مخالفت نمایندگان با تقاضای دو فوریت آنالیز طرح قانون شوراهای اسلامی کار

به گزارش مجله 90 جعبه، تهران (پانا) - نمایندگان مردم در مجلس با تقاضای آنالیز دوفوریت و یک فوریت طرح اصلاح قانون شوراهای اسلامی کار مخالفت کردند، از این رو این طرح به صورت عادی مورد آنالیز قرار خواهد گرفت.

مخالفت نمایندگان با تقاضای دو فوریت آنالیز طرح قانون شوراهای اسلامی کار

نمایندگان در جلسه علنی امروز یکشنبه 9 آبان مجلس شورای اسلامی با تقاضای آنالیز دوفوریت و یک فوریت در خصوص طرح اصلاح قانون شوراهای اسلامی کار مخالفت کردند که بر این اساس طرح مذکور به صورت عادی در دستور کار قوه مقننه قرار خواهد گرفت.

محمدرضا صباغیان بافقی در تشریح اهمیت آنالیز تقاضای دوفوریت در خصوص طرح اصلاح قانون شوراهای اسلامی کار گفت: اصل 104مبنای قانونی اسلامی شورای کار است و این اصل به کارگران این حق را می دهد که تشکل صنفی داشته باشند.

نماینده مردم مهریز و بافق و بهاباد و خاتم و ابرکوه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: شوراهای اسلامی کار پل ارتباطی بین کارگران و کارفرماها هستند اما متأسفانه مشاهده می گردد این تشکل های کارگری هیچ قدرتی ندارند لذا کارگران به راحتی اخراج می شوند و مدت ها حقوقی دریافت نمی نمایند.

وی با بیان اینکه شوراهای کارگری بدون پشت و پناه هستند، اضافه نمود: بر این اساس باید قانونی تصویب گردد که از کارگران حمایت کند.

نماینده آنالیز تقاضای دوفوریت در خصوص طرح اصلاح قانون شوراهای اسلامی کار ادامه داد: یکی از شاخص های عدالت، شکل گیری تشکل های کارگری است و این موضوع در کشورهای پیشرفته جهان نیز مورد توجه است.

صباغیان بافقی تأکید کرد: در شوراهای کارگری یک نفر به عنوان نماینده کارفرما وجود دارد که بر این اساس یک کارگر نمی تواند به راحتی حرف خود را بیان کند؛ بعلاوه حق انحلال شوراهای کارگری با یاری کارفرما نیز وجود دارد از این رو باید بعضی از مواد این قانون اصلاح گردد تا حقوق کارگران استیفا شده و این شوراها با جرأت بیشتری به کار خود ادامه دهند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم خاطر نشان کرد: با اصلاحات مد نظر نمایندگان، بسیاری از اخراج های کارگران کاهش یافته و طرح شکایات نیز کم می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 8 دی 1400 بروزرسانی: 8 دی 1400 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1828

به "مخالفت نمایندگان با تقاضای دو فوریت آنالیز طرح قانون شوراهای اسلامی کار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت نمایندگان با تقاضای دو فوریت آنالیز طرح قانون شوراهای اسلامی کار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید