سفیر سابق آمریکا برای چاپلوسی از ترامپ تحت فشار قرار گرفته است

به گزارش مجله 90 جعبه، سفیر سابق آمریکا در اوکراین در بخشی از استشهادنامه او که دوشنبه منتشر شده گفته که از او خواسته شده برای جلوگیری از اخراج، پیام هایی در تمجید از ترامپ منتشر کند.

سفیر سابق آمریکا برای چاپلوسی از ترامپ تحت فشار قرار گرفته است

به گزارش گروه بین الملل مجله 90 جعبه، ماری یووانویچ، سفیر سابق آمریکا در اوکراین که اردیبهشت ماه سال جاری از سمتش اخراج شد در بخشی استشنهادنامه ای که در ارتباط با تحقیقات استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا تقدیم قانونگذاران این کشور کرده فاش کرده در زمان حضورش در این سمت از او خواسته شده پیام هایی در حمایت از ترامپ در توئیتر منتشر کند.

به نوشته روزنامه دیلی بیست او در بخشی از این استشهادنامه نوشته قبل از اخراج شدنش از این سمت به او گفته شده با انتشار پیام های تمجیدآمیز درباره ترامپ در توئیتر می تواند جلوی اخراج شدن خودش را بگیرد.

یووانویچ قبل از اخراج از سمتش از سوی رودی جولیانی، وکیل شخصی ترامپ و دستیاران او تحت فشار قرار داشته است. جولیانی و همکارانش او را مانعی برای تلاش های دولت ترامپ جهت مجاب کردن رئیس جمهور اوکراین برای گشودن پرونده قضایی علیه کسب و کار خانوادگی جو بایدن، رقیب بالقوه انتخاباتی ترامپ در اوکراین می دیده اند.

ترامپ 20 می 2019 (مصادف با 23 اردیبهشت ماه) ماری یووانویچ، سفیر سابق آمریکا در اوکراین را از این سمت برکنار کرد. در آن زمان گزارش شده بود ماری یووانوویچ منصوب دولت قبلی آمریکا بوده و از دموکرات ها حمایت می کرده است.

روزنامه وال استریت ژورنال ماه پیش گزارش داد ترامپ دستور اخراج او را بعد از آن صادر کرد که برخی از متعمدانش از جمله رودی جولیانی به او گفته اند که یووانوویچ وجهه او را در خارج از کشور تخریب می کند و مانع به ثمر رسیدن تلاش هایش برای مجاب کردن اوکراین به پیشبرد تحقیقات فساد از جو بایدن است.

در پی این افشاگری ها، ماری یووانویچ برای ارائه توضیحات درباره تحقیقات استیضاح ترامپ به دلیل رسوایی موسوم به اوکراین گیت به کنگره احضار شد.

گفته می شود ترامپ در تماس تلفنی با رئیس جمهور اوکراین در روز 25 جولای (سوم مهرماه) او را برای تحقیقات فساد از کسب و کار خانوادگی جو بایدن تحت فشار قرار داده است.

بایدن، یکی از سیاستمداران دموکراتی است که برای کسب نامزدی این حزب در انتخابات ریاست جمهوری 2020 تلاش می کند. در صورتی که او بتواند به این هدف دست پیدا کند، رقیب انتخاباتی ترامپ خواهد بود.

مهرماه سال جاری افشاگری که گفته می شود یک افسر سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) است با تنظیم شکوائیه ای علیه ترامپ او را به سوءاستفاده از قدرت، استفاده از امکانات دولت برای پیشبرد اهداف شخصی و دعوت از یک کشور خارجی جهت دخالت در مسائل داخلی آمریکا متهم کرده است.

در این شکوائیه از اخراج خانم یانوویچ به عنوان یک حادثه از سلسله حوادثی یاد شده که جهت را برای سوءاستفاده ترامپ از قدرت هموار کرده است.

ترامپ به جنجال های برپاشده بر سر این تماس تلفنی واکنش متفاوتی نسبت به سایر جنجال ها نشان نداده. او تماس تلفنی با همتای اوکراینی خود را بی نقص و اتهامات مطرح شده علیه خودش را ساختگی و توطئه دموکرات ها توصیف کرده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 423

به "سفیر سابق آمریکا برای چاپلوسی از ترامپ تحت فشار قرار گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر سابق آمریکا برای چاپلوسی از ترامپ تحت فشار قرار گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید