کیفیت هوای پایتخت قابل قبول است

به گزارش مجله 90 جعبه، تهران (پانا) - براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوا، کیفیت هوای پایتخت هم اکنون در محدوده قابل قبول است اما کاهش تندی باد و درپی آن تجمع آلاینده ها طی روز دور از انتظار نخواهد بود.

کیفیت هوای پایتخت قابل قبول است

براساس پیش بینی های صورت گرفته در شرکت کنترل کیفیت هوا، صبح امروز (3 بهمن ماه) کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و کاهش تردد خودروها در روز تعطیل است.

طی روز با رشد تدریجی پایداری جوی و کاهش تندی باد شرایط مناسب برای تجمع آلاینده ها فراهم خواهد شد. این شرایط تا اواخر وقت ادامه خواهد داشت و در بعضی مناطق پرتردد افزایش غلظت آلاینده ها و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می گردد.

با افزایش تندی باد تا صبح فردا (4 بهمن ماه) انتظار می رود در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

طی روز نیز از میزان تندی باد کاسته خواهد شد، بنابراین در ساعات پایانی فردا (4 بهمن ماه) افزایش ترافیک شامگاهی و حاکمیت جو آرام باعث افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در بعضی مناطق پرتردد خواهد شد.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 52 بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون با میانگین 53 است و هوا در محدوده قابل قبول قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 23 اسفند 1399 بروزرسانی: 23 اسفند 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1402

به "کیفیت هوای پایتخت قابل قبول است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیفیت هوای پایتخت قابل قبول است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید