خیابان های پاریس در تصرف جلیقه زردهای معترض به ماکرون

به گزارش مجله 90 جعبه، خبرنگاران : کرونا هم حریف جلیقه زردهای فرانسه نشد و معترضان به سیاست های رئیس جمهور این کشور باردیگر در خیابان های پاریس تجمع کردند.

خیابان های پاریس در تصرف جلیقه زردهای معترض به ماکرون

با ما همراه باشید و با تور ارزان فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، با وجود همه گیری کرونا، معترضان مشهور به جلیقه زردها در فرانسه روز شنبه در اعتراض به سیاست های امانوئل ماکرون رئیس جمهور این کشور به خیابان ها آمدند.

به نوشته خبرگزاری آناتولی صدها معترض با تجمع در پاریس پایتخت فرانسه در مقابل شورای شهر تجمع کردند. معترضان با در دست داشتن شعارهایی ضد دولت ماکرون، فریاد می زدند: حتی اگر ماکرون هم نخواهد، ما اینجا هستیم، ماکرون، آماده شو ما تو را راهی منزل می کنیم.

این شعارها در حالی سرداده شد که رئیس جمهور فرانسه به دلیل ویروس کرونا در قرنطینه خود است. در جریان این تظاهرات، مردم چترهایی را برای حمایت از کسانی که هفته گذشته در اعتراض به قوانین ضد اسلام هراسی در این کشور دستگیر شدند، باز کردند. معترضان در مصاحبه هایی تاکید کردند که برای دفاع از آزادی های اساسی به خیابان ها بازگشته اند و پلیس و دادگستری در خدمت دولت و نه مردم هستند و جریان حاکم بر فرانسه دیکتاتوری است.

این تظاهرات در حالی برگزار گردید که پلیس پاریس اجازه حرکت تظاهرکنندگان به اطراف مجلس شورای ملی فرانسه در خیابان شانزه لیزه را نداد.

جنبش جلیقه زرد ها که به سیاست های دولت کنونی فرانسه اعتراض دارند در نوامبر سال 2018 شکل گرفتند و به نظام سرمایه داری، افزایش قیمت سوخت و طرح اصلاح حقوق بازنشستگان اعتراض کردند.

پلیس فرانسه بارها معترضان جلیقه زرد را در جریان تظاهرات بازداشت نموده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 2 دی 1399 بروزرسانی: 2 دی 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1247

به "خیابان های پاریس در تصرف جلیقه زردهای معترض به ماکرون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خیابان های پاریس در تصرف جلیقه زردهای معترض به ماکرون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید