افتتاحیه سیزدهمین دوره اینوتکس برگزار گردید

به گزارش مجله 90 جعبه، در اولین روز از سیزدهمین دوره نمایشگاه اینوتکس 2024، مراسم رسمی افتتاحیه این نمایشگاه با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، فعالان زیست بوم استارتاپی ایران و مهمانان خارجی برگزار گردید.

افتتاحیه سیزدهمین دوره اینوتکس برگزار گردید

عباسی فشمی، دبیر اینوتکس 2024 در ابتدای این مراسم به تشریح شرایط برگزاری سیزدهمین دوره اینوتکس پرداخت. عباسی گفت: اینوتکس یک نمایشگاه صرف نیست و بستری است برای شبکه سازی و سرمایه گذاری و جذب سرمایه .

دبیر اینوتکس موضوعات مختلفی که طی نشست های تخصصی در اینوتکس برگزار می گردد را نیز معرفی کرد.

عباسی فشمی با معرفی ino night این رویداد را فضایی صمیمی برای بعد از زمان رسمی نمایشگاه دانست و از همه شرکت نمایندگان خواست در این رویداد متفاوت شرکت نمایند.

مهندس مسعود وکیلی نیا مدیرعامل هلدینگ ارتباط فردا، در مراسم افتتاحیه اینوتکس 2024 ضمن ابراز خوشحالی از حضور در این نمایشگاه و اشاره به اهمیت وجود یونیکورن در بازار ایران گفت: ده کشوری که بیشترین یونیکورن را دارند، gdp بیشتری نیز دارد. ما در ایران مسیر بسیار خوبی در این زمینه طی نموده ایم و امیدواریم این مسیر را ادامه دهیم.

در ادامه، از بعضی از جدیدترین محصولات شرکت های استارتاپی رونمایی شد. این محصولات شامل کیت تشخیص خودایمنی، پولی یورتان ترموپلاستیک و روبات خودران حمل بار بودند.

صفاری نیا، رییس پارک فناوری پردیس در افتتاحیه نمایشگاه اینوتکس 2024 ضمن خوشامدگویی به مهمانان و شرکت نمایندگان، با تشریح شاخص های سطح بندی زیست بوم نوآوری یک کشور، یکی از این شاخص ها را مقدار ارتباطات میان اعضای زیست بوم در سطح داخلی و خارجی و دسترسی به سرمایه گذاران خارجی و داخلی گفت. او گفت: رویدادها معمولا این بستر را فراهم می نمایند و اینوتکس یکی از رویدادها است و بستر دسترسی به سرمایه گذاران خارجی و… را فراهم می نماید. صفاری نیا اضافه نمود: در کنار رویدادها، زیرساخت هایی در پارک فراهم نموده ایم و کوشش کردیم حضور مجموعه های علمی و فناوری در پارک فناوری پردیس را تسهیل بدهیم و منطقه ویژه فناوری پردیس نیز در آینده رونمایی خواهیم کرد.

او در خاتمه از تیم اجرایی و اعضای پارک فناوری پردیس تشکر و تقدیر کرد.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در این مراسم ضمن اشاره به فرهنگ باستانی کشور ایران گفت: قدرت و عظمت ایران در عرصه های بین المللی چیزی نیست جز توان علمی ما که در اختیار شرکت های دانش بنیان و فناور هستند. دکتر فیروزآبادی ادامه داد: اینوتکس فرصت خوبی است که فعالان فناور کشور دور هم جمع شوند تا از دستاوردهای همدیگر باخبر شوند و برنامه ریزی گردد برای برنامه های آینده. امروز حدود ده هزار شرکت دانش بنیان داریم و به 530 هزار میلیارد تومان رسیده و سه برابر شده است. طبق گزارشات گمرک، دو و نیم میلیارد صادرات دانش بنیان داشتیم و 43 گروه خارجی را میزبانی کردیم برای همکاری فناورانه. اینها نشان می دهد می توانیم جریان جدیدی را ایجاد کنیم در سطح بین المللی.

او با تشکر از تیم اجرایی و مدیریتی پارک فناوری پردیس، از آنها خواست پارک فناوری پردیس را به یک هاب همکاری مشترک با کشورهای همسایه و کشورهای دوست تبدیل نمایند.

دکتر فیروزآبادی اضافه نمود: سازمان توسعه سرمایه گذاری برای اولین بار مجوز گرفته و امیدوارم یک شهرک نخبه گرا در پارک پردیس داشته باشیم. ما در پارک پردیس به یک نمایشگاه دائمی احتیاج داریم و از سوی معاونت علمی و فناوری کاملا حمایت خواهد شد تا در اینوتکس 2025، این نمایشگاه را افتتاح کنیم. بعلاوه تعهد داریم شش مرکز ملی آفرینش را بسازیم و اولین آن در پارک پردیس در حوزه اپتیک و کوانتوم برپا خواهد شد.

در خاتمه، دکتر دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، زنگ شروع اینوتکس 2024 را به صدا در آورد و اینوتکس رسما شروع شد.

گفتنی است هیئت بلندپایه ای از کشور زیمباوه، از مهمانان ویژه این مراسم و نمایشگاه سال جاری بودند.

سیزدهمین دوره از نمایشگاه اینوتکس 2024 از 18 تا 21 اردیبهشت برگزار می گردد.

منبع: مجله شنبه
انتشار: 18 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1403 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 2225

به "افتتاحیه سیزدهمین دوره اینوتکس برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاحیه سیزدهمین دوره اینوتکس برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید