چند نماد در بورس متوقف است؟

به گزارش مجله 90 جعبه، در ماه های اخیر و بعد از اجرایی شدن دستورالعمل جدید توقف و بازگشایی نمادها، فعالان بازار سرمایه دیگر شاهد توقف بلندمدت نیستند؛ به طوری که از بین 48 نمادی که در انتها آخرین روز معاملاتی این هفته متوقف بودند، به جز یک نماد که پروسه حقوقی آن در حال آنالیز است، مابقی در حد چند روز یا چند ساعت متوقف مانده اند که علت توقف بیشتر آن ها مواردی همچون برگزاری مجمع سالانه یا نوسان بیش از 50 درصد در 15 روز کاری است.

چند نماد در بورس متوقف است؟

به گزارش مجله 90 جعبه، در لحظه بسته شدن معاملات بورس تهران در آخرین روز کاری هفته اخیر 48 نماد معاملاتی به دلایل مختلف متوقف بودند که تاریخ توقف تمام نمادها به جز یکی به روزهای اخیر باز می شود.

به جز نماد کنتورسازی که موضوعات حقوقی آن از سال های گذشته ادامه دارد، مابقی نمادها که متوقف هستند تاریخ توقف شان به ماه های اردیبهشت و خرداد باز می شود و در واقع در حد چند روز یا چند ساعت توقف مداوم را تجربه نموده اند.

تعدادی از این نمادها به دلیل دستورالعمل توقف و بازگشایی، در راستای تغییرات بیش از 50 درصد در 15 روز متوالی متوقف شدند که پمپ سازی ایران، سامان گستر اصفهان، حمل و نقل پتروشیمی، رینگ سازی مشهد، فنرسازی زر، مهندسی نصیر ماشین، قند ثابت خراسان، شکر شاهرود، سایپا شیشه، آبسال، سرما آفرین از جمله این نمادها هستند.

دلیل توقف تعدادی از نمادها برگزاری مجمع عمومی سالیانه شان است که از این موارد می توان به داروسازی جابر ابن حیان، داروسازی زهراوی، سبحان دارو، کنترل خوردگی تکین کو، سیمان خزر، سیمان صوفیان، همکاران سیستم، البرز دارو، مس شهید باهنر، فولاد خراسان، بیمه ما و لیزینگ ایران نام برد.

به گزارش مجله 90 جعبه، از زمانی که دستورالعمل توقف و بازگشایی نمادها در بازار سرمایه به روز شده، فعالان بازار سرمایه شاهد توقف های طولانی مدت نیستند و نمادهایی که متوقف می شوند طی چند ساعت و چند روز بازگشایی می شوند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 92

به "چند نماد در بورس متوقف است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند نماد در بورس متوقف است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید