کاهش ردپای کربن در شهرها، بهبود خدمات عمومی؛ هدف رویداد تخصصی یونیدو

به گزارش مجله 90 جعبه، خبرنگاران آنلاین:شهردار تهران برای شرکت و سخنرانی در نشست یونیدو که هدفش کاهش ردپای کربن در شهرهاست، به وین پایتخت اتریش سفر نموده است.

کاهش ردپای کربن در شهرها، بهبود خدمات عمومی؛ هدف رویداد تخصصی یونیدو

یونیدو سازمان تخصصی سازمان ملل متحد است که خواهان ساخت زیرساخت های انعطاف پذیر، ترویج صنعتی فراگیر و پایدار و تقویت نوآوری است.

این سازمان به طور تخصصی در حوزه پیشرفت صنعت در کشورهای در حال توسعه فعالیت دارد.

آن طور که در وب سایت یونیدو آمده است؛ در یک ارزیابی مستقل 23 سازمان بین المللی برخلاف شمار زیادی از معیارها، یونیدو ششمین سازمان برتر به طور کلی و بهترین در گروه آژانس های اختصاصی، ارزیابی شده است. طبق ملاحظات گفتمان بازسازی اخیر ملل متحد، قابل مشاهده است که یونیدو به بهینگی هزینه و ارتباط سیستم گسترده ملل متحد، به طور فعال یاری می نماید.

سازمان یونیدو معتقد است که صنعت رقابتی و زیست محیطی قابل قبول دارای نقشی بسیار اساسی در تسریع رشد مالی، ریشه کن کردن فقر و دستیابی به اهداف توسعه ای هزاره است.

به گزارش شهرنوشت، اجلاس یونیدو تا به امروز به صورت عمومی در سه دوره برگزار شده و برای شرکت در دوره های پیشین این اجلاس نیز از شهرداران وقت پایتخت دعوت به عمل آمد که هیچ یک پیروز به حضور در آن نشدند. سال جاری با توجه به دعوت دوباره، شهردار تهران با هدف توسعه مناسبات دوجانبه و بهره برداری از ظرفیت های یونیدو و معرفی ظرفیت های شهر تهران، به شهر سفر نموده است.

تمرکز بر توسعه پایدار و استفاده از انرژی های سبز به عنوان یک اصل مهم یونیدو سبب شده تا در حاشیه این اجلاس پنلی با عنوان پلی ارتباطی میان شهرها- کمربند و ابتکار راه: توسعه اقتصاد سبز برای شهرها برگزار گردد. پیروز حناچی شهردار تهران هم قرار است در پنل تخصصی سخنرانی کند.

پنل پلی برای شهرها یک رویداد بزرگ سالانه است که هدف آن پیشبرد اجرای اهداف توسعه پایدار (SDG) و برنامه جدید شهری است. این رویداد اجرای برنامه 2030 که بخشی از آن مربوط به توسعه پایدار به وسیله کمربند و ابتکار جاده (BRI) است را ترویج می نماید، که تقریبا احتیاج همه کشورهای شرکت کننده در این اجلا است. این رویداد مقامات شهرداری و ذینفعان توسعه را برای افزایش مشارکت طرح های توسعه شهری و صنعتی پایدار و فراگیر تشویق می نماید.

براساس پیروزیت رویدادهای قبلی، پنل پلی برای شهرها نقش چهارم انقلاب صنعتی را در تقویت نوآوری شهری در شهرها آنالیز خواهد نمود. 4.0 نمادی از چهارمین انقلاب صنعتی و نسخه چهارم این رویداد است. این هدف چشم انداز گسترده و چند رشته ای در خصوص چگونگی برخورد شهرها به فناوریهای پیشرفته ارایه می دهد و راه چاره های جدید صنعتی را هم برای ارتقاء کیفیت زندگی شهروندان خود با کاهش ردپای کربن در شهرها، بهبود خدمات عمومی و همچنین ایجاد مشاغل جدید و جذب نیروی کار ماهر پیش روی شهرداران قرار می دهد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 187

به "کاهش ردپای کربن در شهرها، بهبود خدمات عمومی؛ هدف رویداد تخصصی یونیدو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش ردپای کربن در شهرها، بهبود خدمات عمومی؛ هدف رویداد تخصصی یونیدو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید