بن سرخ سلول های سرطانی را از بین می برد

به گزارش مجله 90 جعبه، محققان دانشگاه خوارزمی با انجام طرحی پژوهشی دریافتند که استفاده از عصاره گیاه بن سرخ باعث از بین رفتن سلول های سرطانی می گردد. آنها در این پژوهش بر روی سرطان سینه کار کردند.

بن سرخ سلول های سرطانی را از بین می برد

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی مجله 90 جعبه به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دارای برگ های سبز، دراز، نامنظم و گیاهی شبیه تره است اما گل هم می دهد. بومی ایران است که به صورت وحشی بیشتر در لرستان و خوزستان می روید. با وجود آن در کوه ها عطر خاصی را پخش می نماید.

بن سرخ گیاه دارویی با خواص مختلف است اما آنچه میان مردم جا افتاده اثرات ضد درد آن است. خواص بی نظیر این گیاه محققان کشور را بر آن داشت تا بر روی اثرات ضد سرطانی آن تحقیق نمایند.

در این راستا پژوهشگران دانشگاه خوارزمی با پشتیبانی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پژوهشی را انجام دادند. این پژوهش با عنوان آنالیز اثرات ضد سرطانی عصاره های مختلف گیاه بن سرخ به اتمام رسید.

سعید آیریان مجری این طرح پژوهشی مطرح نمود: این نخستین بار بود که روی اثرات ضد سرطان گیاه بن سرخ کار شد البته تحقیقات ما محدود به سرطان سینه بود. در این راستا برای آنالیز اثرات ضد سرطانی این گیاه عصاره هایی از بخش های مختلف گیاه تهیه و آنالیز شد.

وی ادامه داد: در این تحقیقات متوجه شدیم که یکی از عصاره ها سلول های سرطانی را از بین می برد. در گام بعدی در نظر داریم عامل ضد سرطانی را شناسایی کنیم. انجام این پژوهش گامی اولیه برای ارائه ترکیبات شیمیایی با اثرات ضد سرطانی با منشا طبیعی است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 115

به "بن سرخ سلول های سرطانی را از بین می برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بن سرخ سلول های سرطانی را از بین می برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید