تور آلمان ارزان: نامزدهای نهایی جایزه کتاب داستان آلمان، مراسم اعطای جوایز در نمایشگاه فرانکفورت

به گزارش مجله 90 جعبه، به گزارش خبرنگاران به نقل از پابلیشینگ پرسپکتیو، جایزه کتاب آلمان از سال 2005 سالانه در ماه اکتبر به برترین رمان آلمانی زبان به وسیله اتحادیه ناشران و کتابفروشان آلمانی اعطا می گردد. این جایزه یکی از مهم ترین جوایز ادبی آلمان به تعداد می رود و کتاب های منتشرشده در آلمان، اتریش و سوئیس می توانند به وسیله ناشرین آنها نامزد جایزه کتاب آلمان شوند. هر ناشر می تواند تا دو کتاب از لیست انتشار فعلی یا برنامه ریزی شده خود پیشنهاد نمایند.

تور آلمان ارزان: نامزدهای نهایی جایزه کتاب داستان آلمان، مراسم اعطای جوایز در نمایشگاه فرانکفورت

با تور آلمان ارزان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ آلمان دیدن کنید.

برنده جایزه کتاب آلمان سالانه در نمایشگاه بین المللی کتاب فرانکفورت معرفی می گردد و مبلغ 25000 یورو دریافت می نماید؛ در حالی که پنج نامزد فهرست کوتاه، هرکدام مبلغ 2500 یورو به اسم جایزه دریافت می نمایند. این جایزه در سال 2021 نامزدهای نهایی خود را چنین اعلام نموده است:

یعقوب دوم نوشته نوبرت استرین / انتشارات کارل هانسر

واتی نوشته مونیکا هلفر / انتشارات کارل هانسر

یوروتراش نوشته کریستین کراچ / انتشارات کیپنهر اند ویتچ

دانش آموز شن و ماسه کلینکن نوشته توماس کانست / انتشارات سارکامپ

هویت نوشته میتو سانیال / انتشارات کارل هانسر

زن آبی نوشته آنجه راویک استروبل/ انتشارات اس. فیچر

هر سال معمولاً برنده این جایزه طی مراسمی در طی روزهای نمایشگاه کتاب آلمان جایزه خود را دریافت می نماید. سال جاری نمایشگاه کتاب فرانکفورت یکی از برنامه های نسخه فیزیکی خود را به برگزاری این مراسم اختصاص داده است.

جایزه کتاب آلمان از سال 2005 (از 14 سال پیش) برای حمایت از نویسندگان آلمانی زبان و ارتقای فرهنگ کتاب خوانی در این کشورها به رمان برگزیده سال اهدا می گردد.

اتحادیه ناشران و کتابفروشان آلمان از سال 2005 تا کنون هر سال جایزه کتاب آلمان را به برترین رمان آلمانی زبان سال اعطا می نماید. این جایزه نقدی و در مجموع بالغ بر 37 هزار و 500 یورو است و از مهم ترین جوایز ادبی اروپا به تعداد می آید.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 6 مهر 1400 بروزرسانی: 6 مهر 1400 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1721

به "تور آلمان ارزان: نامزدهای نهایی جایزه کتاب داستان آلمان، مراسم اعطای جوایز در نمایشگاه فرانکفورت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور آلمان ارزان: نامزدهای نهایی جایزه کتاب داستان آلمان، مراسم اعطای جوایز در نمایشگاه فرانکفورت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید