تغییر و تحول ساختاری در بانک مرکزی کلید خورد

به گزارش مجله 90 جعبه، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از تغییر ساختار مدیریت کل اعتبارات این بانک به عملیات پولی و اعتباری خبر داد.

تغییر و تحول ساختاری در بانک مرکزی کلید خورد

به گزارش بانک مرکزی، این بانک در راستای عملیاتی کردن فرایندهای مربوط به سیاست گذاری نوین پولی در اسفندماه سال 1398 با تمرکز بر عملیات بازار باز، تسهیلات قاعده مند و وثیقه دار کردن رابطه اقتصادی بانک ها با بانک مرکزی اداره عملیات بازار باز را ایجاد کرد.

همچنین در تکمیل ساختار جدید و با هدف توسعه زیرساخت های تأمین اقتصادی زنجیره های تولید و کمک به رشد اقتصادی از طریق شیوه های غیرتورمی اداره تأمین اقتصادی زنجیره تولید نیز تشکیل شد. بر مبنای این تغییرات جدید، بخشی از فعالیت های اداره اعتبارات به دو اداره تخصصی عملیات بازار باز و تأمین اقتصادی زنجیره تولید تفویض شد و تمرکز اصلی اداره اعتبارات بر اجرای تکالیف قانونی بانک مرکزی و همچنین مدیریت روابط اقتصادی این بانک با بخش دولتی پایدار شد.

بر این اساس، مدیریت کل اعتبارات بانک مرکزی که قبلاً متشکل از دو اداره اعتبارات و اطلاعات بانکی بود با تغییر ساختار متناسب با چارچوب جدید سیاست گذاری نوین پولی به مدیریت کل عملیات پولی و اعتباری متشکل از سه اداره اعتبارات، عملیات بازار باز و تأمین اقتصادی زنجیره تولید تبدیل شد. اداره اطلاعات بانکی نیز به حوزه معاونت نظارتی بانک مرکزی منتقل شد.

رئیس کل بانک مرکزی طی احکام جداگانه ای، محمد نادعلی، محمود نادری و حمید آذرمند را به ترتیب به عنوان مدیرکل عملیات پولی و اعتباری، مدیر اداره عملیات بازار باز و مدیر اداره تأمین اقتصادی زنجیره تولید منصوب کرد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 10 خرداد 1400 بروزرسانی: 10 خرداد 1400 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1550

به "تغییر و تحول ساختاری در بانک مرکزی کلید خورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر و تحول ساختاری در بانک مرکزی کلید خورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید