تداوم حملات هوایی ائتلاف سعودی به زیر ساخت های غیرنظامی یمن

به گزارش مجله 90 جعبه، منابع یمنی از تداوم حملات ائتلاف سعودی به منطقه ها مختلف یمن و شهید و زخمی شدن شماری دیگر از غیرنظامیان این کشور خبر دادند.

تداوم حملات هوایی ائتلاف سعودی به زیر ساخت های غیرنظامی یمن

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از المسیره، منابع یمنی از تداوم حملات هوایی ائتلاف تحت سرکردگی سعودی به منطقه ها مختلف یمن خبر دادند و اعلام کردند که منطقه های از استان های صنعاء، مأرب، الحدیده و الجوف از سوی جنگنده های ائتلاف سعودی بمباران شده است.

این منابع اعلام کردند که در این حملات شماری از غیرنظامیان شهید شده و خساراتی به منازل مسکونی و مراکز دولتی وارد شده است.

منابع امنیتی یمنی بیان کردند: جنگنده های ائتلاف سعودی 40 بار استان مأرب را بمباران کردند که 34 بار آن به منطقه البلق در منطقه الوادی و 6 حمله به منطقه ها الجوبه و صرواح بوده است.

این منابع افزودند: ائتلاف سعودی 10 بار منطقه حیس در استان الحدیده را هم هدف قرار داد که بر اثر آن شماری شهید و زخمی شدند.

منابع یمنی تاکید کردند: جنگنده های ائتلاف سعودی در پنج نوبت هم استان الجوف را بمباران کردند که چهار بار آن به منطقه الیتمه و یک حمله هم به منطقه الحزم بوده است.

از سوی دیگر منابع خبری اعلام کردند که فعالیت بیمارستان العلیاء در صنعا بر اثر شدت خسارات وارده ناشی از حملات جنگنده های متجاوز سعودی متوقف شد.

جنگنده های ائتلاف سعودی منطقه ها نزدیک به بیمارستان العلیاء در صنعا مرکز یمن را هدف حمله قرار دادند که بر اثر آن خساراتی به منازل اطراف وارد و فعالیت بیمارستان نیز متوقف شد.

منابع محلی اعلام کردند که جنگنده های سعودی خیابان الزبیری و تقاطع بغداد نزدیک مدرسه بغداد را هدف قرار دادند. یک شهفرایند نیز مقابل بیمارستان العلیاء زخمی شد و کادر بیمارستان و بیماران بستری در آن نیز به شدت دچار رعب و وحشت شدند. منابع بیمارستانی اعلام کردند بر اثر شدت خسارات وارده به بیمارستان، فعالیت آن متوقف شد.

شبکه تلویزیونی المسیره تصاویری از حملات هوایی بامداد آدینه ائتلاف متجاوز سعودی به چند منطقه مسکونی در صنعا از جمله استادیوم الثوره (انقلاب)، محله الزبیری و محوطه بیمارستان العلیاء این شهر پخش کرد.

در بخشی از تصاویر، شهفرایندان یمنی این حملات را جنایت بزرگ توصیف کردند و از خداوند خواستند انتقام آن ها را از عربستان و ائتلاف متجاوز سعودی بگیرد.

شهفرایندان یمنی تأکید کردند: متجاوزان سعودی، آمریکایی بدون هیچ ترسی از انتقام خداوند، مرتکب چنین جنایت هایی می شوند.همه منطقه های که هدف قرار گرفته، مسکونی و غیرنظامی است و هیچ سلاحی در آن وجود ندارد. ائتلاف متجاوز سعودی در همه سطوح و عرصه ها اعم از میدان جنگ یا میادین ورزشی (باخت تیم نوجوانان از تیم یمن) متحمل شکست شده است.

همزمان نصر الدین عامر نماینده وزیر اطلاع رسانی یمن، بامداد آدینه، پس از حمله ائتلاف سعودی به استادیوم صنعاء، بلافاصله از تمام رسانه های این کشور خواست تا برای اثبات عدم وجود تسلیحات در اماکن ورزشی صنعاء به شهرک ورزشی الثوره بیایند.

این درخواست درست پس از آن مطرح شد که ائتلاف سعودی با ادعای وجود تسلیحات در شهرک ورزشی صنعاء، بامداد امروز چند نقطه را در شهرک مذکور هدف حمله قرار داد.

بعلاوه وزارت ورزش و جوانان این کشور در بیانیه ای تأکید کرد که حمله به سازمان های غیرنظامی و تهدید به حمله به آن ها، نقض آشکار کنوانسیون هایی است که تعرض به اماکن غیرنظامی را جنایت می انگارند.

وزارت ورزش و جوانان یمن در ادامه اضافه نمود: ما کشورهای متجاوز را مسئول خسارت های جانی و زیان های وارده به دارایی ها و زیرساخت های استادیوم و منطقه ها اطراف آن می دانیم.

در ادامه این بیانیه بعلاوه آمده است: ما تمام ادعاهایی را که رسانه های وابسته به کشورهای متجاوز درباره وجود تسلیحات نظامی در استادیوم شهرک الثوره در صنعاء پخش می نمایند، قاطعانه تکذیب می کنیم.

پس از صدور بیانیه مذکور، کمیته المپیک یمن نیز فورا از کمیته بین المللی المپیک، سازمان های ورزشی بین المللی و شورای امنیت سازمان ملل خواست که برای جلوگیری از حمله مجدد به تأسیسات ورزشی هر چه سریعتر اقدام نمایند.

کمیته المپیک یمن تأکید کرد که تأسیسات ورزشی یمن تنها برای فعالیت های ورزشی مورد استفاده قرار می گیرند و هیچ ارتباطی با مسائل نظامی ندارند.

وزیر ورزش و جوانان یمن نیز همزمان گفت که کشورهای متجاوز به دلیل شکست نظامی، مدعی هستند که در استادیوم الثوره صنعاء تسلیحات جاسازی شده است.

بعلاوه ارتش سعودی منطقه ها مرزی در استان صعده را هدف حملات راکتی و توپخانه قرار داد.

حملات هوایی ائتلاف سعودی به غیرنظامیان از اواخر نوامبر گذشته فرایند صعودی داشته است و این ائتلاف بیمارستان ها و مراکز سازمان های مدنی را هم در بانک اهداف خود قرار داده است و بهانه آن هم این است که از این مراکز استفاده نظامی می گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 اسفند 1400 بروزرسانی: 4 اسفند 1400 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1888

به "تداوم حملات هوایی ائتلاف سعودی به زیر ساخت های غیرنظامی یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم حملات هوایی ائتلاف سعودی به زیر ساخت های غیرنظامی یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید