خطر بروز حادثه ای بدتر از پلاسکو در کمین دو پاساژ لادن و ارم در بجنورد

به گزارش مجله 90 جعبه، خبرنگاران/خراسان شمالی رئیس آتش نشانی بجنورد گفت: خطر بروز حادثه ای بدتر از پلاسکو در کمین دو پاساژ لادن و ارم در بجنورد است.

خطر بروز حادثه ای بدتر از پلاسکو در کمین دو پاساژ لادن و ارم در بجنورد

گریوانی در گفت و گو با خبرنگاران، با اشاره به اینکه آتش نشانی بازدیدهایی را در بخش های مختلف این شهر انجام داده است، گفت: تا به امروز دو هزار بازدید توسط آتش نشانی بجنورد از قسمت های مختلف اجرا شده که 55 مرکز تجاری و اداری و بهداشتی و درمانی اخطار ایمنی گرفتند که مسائل جدی در آن ها مشاهده می شد.

وی اضافه کرد: در واقع در پاساژ ارم سیستم اطفاء حریق وجود ندارد و سیتم اطفاء حریق در پاساژ لادن از کار افتاده است و مسائل دیگری نیز در این دو پاساژ مشاهده شده است که به مالکان آن ها مهلت داده شده تا نواقص را هرچه سریع تر مرتفع کنند.

گریوانی تاکیدکرد: در دو پاساژ مذکور باید نواقص هرچه سریع تر حل شوند چراکه در صورت بروز حادثه، ممکن است مردم در آنجا گیر بیفتند و حادثه ای بدتر از پلاسکو اتفاق افتد.

وی با اشاره به کاروان سرای تاریخی سردار در محل سبزه میدان بجنورد نیز بیان نمود: در این کاروان سرا کالاهایی همچون نخ، پشم، ابر، پر و .... به صورت غیراصولی در غرفه ها چیده شده و در واقع این کالاها در آنجا فقط تپانده شده اند که در صورت بروز حادثه ای همچون آتش سوزی، از آنجاییکه بخش شرقریال شمال و غرب آن منطقه بافت فرسوده وجود دارد و منازل و واحدهای تجاری به صورت شیروانی هستند احتمال بروز آتش سوزی در سطح بزرگ دور از انتظار نیست و از سوی با توجه به موقعیت مکانی دسترسی آتش نشانی به آنجا نیز امکان پذیر نخواهد شد.

این مقام مسئول بیان نمود: تراکم و بار وسایل انباشت شده در این کاروان سرا خیلی بالا و چیدمان نامناسب است که باید تدبیری برای چیدمان کالاها اندیشیده شود.

وی گفت: علاوه بر آن اخطارهایی نیز به بیمارستان تخصصی زنان بنت الهدی، امام علی(ع)، امام حسن(ع) و تامین اجتماعی نیز بابت سیستم های اطفاء و اعلام حریق داده شده است.

اتنهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 اسفند 1399 بروزرسانی: 28 اسفند 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1414

به "خطر بروز حادثه ای بدتر از پلاسکو در کمین دو پاساژ لادن و ارم در بجنورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطر بروز حادثه ای بدتر از پلاسکو در کمین دو پاساژ لادن و ارم در بجنورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید