جمع آوری 209 معتاد متجاهر در استان کردستان

به گزارش مجله 90 جعبه، خبرنگاران/کردستان فرمانده انتظامی استان کردستان از جمع آوری 209 معتاد متجاهر در سالجاری خبرداد و گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد چشمگیری داشته است.

جمع آوری 209 معتاد متجاهر در استان کردستان

سردار علی آزادی امروز (21 اردیبهشت) در نخستین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در سنندج اظهار کرد: در مجموع 14 کمپ فعال در استان وجود دارد که در شهر سنندج 3 کمپ فعال مشغول به فعالیت هستند.

وی مطرح کرد: در حال حاضر 657 معتاد در کمپ های ترک اعتیاد استان کردستان نگهداری می شوند که در بعضی از شهرستان ها بیش از ظرفیت کمپ ها استفاده می گردد که این مهم سازوکار اساسی و جدی است.

سردار آزادی از جمع آوری 93 معتاد متجاهر در شهر سنندج خبرداد و اضافه نمود: اما واقعیت این است که مردم از شرایطی که معتادین به وجود آورده اند ناراضی اند.

معتادان متجاهر امنیت مردم را به مخاطره می اندازند

استاندار کردستان گفت: متاسفانه امروزه شاهد حضور بسیاری از معتادان متجاهر در میادین اصلی شهر هستیم که همین امر سبب به مخاطره انداختن امنیت روانی مردم شهر شده است.

بهمن مرادنیا، اظهار کرد: حضور معتادین متجاهر در سطح شهر و به ویژه در خیابان ها و میادین اصلی سبب نارضایتی و نگرانی مردم و خانواده ها شده است.

مرادنیا جمع آوری معتادان متجاهر در سطح شهر را امری ضروری دانست و مطرح کرد: موضوع جمع آوری معتادین متجاهر باید به صورت اساسی و راهبردی صورت گیرد؛ و در این راستا همه توان و کوشش خود را برای تامین اعتبار مورد احتیاج برای حمایت از کمپ ها به کارخواهیم گرفت.

وی گفت: پیشگیری از اعتیاد در استان کردستان احتیاجمند سازمان دهی جدی از سوی دستگاه های متولی است تا سرعت اعتیاد در استان کردستان کاهش پیدا کند.

استاندار کردستان بر نقش رسانه ها در مطلع سازی جامعه تاکید نمود و اضافه نمود: رسانه ها، مدارس و سیستم آموزشی و جامعه در مقابله و پیشگیری از اعتیاد تأثیرگذار هستند.

مرادنیا توضیح داد: متاسفانه 99 درصد از زباله گردان سطح شهر را معتادها تشکیل می دهند و همین امر سبب زشت شدن چهره شهر شده است.

وی در مورد ساماندهی ساختمان های متروکه و بلااستفاده در شهر گفت: باید نسبت به ساماندهی ساختمان های نیمه کاره اقدام کنیم زیرا این شرایط امنیت مردم را به مخاطره می اندازد.

مرادنیا بر جمع آوری معتادان متجاهر تاکید و یادآور شد: باید به صورت جدی موضوع کمپ ها آنالیز و به شرایط آن ها و معتادان موجود در کمپ ها رسیدگی گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 خرداد 1400 بروزرسانی: 11 خرداد 1400 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1552

به "جمع آوری 209 معتاد متجاهر در استان کردستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جمع آوری 209 معتاد متجاهر در استان کردستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید