تایکان نخستین خودروی تمام برقی پورشه

به گزارش مجله 90 جعبه، این برند لوکس آلمانی قرار است از همین ماه ارسال محموله های تایکان به نمایندگی های آمریکا و در ادامه به دیگر نقاط دنیا را صادر کند، انتظار دارد تا در سال 2020، حدود 20 هزار دستگاه از نخستین مدل تمام برقی خود را به دست مشتریان برساند.

تایکان نخستین خودروی تمام برقی پورشه

شرکت پورشه آلمان گفت که تاکنون بیش از 30 هزار مشتری پیش پرداخت خرید مدل تایکان، نخستین خودروی تمام برقی این برند را ثبت نموده اند. بنابر اعلام اولیور بلام، مدیرعامل پورشه، مبلغ پیش پرداخت ها برابر با 2500 یورو بوده است و از این تعداد، 10 هزار نفر تصمیم خود را برای خرید تایکان نهایی کردند.

به گفته وی، این میزان ثبت سفارش بسیار بیشتر از انتظارات پورشه بوده است. این برند لوکس آلمانی قرار است از همین ماه ارسال محموله های تایکان به نمایندگی های آمریکا و در ادامه به دیگر نقاط دنیا را صادر کند، انتظار دارد تا در سال 2020، حدود 20 هزار دستگاه از نخستین مدل تمام برقی خود را به دست مشتریان برساند.

از سوی دیگر، این خودروساز توسط شرکت تسلا که قرار است در آلمان کارخانه ای برای فراوری محصولات برقی خود احداث کند، تحت فشار است. تسلا که تنها محصولات برقی را فراوری می نماید در نظر دارد تا آلمان را به قطب صادراتی خود در اروپا بدل کند این می تواند چالشی برای شرکت های آلمانی هم باشد.

منبع: فرادید
انتشار: 9 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 508

به "تایکان نخستین خودروی تمام برقی پورشه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تایکان نخستین خودروی تمام برقی پورشه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید