چراغ سبز کمیسیون تلفیق به واردات خودرو از مناطق آزاد؟

به گزارش مجله 90 جعبه، خبرنگاران : تسنیم در گزارشی مدعی شد آخرین مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه نشان میدهد، واردات رسمی خودرو از مناطق آزاد به سرزمین اصلی مجاز خواهد شد.

چراغ سبز کمیسیون تلفیق به واردات خودرو از مناطق آزاد؟

به گزارش خبرنگاران از تسنیم، نگاهی به مصوبه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1400 درباره میزان تعرفه تعویض پلاک خودروها نشان میدهد، تعرفه واگذاری و تعویض پلاک خودرو برای خودروهای با قیمت تا 200 میلیون تومان، 200 هزار تومان و برای خودروهای بالای 200 میلیون تومان هم 300 هزار تومان معین شد که صددرصد مابه التفاوت درآمد حاصله به نیروی انتظامی اختصاص می یابد، همچنین معین قیمت خودرو برمبنای فهرست بهای اعلامی سازمان امور مالیاتی است.

از سوی دیگر، دولت به منظور تنظیم بازار خودروهای وارداتی مکلف شد، ضمن شناسایی خودروهای خارجی غیرآمریکایی موجود در مناطق آزاد با اخذ حقوق گمرکی و سود بازرگانی متناسب با معیارهای معین شده، ظرف مدت یک ماه از تاریخ ابلاغ این قانون نسبت به ثبت سفارش و اجازه واردات خودروهای غیرآمریکایی موجود در مناطق آزاد تجاری و صنعتی اقدام کند.

همچنین نرخ سود بازرگانی در تناسب با نوع خودرو و سال ساخت باید بگونه ای تنظیم گردد که در مقایسه با قیمت های کف بازار، منجر به سود غیرمتعارف بیش از 20 درصد برای واردکنندگان نشده و در صورت مشاهده فرایند فزاینده تفاوت میان قیمت های کف بازار و وارداتی، دولت می تواند نسبت به تجدیدنظر در نرخ سود بازرگانی اقدام کند.

واردات خودروهای موضوع این تبصره برای سازمان های مناطق آزاد تجاری و صنعتی و شرکت های تابعه آن ها و دستگاه های موضوع ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری و نهادهای عمومی غیردولتی و شرکت های تابعه آن ها ممنوع است، همچنین واردات هرگونه خودرو در سال 1400 به مناطق آزاد تجاری و صنعتی ممنوع است.

چندی قبل نیز اعلام شد که نرخ حقوق ورودی خودرو نسبت به شرایط فعلی کاهش قابل ملاحظه ای یافته و این موضوع مقدمه ای برای واردات خودرو است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 25 بهمن 1399 بروزرسانی: 25 بهمن 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1345

به "چراغ سبز کمیسیون تلفیق به واردات خودرو از مناطق آزاد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چراغ سبز کمیسیون تلفیق به واردات خودرو از مناطق آزاد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید