چالش های ازدواج مجدد بعد از فوت همسر

به گزارش مجله 90 جعبه، برخی از والدین پس از فوت همسرشان هنگام ازدواج مجدد با مخالفت فرزندان روبرو می شوند. اما این حق آنهاست که باقی عمر خود را به تنهایی نگذرانند.

چالش های ازدواج مجدد بعد از فوت همسر

زنان و مردان بسیاری هستند که پس از فوتهمسرشان زندگی خود را وقف بزرگ کردن فرزندان خود کرده اند و اکنون احتیاج دارند تا برایشادتر زیستن به رابطه جدید قدم گذاشته و برای بار دیگر ازدواج کرده و وارد رابطه ایجدید شوند و مجبور نباشند باقی عمرشان را به تنهایی سرکنند. اما خیلیاز فرزندان که اکنون بزرگ شده اند این کار پدر یا مادرشان را تایید نکرده و ازاینکه آنان به عرصه همسریابی بازگردند خجالت زده می شوند. در حقیقت برای ازدواجمجدد بیوه زنان و مردانی که همسر خود را از دست داده اند همواره موانعی از جنس نگاهجامعه و جریحه دار شدن احساسات فرزندان وجود دارد. اگر شما یکی از آن پدران و مادران مهربانی که هستید که به خاطر نارضایتیفرزندتان می خواهید از ازدواج دوباره و عشق و شادی بخشیدن جدیدی به زندگیتان بگذریداین مقاله را بخوانید.

هنگام ازدواج مجدد با مخالفت فرزندان چه کنیم؟

احساسات خود را با فرزندانتان در میان بگذاریدچنانچه حاضر شدند به احساسات شما گوش دهند از درد و رنجی که در سال های گذشته داشته ایدبا آنان بگویید. به آنان بگویید که چقدر احساس تنهایی می کنید و برایشان توضیح دهیدشما نیز به دوستی و عشق فردی دیگر که می خواهید شریک زندگیتان باشد عادت کرده و احتیاجدارید. واکنش آنان هرچه بود به رابطه جدید خود انتها ندهید و تصمیم ازدواج مجدد خودرا عوض نکنید. کسی چه میداند شاید این فرد جدید را همسر قبلی تان فرستاده است تا تنهانباشید و دوست و همراهی داشته باشید.

شما پدر یا مادری خوبی هستید که به فکردرد و رنج فرزندان تان هستید و احساسات آنان را مقدم و ارجح بر احساسات خود می دانید. اما پس احساسات خودتان چه؟ کمال گرا بودند به لحاظ اخلاقی و داوری کردندر مورد تمایلات شما و محکوم کردن شما، برای فرزندانتان که هر روز در کنار همسرشانچشم باز می کنند و مجبور نیستند شب ها تک و تنها به خانه ای که هیچکس در آن منتظرشاننیست بازگردند بسیار ساده است، اما شما چه؟! شما سال ها غصه همسردرگذشته تان را خورده اید. شما هم اکنون در تنهایی زندگی می کنید. قلب شما شکسته وشمایید که می خواهید قلبتان را التیام بخشید.

این حق مسلم شماست که تا انتها زندگی تاندر خوشی و شادمانی زندگی کنید. واضح است که همسرتان را دوست داشتید و ازدواج گذشته تان قلبی سرشار از عشقو محبت برای تان به جا گذاشته است.عشق و محبت فراوانی که می خواهید آن رابا کس دیگری سهیم شوید نه اینکه آن را در صندوق خانه قلب خود محبوس کنید.

احتمالاً شما همسری خوب و مهربان داشتیدکه هنوز هم عشق بسیاری را نسبت به دیگران در خود احساس می کنید و همچنان با دید و نگرشمثبت به ازدواج می نگرید. گرچه شاید ازدواج مجدد شما در انظار کمی عجیب و غریب جلوهکند، هر رابطه و ازدواج جدید بزرگداشت عشق همسر گذشته تان به شمار می آید. او همواره بخشی از وجود شماست. عشق ورزیدن به شخصی جدید هرگز از عشق شمانسبت به همسر قبلی تان نمی کاهد بلکه گواه و شاهدی است بر اینکه چه همسر مهربان و خوبیداشتید و اینکه چقدر عاشقانه باهم زندگی کردید و اینکه او چنان عشق و محبت را به شماآموخته که حال نیز قادرید آن را با دیگران سهیم شوید.

سخنی با فرزندان

مخالفت فرزندان با ازدواج مجدد والدینمسن ناشی از خودخواهی فرزندان است، چون آنان گمان می کنند که پدر و مادر تنها متعلقبه آنان هستند؛ این در حالیست که والدین نباید تنها بمانند و به یک همراه احتیاج دارندتا بتوانند احتیاجهای روانی و عاطفی خود را برآورده کنند.

اینقدر خودخواه نباشید. هنگامی که ازدواجمجدد پدر / مادرتان را محکوم می کنید نگران احساسات چه کسی هستید؟ احساسات او یا احساساتخودتان؟ قطعا که مادر / پدر از درگذشته تان را خیلی دوست داشتید. اما اینکه بخواهیدو راضی شوید پدر / مادرتان که اکنون زنده است، رنج بکشد هرگز مادر / پدر از دست رفتهشما را به شما باز نخواهد گرداند. دستکم پدر / مادرتان که زنده است را دارید. او رادوست داشته باشید و برای خوشحالی و خوشبختی او دعا کنید و از خداوند متشکر باشید کهاو کسی را یافته است که می تواند دوست، رفیق و مونس دوران پیری او باشد.

منبع: از باربارا بپرسید

مجله اینترنتی خبرنگاران

منبع: setare.com
انتشار: 18 آذر 1399 بروزرسانی: 18 آذر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1218

به "چالش های ازدواج مجدد بعد از فوت همسر" امتیاز دهید

1 کاربر به "چالش های ازدواج مجدد بعد از فوت همسر" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چالش های ازدواج مجدد بعد از فوت همسر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید