عملیات های الحشد الشعبی طی 24 ساعت گذشته؛ نفوذ داعش در 3 استان خنثی شد

به گزارش مجله 90 جعبه، نیروهای الحشد الشعبی عراق طی 24 ساعت گذشته تمامی عملیات های نفوذ و پیشروی داعش در استانهای صلاح الدین، بابل و کرکوک را خنثی کردند.

عملیات های الحشد الشعبی طی 24 ساعت گذشته؛ نفوذ داعش در 3 استان خنثی شد

به گزارش گروه بین الملل مجله 90 جعبه، با افزایش تحرکات مشکوک بقایای داعش در بعضی استانهای عراقی و انتشار اسناد و گزارش هایی از اقدام آمریکا مبنی بر انتقال شماری از سرکرده ها و عناصر این گروه تروریستی از سوریه به عراق، نیروهای امنیتی و الحشد الشعبی عراق هر روز مجموعه عملیات هایی را در محورهای مختلف کشور انجام می دهند که مهمترین آنها طی 24 ساعت گذشته در ادامه می آید.

توپخانه الحشد الشعبی پیشروی داعش در صلاح الدین را خنثی کرد

توپخانه الحشد الشعبی، بامداد امروز، حمله تروریست های داعش در شرق شهرستان آمرلی در استان صلاح الدین را خنثی و خسارات سنگینی به تروریست ها وارد کرد.

این توپخانه با هدایت تیپ 52 الحشد تحرکات داعش در منطقه جسر المفتول در شرق آمرلی را هدف قرار داد و خسارات سنگینی به داعش وارد ساخت و تروریست ها نیز با شلیک خمپاره پاسخ دادند اما این اقدام هیچ قربانی در صفوف الحشد نداشت.

کشته شدن 4 تروریست داعش در صلاح الدین

تیم رسانه ای نیروهای امنیتی عراق، از کشته شدن 4 تروریست به دست نیروهای امنیتی عراق و تخریب دو مخفی گاه داعش در استان صلاح الدین اطلاع داد.

در بیانیه این تیم آمده است: یک نیروی مشترک از فرماندهی عملیات صلاح الدین شامل هنگ سوات در پلیس این استان، یک گروه از نیروی اطلاعات تروریسم، گروه اطلاعاتی موسوم به خلیه الصقور با تروریست های داعش در روستای البوحمدی در جنوب پل السکریات درگیر شدند.

طی این درگیری، 4 تروریست از جمله دو تن از آنها که کمربند انفجاری بسته بودند و در دستهایشان نارنجک بود، کشته شدند و دو مخفی گاه این تروریست ها نابود شدند.

درگیری با تروریست هایی که اراضی زراعی در جنوب غرب کرکوک را به آتش کشیدند

یک نیروی مشترک از سازمان الحشد الشعبی و پلیس فدرال عراق، با تروریست های داعشی که اراضی زراعی در جنوب غرب کرکوک را به آتش کشیدند، درگیر شدند.

به نوشته پایگاه اطلاع رسانی الحشد الشعبی، عناصر داعش محصولات و اراضی زراعی شهروندان عراقی در جنوب غرب کرکوک را به آتش کشیدند و به همین دلیل، یک نیرو از تیپهای 16 و 56 الحشد و یک نیرو از پلیس فدرال برای خاموش کردن آتش و مهار آن، خود را به محل حادثه رساندند و با تروریست ها درگیر شدند. هنوز نیز این نیروها در محل حضور دارند تا مانع تکرار چنین حملاتی از سوی تروریست ها شوند به ویژه که در دوربین های حرارتی، شمار دیگری از تروریست ها در نزدیکی این محل رویت شدند.

عملیات پاکسازی جنوب غرب سامراء

فرماندهی عملیات سامراء طی عملیات تفتیش و پاکسازی جنوب غرب سامراء، مناطق السبعة، الرفیعات و الجنابات در جنوب غرب این شهر را پاکسازی کرد. تیپ 315 از نیروهای فوق العاده نیز در این عملیات به همراه نیروهای اطلاعات و مهندسی نظامی و پشتیبانی مشارکت داشتند.

از سوی دیگر نیروهای الحشد الشعبی، صبح امروز (چهارشنبه)، با پشتیبانی نیروهای فوق العاده در ناحیه یثرب در جنوب سامراء با عناصر داعش درگیر شدند و پیروز شدند آنها را در منطقه المزاریع محاصره نمایند.

عملیات نفوذ داعش در جرف النصر خنثی شد

فرماندهی عملیات الحشد الشعبی الجزیره، از کوشش تروریست های داعش برای نفوذ به ناحیه جرف النصر در شمال استان بابل اطلاع داد و گفت: شماری از تروریست های داعش کوشش داشتند تا با عبور از منطقه العویسات به جرف النصر نفوذ نمایند اما نیروهای فرماندهی عملیات الجزیره مانع این امر شدند و این عملیات را خنثی کردند.

در این عملیات تنها یکی از نیروهای تیپ 47 الحشد، زخمی شد.

شروع مرحله ششم عملیات ثأر الصائمین

سازمان الحشد الشعبی عراق از شروع مرحله ششم عملیات ثأر الصائمین (انتقام روزه داران) در سه محور برای پاکسازی جنوب استان صلاح الدین اطلاع داد و گفت که این عملیات با حضور تیپ های 41، 42 و 43 از گردان چهارم زرهی از صبح امروز شروع شده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 2 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 927

به "عملیات های الحشد الشعبی طی 24 ساعت گذشته؛ نفوذ داعش در 3 استان خنثی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملیات های الحشد الشعبی طی 24 ساعت گذشته؛ نفوذ داعش در 3 استان خنثی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید