ماجرای عجیب کودک ربایی خانوادگی

به گزارش مجله 90 جعبه، کودکی که پس از مرگ پدرش توسط عموها و عمه ها مخفی شده بود، با طرح شکایت در دادسرای جرایم جنایی و کوشش پلیس آگاهی تهران پیدا شد.

ماجرای عجیب کودک ربایی خانوادگی

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، زینب طاهری وکیل پرونده یک کودک گمشده اظهار کرد: کودک یاد شده پسری 8 ساله است که از اواخر اسفند سال 98، پس از مرگ پدرش ناپدید می گردد و مادر کودک که به خانواده پدر مرحوم کودک مظنون بوده، شکایتی را در دادسرای عمومی به طرفیت خانواده پدری طفل مبنی بر امتناع از تحویل کودک طرح می نماید.

وی اضافه نمود: پس از طرح این شکایت، با دستور دادسرا، کلانتری خانواده پدری طفل را احضار و از آنها درباره مخفی کردن کودک سوال می نماید که همگی اذعان بر بی اطلاعی نموده و مدعی می شوند طفل نزد آنها نیست و نزد مادرش به سر می برد. پس از آن، شعبه دادسرا بر اساس گزارش خانواده پدری طفل نزد کلانتری، قرار منع تعقیب صادر کرد.

این وکیل دادگستری اضافه نمود: پس از صدور قرار منع تعقیب در دادسرای عمومی، شکایتی را تحت عنوان کودک ربایی در دادسرای امور جنایی مطرح کردیم که موضوع برای رسیدگی به شعبه ششم دادسرای جرایم جنایی ارجاع شد و دادسرا به سرعت با توجه به وجود بیم خطر برای جان طفل، به اداره یازدهم پلیس آگاهی دستور داد ضمن احضار خانواده پدری طفل، از منزل آنها بازرسی گردد.

طاهری گفت: متعاقب صدور این دستور، پلیس آگاهی تهران عظیم با تحقیقات نامحسوس و گسترده پلیسی ظرف مدت 48 ساعت طفل را از خانه پدرعظیم و مادرعظیم پدری پیدا نموده و تحویل مادر وی داد و در حال حاضر نیز پرونده تحت عنوان کودک ربایی به طرفیت خانوده پدری کودک در جریان است.

این وکیل دادگستری اضافه نمود: کوشش ها و پیگیری های اداره یازدهم پلیس آگاهی تهران و هوشیاری بازپرس شعبه ششم دادسرای امور جنایی که به رهایی و نجات کودکی بی گناه و خوشحالی مادر وی در مدت زمانی کوتاه از دستور صادره انجامید، جای تقدیر و تشکر دارد که در قبال کوشش های ناجیان تامین امنیت و ثبات در جامعه ناچیز است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 865

به "ماجرای عجیب کودک ربایی خانوادگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای عجیب کودک ربایی خانوادگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید