اجرای طرح زوج و فرد در مدارس پرجمعیت

به گزارش مجله 90 جعبه، حاجی میرزایی فلسفه دایر بودن مدارس در روز های پنجشنبه را اجرای طرح سه روز، سه روز برای ورود دانش آموزان به مدرسه توصیف کرد و گفت: طرح زوج و فرد در مدارس پر جمعیت اجرا می گردد.

اجرای طرح زوج و فرد در مدارس پرجمعیت

به گزارش مهر، صبح امروز محسن حاجی میرزایی در اولین روز تابستان با حضور در دبیرستان ماندگار البرز از حوزه امتحان نهایی پایه دوازدهم بازدید کرد. رعایت پروتکل های بهداشتی مهم ترین موضوعی بود که در این بازدید موردتوجه نهاده شد.

بازدید از استودیو شهید آوینی، ساختمان قدیمی دبیرستان، حوزه های امتحانی 1و 2، محیط های ورزشی این مدرسه ماندگار و… ازجمله برنامه های وزیر در این بازدید سرزده بود.

دو حوزه امتحانی اصلی و فرعی پایه دوازدهم در این مدرسه قرار گرفته است و پروتکل های بهداشتی به خوبی رعایت می گردد، ضدعفونی مطلوب محیط از ویژگی های شاخص این دبیرستان است.

محسن حاجی میرزایی در حاشیه بازدید از حوزه امتحان نهایی دبیرستان ماندگار البرز تهران، اظهار کرد: نمی توانیم با فرض وجود کرونا زندگی را تعطیل کنیم لذا دانش آموزان با رعایت پروتکل های بهداشتی در جلسات آزمون مشارکت می نمایند، البته علیرغم کوشش هایی که مدرسه برای حفظ سلامت دانش آموزان انجام می دهد خود دانش آموزان نیز در حفظ سلامتی کوشا هستند.

وزیر آموزش وپرورش توضیح داد: باید به سمتی برویم که بتوانیم با رعایت حداکثری پروتکل ها روال عادی زندگی را ادامه دهیم و اخلالی در کار ها صورت نگیرد.

وی گفت: انجام صحیح یک کار مستلزم مشارکت همه افراد است، موظفیم حداکثر کوشش را برای رعایت پروتکل های بهداشتی در حوزه های امتحانی داشته باشیم، لذا کسانی هم که وظیفه حمل ونقل های عمومی را بر عهده دارند قطعاً کوشش خواهند کرد پروتکل های بهداشتی در آنجا رعایت گردد خانواده ها نیز موارد مذکور را رعایت می نمایند دانش آموزان نیز در ماه های اخیر آموزش های لازم را فراگرفتند و خوشبختانه امتحانات نهایی در فضای مطلوبی در حال برگزاری است.

حاجی میرزایی با اشاره به نشست مدیران کل آموزش و پرورش استان های کشور در آغاز امتحانات نهایی، اظهار کرد: مدیران کل در این جلسه از برگزاری مانور امتحانات قبل از آغاز امتحانات نهایی خبر دادند لذا این امتحانات درنهایت امنیت در حال برگزاری است.

وی در بخشی از برنامه بازدید با حضور در استودیو شهید آوینی دبیرستان البرز، اظهار کرد: کرونا جامعه را تحت تأثیر قرارداد و با یک پدیده عالم گیر روبه رو هستیم. نمی توانیم اختلال در زندگی را بپذیریم لذا آموزش وپرورش دست به کار شد تا به شیوه های مختلف آموزش ها را در اختیار دانش آموزان قرار دهد.

وی گفت: باید خود را با زیست بوم جدید وفق دهیم و از این فرصت حداکثر استفاده را داشته باشیم لذا سعی خواهیم کرد تا آموزش ها و تدریس های برتر را در اختیار همه دانش آموزان در سراسر کشور قرار دهیم.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی سناریو های مختلفی را پیش بینی کردیم. در فضای آموزشی آینده، آموزش های ترکیبی در دستور کار است بنابراین ممکن است بخشی از آموزش ها در فضای مجازی و بخشی در مدرسه ارائه گردد.

وزیر آمورش و پرورش فلسفه دایر بودن مدارس در روز های پنجشنبه را اجرای طرح سه روز، سه روز برای ورود دانش آموزان به مدرسه توصیف کرد و اذعان کرد: بر اساس مصوبه اخیر ستاد ملی مدیریت کرونا، روز های پنجشنبه نیز مدارس دایر است و این موضوع باهدف مدیریت ورود دانش آموزان به مدرسه صورت می گیرد لذا طرح زوج و فرد اجرا می گردد بدین معنی که دانش آموزان مدارس پرجمعیت به دو گروه تقسیم می شوند عده ای سه روز در هفته در روز های زوج و عده ای نیز در روز های فرد در مدرسه حضور خواهند داشت.

وی ادامه داد: در مناطق سفید و دارای جمعیت کم دانش آموزی مدارس روال عادی را طی خواهند کرد البته استفاده از فضای مجازی برای ارائه آموزش ها حتی در شرایط سفید، تداوم خواهد داشت و فیلم های تدریس باکیفیت معلمان در اختیار خانواده ها قرار خواهد گرفت. همچنین برگزاری آزمون های هماهنگ در کشور به وسیله فضای مجازی ظرفیت خوبی است که باید موردتوجه قرار گیرد.

حاجی میرزایی در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: مدارس غیردولتی باید متوجه باشند شرایط تغییر نموده است لذا اگر بخواهند مانند گذشته موقعیت خود را حفظ نمایند باید تغییراتی را داشته باشند و شرایط جدیدی را به خانواده ها پیشنهاد بدهند تا همچنان برای خانواده ها جذاب باشند و خانواده از آن ها استقبال نمایند امیدوارم همکاران سازمان مدارس غیردولتی شرایط را ارزیابی و متناسب با شرایط با جامعه صحبت نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 30 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 990

به "اجرای طرح زوج و فرد در مدارس پرجمعیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای طرح زوج و فرد در مدارس پرجمعیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید