50 درصد علت ناباروری مربوط به مردان است

به گزارش مجله 90 جعبه، خبرگزاری خبرنگاران- رئیس انجمن اورولوژی ایران گفت: در گذشته بسیاری از خانواده ها تصور می کردند که ناباروری فقط ریشه در مسائل زنانه دارد درحالیکه امروزه تعیین شده 50 درصد از علل ناباروری مربوط به مردان و 50 درصد مربوط به زنان است.

50 درصد علت ناباروری مربوط به مردان است

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، دکتر عباس بصیری در نشست تصویری (وبینار) هفته سلامت مردان گفت: این مراسم از اول تا ششم اسفند سال جاری ویژه همکاران پزشک و در موضوعات و محور های ناباروری در مردان، روش های صحیح باروری و مسائل جنسی و درمان های آن بحث و گفتگو انجام می گیرد.

وی افزود: بر اساس آخرین بررسی ها در ایران 12.5 درصد از خانواده ها در ابتدای ازدواجشان گرفتار مشکل ناباروری هستند و 16 درصد از زوجین نیز پس از فرزند اول دچار ناباروری اند که به طور متوسط می توان گفت که 15 درصد از خانواده های ایرانی گرفتار مسئله ناباروری هستند.

دکتر بصیری درباره علل ناباروری در مردان گفت: این مسئله دلایل مختلفی دارد و مسائل متفاوتی می تواند سبب بروز ناباروری در مردان شود به طور مثال در صورتی که بیماری واریکوسل یا انسداد راستا و لوله اسپرم به سبب بروز ناباروری شده باشد از طریق جراحی می توان برای باروری مردان اقدام کرد.

وی افزود: در صورتی که اختلالات فعالیت اسپرم و قدرت باروری وجود داشته باشد، مشکل حکایت از کمبود هورمون و ویتامین ها و مواد اساسی برای رشد و قدرت باروری اسپرم است که از طریق دارودرمانی می توان به بیمار کمک کرد.

دکتر بصیری گفت: برخی از مردان، کمبود یا نبود نطفه در بیضه دلیل ناباروری آنهاست که از طریق جراحی، پزشکان داخل بیضه چند سلول اسپرم پیدا می کنند و آن ها را در محیط آزمایشگاهی رشد داده و پس از تلقیح اسپرم ها با تخمک باروری اتفاق می افتد.

رئیس انجمن اورولوژی ایران گفت: در صورتی که واریکوسل علت ناباروری مردان باشد موفقیت در درمان بالای 70 درصد و اگر بسته بودن لوله های اسپرم بر دلیل ناباروری باشد 70 تا 80 درصد موفقیت در درمان ناباروری وجود دارد و به طور کلی می توان گفت که بیش از 50 درصد از ناباروری مردان قابل درمان است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 27 اسفند 1399 بروزرسانی: 27 اسفند 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1413

به "50 درصد علت ناباروری مربوط به مردان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "50 درصد علت ناباروری مربوط به مردان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید