عدد و رقم سبد معیشت فردا تعیین می شود؟ ، اختلاف شرکای اجتماعی بر سر هزینه های معیشت

به گزارش مجله 90 جعبه، نماینده کارگران در شورای عالی کار با اشاره به برگزاری جلسه فردای کمیته مزد به منظور عدد و رقم سبد معیشت گفت: در جلسه قبلی طرفین به توافق بر سر اعداد و ارقام نرسیدند و داده های یکدیگر را قبول نداشتند.

عدد و رقم سبد معیشت فردا تعیین می شود؟ ، اختلاف شرکای اجتماعی بر سر هزینه های معیشت

به گزارش خبرنگاران، محمدرضا تاجیک با ابراز اینکه فردا ساعت 13 جلسه کمیته مزد به منظور تعیین عدد و رقم سبد معیشت تشکیل می شود، اضافه نمود: در جلسه قبلی طرفین به توافق بر سر اعداد و ارقام نرسیدند و داده های یکدیگر را قبول نداشتند؛ نیاز هست که هر سه گروه تحقیق بیشتری صورت بدهند و با داده های قابل اجماع به نشست بعدی بازگردند.

وی با بیان اینکه در جلسه قبلی به دلیل اختلاف نظرهای زیادی که بود به نتیجه نرسیدیم، گفت: عدد و رقم سبد معیشت باید به صورت سه جانبه تعیین شود.

تاجیک با تأکید بر اینکه ملاک ما برای ورود به جلسه شورای عالی کار و چانه زنی مزد رعایت اصل 41 قانون کار است، اظهار کرد: نمایندگان دولت در بحث سهم خوراکی ها و آشامیدنی های خانوار، کارگران را در دهک های پایین تر و در بعد خانوار در دهک های بالاتر در نظر می گیرند، همین مسئله باعث پایین آمدن عدد و رقم سبد معیشت می شود که غیرمنطقی است.

نماینده کارگران در شورای عالی کار با تصریح به اینکه یکی از تأکیدات ماده 41 قانون کار بحث توجه به هزینه های سبد معیشت است، خاطرنشان کرد: بسیار واضح است که طی یک سال اخیر مسائل معیشتی کارگران چند برابر شد و کارگران دغدغۀ معیشت دارند. کاهش قدرت خرید کارگران با افزایش منطقی دستمزد می تواند جبران شود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 اسفند 1401 بروزرسانی: 20 اسفند 1401 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 2139

به "عدد و رقم سبد معیشت فردا تعیین می شود؟ ، اختلاف شرکای اجتماعی بر سر هزینه های معیشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عدد و رقم سبد معیشت فردا تعیین می شود؟ ، اختلاف شرکای اجتماعی بر سر هزینه های معیشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید