پیش بینی تداوم باران تا روز جمعه در بیشتر مناطق کشور، هشدار امواج 4.5متری در جنوب شرق

به گزارش مجله 90 جعبه، سازمان هواشناسی از تداوم بارش باران و برف تا روز جمعه و تشدید آن با ورود سامانه بارشی جدید به کشور خبر داد و نسبت به وقوع امواج 4.5متری در شرق دریای عمان به واسطه فعالیت طوفان حاره ای هشدار داد.

پیش بینی تداوم باران تا روز جمعه در بیشتر مناطق کشور، هشدار امواج 4.5متری در جنوب شرق

به گزارش خبرنگار اقتصادی مجله 90 جعبه، بر اساس نقشه های همدیدی و آینده نگری امروز در جنوب غرب، غرب و دامنه های جنوبی البرز در استان های قزوین، البرز و تهران ابرناکی، گاهی رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید و در جنوب، مرکز، شرق، شمال شرق و شمال غرب بارش پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی شده است.

در استان های قزوین و البرز همچنین در غرب خلیج فارس بارش ها شدت بیشتری خواهد داشت.

بعدازظهر فردا با ورود سامانه بارشی از غرب کشور در شمال غرب، غرب و دامنه های جنوبی در قزوین، البرز و تهران افزایش ابر، رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.

در مرکز، شرق، شمال شرق و دامنه های زاگرس مرکزی در جنوب غرب، برخی ساعات رشد ابر و بارش پراکنده روی می دهد. روز چهارشنبه با تداوم فعالیت سامانه در نیمه غربی کشور بارش باران ادامه داشته و در نیمه شرقی بارش پراکنده روی می دهد.

روز پنجشنبه گستره فعالیت این سامانه در شرق و شمال شرق است و در دامنه های البرز شرقی و استان های سمنان و سیستان و بلوچستان نیز رگبار باران گاهی همراه با رعد و برق پیش بینی شده و به تدریج از اواخر وقت از شرق کشور خارج می شود.

سازمان هواشناسی کشور اعلام کرده از فردا تا اواخر هفته در سواحل دریای خزر بارش متناوب باران پیش بینی می شود. جمعه در جنوب شرق و شرق کشور رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید روی می دهد و به همراه گذر موج تراز میانی از نوار شاقتصادی کشور بارش در سواحل دریای خزر تشدید و در شمال غرب کشور نیز رگبار باران پیش بینی می شود.

از امروز تا روز چهارشنبه بارش در ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات زاگرس مرکزی به صورت برف خواهد بود. همچنین از امروز تا روز چهارشنبه با فعالیت طوفان حاره ای در شرق دریای عمان، سواحل دریای عمان و تنگه هرمز مواج بوده و ارتفاع موج بین 3.5 تا 4.5 متر پیش بینی می شود.

+

منبع: تسنیم
انتشار: 4 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 647

به "پیش بینی تداوم باران تا روز جمعه در بیشتر مناطق کشور، هشدار امواج 4.5متری در جنوب شرق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی تداوم باران تا روز جمعه در بیشتر مناطق کشور، هشدار امواج 4.5متری در جنوب شرق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید