در تابستان چطور آرایش کنیم؟

به گزارش مجله 90 جعبه، روش آرایش کردن در فصل گرم تابستان: آب خنک و حتی استفاده از یخ برای شستن صورت همواره به محکم تر شدن پوست و شفافیت و تازگی آن یاری می نماید. قبل از آرایش کردن یک بار صورت را با آب سرد بشورید و حتما بعد از پاک کردن آرایش هم صورت خود را با آب و مواد مخصوص شستشو دهید.

در تابستان چطور آرایش کنیم؟

مجله 90 جعبه| ظاهر زیبا برای خانم ها یکی از دغدغه های همیشگی است. اکثر خانم ها دوست دارند زیباتر دیده شوند و سعی می نمایند خود را به بهترین شکل حفظ نمایند. آرایش کردن در خانم ها از ابتدای کودکی یکی از لذت ها است. دختر بچه ها همواره دوست دارند با وسایل آرایشی مادرشان بازی نمایند و معمولا وقت زیادی را درگیر این جور بازی ها می شوند. گاهی دوست دارند دیگران را آرایش نمایند و خیلی وقت ها شما می بینید که رو به روی عروسک هایشان نشسته اند و آن ها را آرایش می نمایند.

این ویژگی همین طور با دختر بچه ها بزرگ می گردد تا جایی که در بزرگسالی برخی از خانم ها دنبال این کار می روند و آرایشگری را به عنوان شغل اصلی انتخاب می نمایند. کمتر پیش می آید دختری به آرایش کردن بی علاقه باشد، در کمترین حالت خانم ها در مراسم مهم و مهمانی های رسمی حداقل آرایش را خواهند داشت.

حالا بد نیست بدانید آرایش کردن در هر فصل ویژگی های خاص خودش را دارد. متناسب با سرما و گرمای هر فصل می توانید با تغییر رنگ آرایش جلوه زیباتری به ظاهر خود بدهید.

برای آرایش در فصل گرما و تابستان به نکات زیر دقت کنید:

آب خنک و حتی استفاده از یخ برای شستن صورت همواره به محکم تر شدن پوست و شفافیت و تازگی آن یاری می نماید. قبل از آرایش کردن یک بار صورت را با آب سرد بشورید و حتما بعد از پاک کردن آرایش هم صورت خود را با آب و مواد مخصوص شستشو دهید.

در همه فصل ها استفاده از کرم ضد آفتاب توصیه می گردد، اما در تابستان باید قبل از آغاز آرایش حتما ضد آفتاب بهره ببرید. سعی کنید این کار را در تابستان از قلم نیاندازید. برای انواع پوست های چربی که استعداد جوش زدن دارند بهتر است از ضد آفتاب های فاقد چربی استفاده گردد تا جوش زدن را تشدید نکند و برای انواع دیگر پوست کرم مناسب همان نوع پوست را بهره ببرید. در نظر بگیرید اگر قصد دارید از کرم پودر بهره ببرید نباید ضد آفتاب رنگی بزنید.

بعد از اینکه ضد آفتاب به خوبی جذب پوستتان شد، برای جلوگیری از عرق کردن بهتر است تنها از پنکیک های خشک بهره ببرید و بر حسب رنگ پوست آرام آرام با پد یا ابر مخصوص آن روی پوست گذاشته و بردارید. هرگز پنکیک را روی پوست نمالید.

پد را روی تمام نقاط پوست مثل بینی و گونه ها آرام آرام گذاشته تا پوست یکنواخت و یکرنگ گردد. سعی کنید در این فصل از کرم پودر های بسیار چرب و براق استفاده نکنید. در تابستان که نور آفتاب بیشتر و مستقیم تر است، رنگ کرم پودرتان باید متفاوت تر باشد. گرمای هوا سرعت تعریق را زیاد می نماید. برای اینکه بعد از چند ساعت آرایش و کرم پودر روی صورت تان حالت ماسیدن پیدا نکند، کرم پودر خود را با سرم های فاقد چربی مخلوط کنید بعد به صورت بزنید. برای این کار می توانید از سرم های احیا نماینده بهره ببرید.

معمولاً در فصل تابستان باید از رنگ های گرم، ولی ملایم بهره ببرید. البته دقت کنید از لوازم آرایشی بهره ببرید که حتماً دارای ضد آفتاب باشند. منظور از رنگ های گرم، رنگ های تند نیست.برای آرایش ابرو ها از مداد های ابروی کاملاً خشک یا سایه های ابرو استفاده نموده و کمی به ابرو ها فرم دهید. اگر از مداد ابروی چرب بهره ببرید در اثر گرما باعث رنگی شدن اطراف ابرو ها شده و آن ها را مصنوعی نشان خواهد داد.

برای آرایش چشم ها اول کمی ریمل ضد آب فقط به مژه های بالایی بزنید که در اثر گرما زیر چشم ها و گاهی هم پشت پلک سیاه نگردد و آرایشتان به همان تمیزی اول باقی بماند. خط چشم کبود برای زیر و روی چشم در صورتی که باریک باشد انتخاب خوبی است و چهره را با روح و جذاب می نماید. می توانید از سایه خاکستری یا قهوه ای ملایم هم بهره ببرید. سایه ملایم، چشم ها را بزرگتر نشان می دهد. سایه و مداد چشم ارغوانی ملایم را در زیر و پشت چشم امتحان کنید.

اگر خواستید هیچ آرایشی نکنید کشیدن یک خط چشم تیره و ضخیم انتخاب مناسبی است. خط چشم تان را با کمی فاصله از گوشه چشمتان بکشید و نزدیک به انتهای چشمتان قلم را کمی به سمت بالا برده و خط نازکی بکشید. بقیه آرایشتان را ملایم کنید یا اصلا آرایش نکیند تا خط چشمتان جلب توجه کند.

نوبت به گونه ها که رسید رژ گونه را به آرامی با برس مخصوص آن روی گونه ها زده و باز با پد پنکیک آن را پخش کنید تا با مخلوط شدن رنگ رژ گونه و رنگ پوست گونه ها طبیعی تر به نظر آیند و مرزی ایجاد نگردد. اگر دقت کنید در آرایشگاه ها وقتی میخواهند رژلب ماندگاری بیشتری داشته باشد از همان پنکیک روی صورت، به لب ها هم می زنند. شما هم می توانمدی در خانه از این روش بهره ببرید. هنگام پنکیک زدن لب ها را نیز با پودر پنکیک همرنگ پوست کنید. پس از کشیدن دور لب رنگ مداد را روی لب ها پخش کنید و سپس از رژ لب که بهتر است از نوع مات و خشک باشد بهره ببرید.

این خط لب شماست که بر روی پنکیک باعث دوام و ماندگاری بیشتر رژ بر روی لب ها خواهد شد. هر چند رژ لب شما حتی از نوع براق یا چرب باشد و کم کم پاک گردد، اما رنگ لب شما به خاطر مداد لب بی رنگ و پاک نخواهد شد.یکی از رنگ های جذاب برای رژ لب در تابستان رنگ نارنجی است. اما تنها یک رنگ نارنجی برای همه افراد مناسب نیست.

به جای انتخاب اولین رژ لب نارنجی نمونه های مختلف نارنجی را امتحان کنید تا رنگی را که با پوست شما هماهنگی بیشتری دارد انتخاب کنید. اگر لب هایی که رنگ تند و براق دارند سبک آرایش شما نیست از برق لب ها یا رژ لب های ملایم بهره ببرید.

در تابستان باید دقت کنید لب هایتان خشک نگردد برای اینکار می توانید گاهی به جای استفاده از رژ لب از مرطوب نماینده ها و لیپ استیک ها بهره ببرید.در خصوص زدن لاک هم باید دقت کنید. تابستان فصلی مناسب برای لاک هایی با رنگ های تند و چشم گیر برق دار و متالیک برای انگشتان دست و پا است. لاک سفید مات و لاک های طرح دار نیز همواره جزو گزینه های جالب تابستانی است.

رنگ برنزه و تیره برای پوست در تابستان همواره مد روز است. قدیم ها باید ساعت های زیادی در نور آفتاب و کنار استخر و دریا میخوابیدید تا رنگ دلخواهیتان را بگیرید، اما این روز ها سریع ترین راه برای این کار، دستگاه سولاریوم است. سعی کنید تا حد امکان به جای استفاده از این راه های خطرناک از کرم های مخصوص و لوازم آرایش براق بهره ببرید.

آرایش مو ها هم در تابستان می تواند متفاوت باشد. مو ها را ترجیحاً جمع کنید و یا از مدل های نیمه جمعی که پشت گردن بسته باشد بهره ببرید با این روش تا از گرم شدن و عرق کردن دوری می کنید.همواره باید قبل از خواب آرایش خود را پاک کنید، اما در تابستان برای این کار دقت بیشتری داشته باشید. برای این که صورت خود را دوباره تازه کنید، با پنبه شیرپاک کن مخصوص چشم، آرایش چشم و اطراف چشمتان را پاک کنید.

بعد صورت خود را با مواد شستشوی مخصوص و آب خنک بشورید. استفاده از کرم دور چشم را از قلم نیاندازید. اطراف چشم خود را مرطوب نموده و آرایش صورت خود را با شیر پاک کن مخصوص پاک کنید. در آخر هم با استفاده از یک مرطوب نماینده مناسب صورت خود را مرطوب نگه دارید.

تجدید آرایش

در تابستان به دلیل گرمی هوا و تعریق زیاد پوست احتمال اینکه آرایش زود به زود خراب گردد زیاد است. در این فصل باید حواستان به آرایش صورت تان باشد که اگر خراب شد سریع آن را تجدید کنید. برای این کار کافی است به نکات زیر دقت کنید.

اگر پوست تان چرب است، به آرامی چربی اضافی پوست را با دستمال کاغذی و یا کاغذ های جاذب روغن پاک کنید. برای دیرتر چرب شدن پوست، به آرامی کمی پودر مات نگه دارنده آرایشی بر روی قسمت های چرب پوست تان بزنید. اگر رژ لبتان خراب شد ترمیم نکنید بلکه تمام باقی مانده رژلب تان را پاک کنید و دوباره از اول رژ بزنید و آرایش تان را تازه کنید. اگر احساس می کنید لب هایتان خشک شده اند، یک لایه نازک نرم نماینده لب نیز بهره ببرید.

اگر زیر چشم هایتان کمی سیاه به نظر می رسند، مقداری کانسیلر اضافی به زیر چشم ها بزنید. اگر کرم پودر و یا کانسیلرتان از روی لکه ها و جوش هایتان پاک شده اند، مقداری کرم پودر و یا کانسیلر روی این قسمت ها زده و پخش کنید. مراقب باشید که رژگونه تان خراب نگردد.

برای آرایش ابرو ها از مداد های ابروی کاملاً خشک یا سایه های ابرو بهره ببرید

اگر سایه چشم تان در طول روز خراب شده به آرامی با استفاده از یک دستمال کاغذی و یا دستمال پاک نماینده پشت چشم هایتان را پاک کنید و دوباره از یک سایه ملایم بهره ببرید. پودر را به تمام پشت چشم تان بزنید تا سایه ها یک دست شوند و رنگی را که برای متعادل شدن نگاه تان احتیاج است، اضافه کند.

اگر احتیاج است کمی رژ گونه بزنید، اما دقت کنید تنها در صورتی که احتیاج است این کار را بکنید چرا که رژگونه به سرعت و به راحتی تمام آرایش را تحت تأثیر خود در می آورد.خط چشم را با استفاده از یک سایه چشم پودری تجدید کنید. به ویژه زیر چشم ها که ممکن است آرایش پخش شده باشد. از گوشه اسفنج آرایشی تان بهره ببرید تا هرگونه خط چشم باقی مانده از قبل را پاک کنید.

اشتباهات آرایشی

تا به حال شده زمانی که آرایش دارید کسی به شما بگوید چقدر خسته اید و یا اینکه چرا چشمهایتان پف دارد و شاید خوب استراحت ننموده اید. در این مواقع ممکن است ایراد از سبک آرایش شما باشد. به این نکات دقت کنید تا شاید آرایش بهتری داشته باشید.

همواره یک آینه کوچک و دستمال مرطوب آرایشی همراه داشته باشید تا در میانه روز آرایش خود را تجدید کنید. اسپری آب رسان صورت هم گزینه خوبی است. فقط کافی ست آن را روی صورت اسپری کنید تا به سرعت آرایش شما را احیا کند. یادتان باشد حتی اگر هنگام صبح، آرایش صورت فوق العاده خوبی نموده باشید، در خاتمه روز این آرایش صورت پاک و کم رنگ می گردد.

نکته مهم در خصوص خط لب که باید بدانید این است که رنگ آن نباید از رنگ لب تان تیره تر باشد. خط لب تیره تر، خشن است و بخش های روشن تر دهان را بیش تر نشان می دهد و در نتیجه به نظر رنگ پریده دیده می شوید. دقت کنید حتما خط لب و رژلب شما هم رنگ باشند و قبل از زدن آن، پرایمر لب بزنید تا رژلب یک دست تر گردد.

همواره به گونه ها یک رنگ شاداب بزنید. رژگونه حالتی طبیعی در صورت ایجاد می نماید و چهره را شاداب و سرحال نشان می دهد.اگر از کانسیلر زیر چشم خیلی روشن یا خیلی تیره استفاده می کنید اشتباه است. گاهی اوقات در نور غیر کافی کانسیلر را به صورت می زنید بنابراین نمی توانید رنگ درستی انتخاب کنید، پس در نور کافی و مناسب کانسیلر زیر چشم را بزنید.

هم چنین می توانید به میزان خیلی کم سایه سفید یا کرم هایلایت به گوشه داخلی چشم بزنید تا جلوه بیش تری در چشم ها ایجاد کند.حجم زیاد کرم آرایشی صورت شما را به کیک تبدیل می نماید و در ضمن چروک ها را بیشتر نمایان میکند. برای پرهیز از این کار، از اسفنج برای زدن آن بهره ببرید و آن را به اندازه و یک دست به صورت بزنید. به خاطر داشته باشید که ابزار آرایشی خود را مدام تمیز و یا جایگزین کنید.

هر روز صبح علاوه بر مرطوب نماینده از سرم آب رسان برای صورت بهره ببرید و به نقاطی که سریع تر خشک می شوند (مثل ناحیه اطراف سوراخ های بینی) دقت ویژه ای داشته باشید. اهمیت بیش تر به این نقاط باعث می گردد پوست شما سالم بماند.

منبع: فرادید
انتشار: 11 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 103

به "در تابستان چطور آرایش کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در تابستان چطور آرایش کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید