پایدار: مبنای تصمیمات سازمان لیگ منطقی و براساس شرایط موجود بود، نمی توانستیم همه را راضی کنیم

به گزارش مجله 90 جعبه، رئیس سازمان لیگ و مسابقات فدراسیون کاراته گفت: پایان لیگ های کاراته با نظر مثبت 90 درصد تیم ها و مشخص شاخص ها برای معرفی تیم های برتر با نظر جمعی هیئت رئیسه سازمان لیگ بود.

پایدار: مبنای تصمیمات سازمان لیگ منطقی و براساس شرایط موجود بود، نمی توانستیم همه را راضی کنیم

ابوالقاسم پایدار در گفت و گو با خبرنگار ورزشی مجله 90 جعبه، در مورد تصمیم سازمان لیگ کاراته مبنی بر سرانجام رقابت ها و معرفی تیم های برتر رقابت های سوپر لیگ و لیگ برتر گفت: با توجه به شرایطی که کرونا بر جامعه حاکم نموده بود، ادامه مسابقات کاراته ممکن نبود. بر همین اساس تصمیم گرفتیم با هم فکری نمایندگان تیم ها، شرایط لیگ های کاراته را معین کنیم. در یکی، دو نوبت گفت و گو و جلسه با نمایندگان تیم ها معین شد که 90 درصد آنها خواهان انتها لیگ و معرفی تیم ای برتر بر اساس امتیازات کسب شده آنها هستند.

وی اضافه کرد: پس از معین شدن نظرات تیم ها، هیئت رئیسه سازمان لیگ تشکیل جلسه داد تا مبنای تصمیم گیری نیز خرد جمعی باشد. در جلسه روز سه شنبه هفته گذشته ابتدا این موضوع رای گیری شد که ما در تمام مسابقات دو قهرمان داشته باشیم یا یک قهرمان که نظر جمع بر معرفی تنها یک تیم قهرمان بود.

پایدار ادامه داد: با توجه به اینکه لیگ های ما از شرایط حرفه ای تبعیت می نماید، ما در اعلام نتایج نهایی 3 شاخص را در نظر گرفتیم. اول آنکه در اعلام نتایج کلی لیگ ها، یک وحدت رویه داشته باشیم. مورد دوم اینکه ما در هر لیگ تنها یک قهرمان داشته باشیم و مورد سوم آنکه معرفی تیم های قهرمان بر اساس سه اولویت امتیاز تیمی، امتیاز انفرادی و امتیاز تکنیک باشد. یعنی اگر امتیاز تیمی برابر بود، امتیاز انفرادی در نظر گرفته گردد و اگر آنجا هم نتایج برابر بود، سراغ امتیاز تکنیک برویم.

رئیس سازمان لیگ اظهار داشت: در سوپر لیگ آقایان بخش کنترلی، مسابقات در دو گروه برگزار گردید و شرایط متفاوت بود. در گروه اول 5 تیم حضور داشتند که در نهایت پاس با 27 امتیاز و بدون شکست راهی مرحله نیمه نهایی شد. در این گروه تیم وین تک نیز حضور داشت که برابر مقررات چون در مرحله رفت غایب بود، امتیازات آن مرحله محاسبه شد ولی در دور برگشت این تیم در رقابت ها حضور نداشت و امتیاز آن برای هیچ تیمی محاسبه نشد تا گروه اول 5 تیمی گردد.

پایدار ادامه داد: در گروه دوم نیز 6 تیم حضور داشتند که دانشگاه آزاد با 30 امتیاز و بدون باخت راهی نیمه نهایی شد.با شرایط موجود، مقرر شد امتیاز آخرین بازی تیم دانشگاه آزاد کسر گردد تا ملاک سنجش عملکرد دو تیم پاس و دانشگاه آزاد 9 بازی باشد. با این روش محاسبه، در امتیاز تیمی هر دو تیم 27 امتیاز داشتند ولی در امتیاز انفرادی تیم دانشگاه آزاد در گروه خود عملکرد بهتری داشت و به عنوان قهرمان معرفی گردید.

رئیس سازمان لیگ در واکنش به اظهارات علیرضا کتیرایی، سرمربی تیم پاس ناجا بیان کرد: تردیدی وجود ندارد هر تصمیمی در هیئت رئیسه سازمان لیگ اتخاذ می شد، رضایت صد در صدی همه افراد را به دنبال نداشت. ما نظرات مطرح شده از سوی بعضی مربیان را مشاهده کردیم ولی فکر می کنیم استدلال های مطرح شده در چگونگی معین قهرمان قانع کننده بود.

وی اضافه کرد: برای هیئت رئیسه سازمان لیگ تنها و تنها اجرای عدالت و حفظ منافع کاراته مهم بوده و هست. ما هم معتقدیم که اگر هفته سرانجامی برگزار می گردد، جذابیت رقابت ها بیشتر و شاید اتفاقات دیگری رقم می خورد. منتها شرایط خاص بود و با تصمیم جمعی به این نتیجه رسیدیم که سرانجام رقابت ها را اعلام کنیم. حالا این انتظار می رود همه به تصمیم اتخاذ شده احترام بگذارند، دنبال حاشیه سازی نباشند، از قامت همواره معترض بودن خارج شوند و با وفاق و همدلی به فکر روزهای بهتر برای لیگ کاراته باشند.

پایدار در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به چگونگی معین تکلیف قهرمان در لیگ برتر بانوان بخش کنترلی، گفت: در این لیگ 15 تیم در 4 گروه به رقابت با یکدیگر پرداختند. در سرانجام مسابقات مرحله نخست، 8 تیم به مرحله دوم صعود کردند. در مرحله دوم، دو گروه 4 تیمی داشتیم. به لحاظ آنکه در مرحله نخست تیم فارس در یک گروه 3 تیمی حضور داشت، امکان جمع بندی امتیازات دو مرحله ممکن نبود. بر همین اساس با پیشنهاد مسئول محترم لیگ بانوان و تصمیم هیئت رئیسه، برای هر دو گروه، تنها امتیاز مرحله دوم محاسبه شد.

رئیس سازمان لیگ و مسابقات کاراته کاراته اظهار داشت: از طرف دیگر باید به این نکته هم اشاره داشت که مبنای صعود تیم ها به نیمه نهایی نیز امتیازات مرحله دوم بود. با این شرایط چون مقاومت در بخش تیمی بیشترین امتیاز را داشت، به عنوان تیم قهرمان معرفی گردید.

پایدار گفت: کوشش و زحمات تمام مربیان، سرپرستان، ورزشکاران و حامیان اقتصادی تیم ها برای ما قابل تقدیر و ارزشمند است. آنها سرمایه های کاراته ایران هستند و در طول فصل گذشته زحمات بسیاری را متحمل شدند. امیدوارم هرچه زودتر ویروس کرونا ریشه کن گردد و دوباره شاهد از سرگیری مسابقات کاراته باشیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 997

به "پایدار: مبنای تصمیمات سازمان لیگ منطقی و براساس شرایط موجود بود، نمی توانستیم همه را راضی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پایدار: مبنای تصمیمات سازمان لیگ منطقی و براساس شرایط موجود بود، نمی توانستیم همه را راضی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید