قیمت جهانی مواد غذایی بالا رفت

به گزارش مجله 90 جعبه، سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) اظهار داشت که قیمت جهانی مواد غذایی در ژانویه با رشد قیمت لبنیات و روغن های خوراکی و شکر، افزایش یافت.

قیمت جهانی مواد غذایی بالا رفت

به گزارش مجله 90 جعبه، شاخص قیمت غذای فائو که تغییرات ماهانه سبدی از غلات، دانه های روغنی، محصولات لبنی، گوشت و شکر را آنالیز می نماید در ژانویه به 164.8 واحد رسید که در مقایسه با 161.8 واحد در دسامبر افزایش داشت.

با وجود این افزایش، شاخص قیمت مواد غذایی فائو همچنان 2.2 درصد کمتر از سطح ژانویه سال 2018 است.

شاخص قیمت لبنیات فائو 7.2 درصد نسبت به ارزش دسامبر جهش یافت و به هفت ماه کاهش خود خاتمه داد. فائو اظهار داشت محدود شدن صادرات اروپا که به دلیل تقاضای داخلی بالاتر بوده، عامل اصلی این افزایش بوده است.

شاخص قیمت روغن های خوراکی فائو 4.3 درصد در مقایسه با دسامبر رشد کرد در حالی که شاخص قیمت شکر 1.3 درصد افزایش داشت. شاخص قیمت غلات نیز رشد اندکی را نسبت به دسامبر تجربه کرد اما شاخص قیمت گوشت تغییر چندانی نشد.

فائو پیش بینی خود از فراوری جهانی غلات در سال 2018 را به 2.611 میلیارد تن رساند که اندکی بالاتر از رقم برآورد شده در دسامبر بود و انتظارات برای فراوری بالاتر گندم، ذرت و برنج را منعکس کرد.

بر اساس گزارش رویترز، با وجود بهبود پیش بینی های اخیر، همچنان انتظار می رود فراوری جهانی غلات 1.8 درصد کمتر از رکورد بالای سال 2017 بماند.

مترجم: زهرا وثوقی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 24

به "قیمت جهانی مواد غذایی بالا رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت جهانی مواد غذایی بالا رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید