افشین واقعی سریال خانه امن کیست؟

به گزارش مجله 90 جعبه، گفته می گردد افشین واقعی سریال خانه امن، شهید سید علی حسینی می باشد.

افشین واقعی سریال خانه امن کیست؟

جهت دریافت خدمات پتینه نقاشی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران به نقل از تابناک جوان، شخصیت افشین یکی از ماموران امنیتی و مسئول تیم مبارزه با مفاسد مالی خانه امن، بین مخاطبان حسابی به چشم آمده است. امین زندگانی بازیگر نقش افشین در گفت و گو با روزنامه خراسان گفت: در دوره بازنشستگی به نقش افشین افتخار خواهم کرد. معتقدم یک بازیگر شاید تعداد کار زیادی در مدت بازیگری اش انجام دهد، ولی تعداد نقش هایی که تاثیرگذار و ماندگار باشند شاید به سختی از تعداد انگشتان یک دست فراتر بروند.

چالش های نقش امنیتی

امین زندگانی از چالش بازی در نقش امنیتی می گوید: متاسفانه در چنین کار هایی خیلی نمی توانی شخصیت های واقعی را پیدا کنی و بیشتر به فیلم نامه و صحبت هایی که با احمد معظمی و مشاور کار داشتم، رجوع کردم. جا هایی به تفاهم می رسیدیم و گاهی من نظر می دادم و تعامل خوبی داشتیم. احمد هم شهامت به خرج و اجازه داد جا هایی متفاوت به این شخصیت نگاه کنم و این موضوع سبب شد شخصیت افشین اندکی دورتر از تصویر های همیشگی از چنین مامور هایی باشد.

افشین واقعی سریال خانه امن کیست؟

ویژگی های نقش امنیتی افشین باعث شده تا این نقش را به یکی از شهدای سرباز گمنام امام زمان (عج) به نام شهید سید علی حسینی، نسبت دهند. شهیدی که حتی نام محل شهادتش نامعلوم است و روی سنگ مزارش نوشته شده:

محل شهادت: بلاد کفر

تصویری از مزار شهید حسینی

شهید سید علی حسینی کیست؟

شهید سید علی حسینی سرباز گمنام امام زمان (عج)، فرزند شهید سید ابوالقاسم حسینی شهید دوران جنگ تحمیلی است. او متولد یکم بهمن ماه 1341 و از سربازان گمنام امام زمان (عج) بود که طی ماموریتی که در خارج از کشور بسر می برد، دستگیر شده و در تاریخ بیست وسوم دی ماه 1392 به شهادت رسید. مزار او در قطعه 26 بهشت زهرای تهران است.

معصومه عبدی همسر شهید حسینی گفتگویی در سال 98 داشت.

این همسر شهید گفت: شهید حسینی، در زمان حیات خود، ارادت زیادی به شهدای گمنام داشت و اکنون نیز مزارش در قطعه ای از بهشت زهرا (س) است که بیشترین شهید گمنام را دارد. پدر همسرم نیز در قطعه 24 شهدای بهشت زهرا (س) دفن شده است و او نیز از شهدای دفاع مقدس است. از این رو، ما همواره تردد زیادی به بهشت زهرا (س) داشتیم. وقتی بر سر مزار پدرش و دیگر شهدا می رفتیم، همسرم همواره می گفت: جای من اینجا خالی است. طی مدت پنج سالی که همسرم به شهادت رسیده، از بابت فقدان او هنوز متاثریم، اما از بابت اینکه خودش به آرزویش رسید، خوشحالیم.

وی گفت: شهید حسینی به واسطه شغل و خدمتش به وطن، همواره در ماموریت های پُرخطر شرکت داشت. او مدتی را در غربت و اسارت بسر می برد. به عقیده من، رنجی که شهید حسینی در راه خدا و پاسداری از وطن کشید، به درجات او می افزاید و توفیقی بود که نصیب او شد.

خانم عبدی ادامه داد: او به ماموریت رفت و سه هفته بعد از دستگیری، خبر شهادتش آمد. سوال های زیادی درباره شهادت همسرم، برای من و فرزندانم بی جواب باقی مانده است.

وی درباره ویژگی های اخلاقی این شهید گفت: شناختی که سال ها زندگی با او به من داد، این بود که او اصلا اهل جهان نبوده و فردی کاملا وارسته بود. هیچ تعلق خاطر دنیوی در وجود او ندیدم. بسیار متواضع و امانتدار بود. بسیار محفوظ به حیا بود. علیرغم موقعیت و مرتبه کاری بالایی که داشت، هرگز اهل هیاهو و دیده شدن نبود. زیرا این افراد هرچقدر از نظر اداری، دارای پُست و مقام و درجه باشند، بازهم همان سربازان ساده و گمنام امام زمان (عج) هستند. به انجام تکالیف دینی اش بسیار مقید بود و حتی در ماموریت هایی که در ماه مبارک رمضان می رفت، روزه اش را کامل می گرفت و می گفت: طاقت ندارم به خاطر کار و ماموریت، روزه ام را بشکنم. شاید یکی از علت هایی که شهادت قسمتش شد، همین خصوصیات اخلاقی باشد.

این همسر شهید، درباره سی سال زندگی مشترکش گفت: ما تیرماه سال 1362 ازدواج کردیم و حاصل این زندگی، 2 دختر و 2 پسر است. البته سی سال زندگی مشترک، بیشتر در کلام است. زندگی واقعی من با او کمتر از این حرف ها بود، زیرا شهید حسینی به خاطر شغلش، حضور کمرنگی در خانه داشت و همواره فرصت ها برای اینکه در خانه و در کنار من و فرزندانم حضور داشته باشد، کم بود.

خانم عبدی درباره آنچه که شهید حسینی و امثال او را ترغیب می کرد تا زندگی خود را در چنین مسیری پیش ببرند، گفت: این موضوع به ایده ها و افکار این سربازان گمنام، بازمی گردد. از ابتدای شکل گیری این نهاد، این سربازان به شدت پیرو خط امام خمینی (ره) بودند و انگیزه اصلی این افراد، حفظ وطن از تجاوز دشمن، دوری از بی بندوباری و فساد های گوناگون بود. در سال های اخیر پیش از شهادت، شهید حسینی از تغییر آرمانها، کمرنگ شدن خط و مشی امام خمینی (ره)، فراموش شدن اصل درستکاری و خدمت به مردم در مسئولان، بی توجه شدن به آسایش و رفاه مردم، خیلی ناراحت بود و بار ها می گفت؛ ما از آرمان های اولیه انقلابمان بسیار دور شده ایم.

این همسر شهید اضافه کرد: شهید حسینی بسیار مقید به خط امام خمینی (ره) بود. حتی در دوران جنگ تحمیلی، بار ها می خواست وارد میدان نبرد گردد، اما به او اجازه نمی دادند و می گفتند کاری که شما انجام می دهید برای کشور، کمتر از سربازان میدان جنگ نیست. اما با این حال، شهید حسینی در سه عملیات جنگ هم شرکت کرد.

وی درباره خاطرات زندگی اش با شهید حسینی گفت: طی سی سال زندگی، مدام از ما خداحافظی می کرد و به ماموریت می رفت که سراسر خاطره همراه با اضطراب بود. در خداحافظی آخرین سفرش، فکر نمی کردم که این آخرین ملاقات ما باشد. ذهن من پر از خاطرات مختلف از زندگی با ایشان است. گاهی خاطراتی هستند که ماندگارتر می شوند. یکی از چیز هایی که همواره در ذهن من مانده، اهمیت فوق العاده ای بود که همسرم برای دخترانش قائل می شد و محبت ویژه ای به دو دخترش داشت. وقتی من توجه خاص و حمایت او را به دخترانم می دیدم، برایم شیرین بود. حال تصور کنید از دست دادن پدر برای دختران من چقدر سخت است.

همسر شهید در انتها گفت: در این پنج سالی که همسرم شهید شد مسائل زیادی داشتیم، اما راضی به رضای الهی هستیم. از دست دادن یک عضو خانواده از یک سو و جوّ جامعه از سویی دیگر، ما را ناراحت می نماید. بعضی در جامعه، تصورشان این است که خانواده های شهید، از خدمات بنیاد و سهمیه دانشگاه و ... سوء استفاده می نمایند. گاهی این حرف ها دل انسان را به درد می آورد. زیرا ما عزیزترین عضو خانواده خود را از دست داده ایم و خلاء او هرگز با هیچ یاری مادی جبران نمی گردد. حتی با گذشت زمان، جای خالی او بیشتر حس می گردد. البته شهدا از نظر معنوی خانواده خود را همراهی می نمایند و تنها نبود فیزیکی آن ها باعث ناراحتی خانواده است. ما بار ها این حس را داشته ایم که او در کنار خانواده است و یاری می نماید.

کی رفته ای زدل که تمنا کنم تورا

شهادت تنها مزد خوبان است

شادی ارواح مطهرشهدا صلوات

اخبار گروه سایر رسانه ها صرفا بازنشر اخبار سایت ها و خبرگزاری هاست و خبرنگاران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1328

به "افشین واقعی سریال خانه امن کیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشین واقعی سریال خانه امن کیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید