راهکارهای افزایش سرعت اینترنت وای فای

به گزارش مجله 90 جعبه، همشهری آنلاین نوشت: اگر با مسائل سرعت وای فای روبرو هستید، ممکن است دستگاه های خاصی ازجمله ابزارک ها و گجت های موجود در خانه مقصر اصلی این قضیه باشند.

راهکارهای افزایش سرعت اینترنت وای فای

سرعت پایین وای فای می تواند به دلیل وجود دستگاه ها، گجت ها یا ابزارک های معمولی که در خانه خود دارید یا همچنین ابزارهایی که متعلق به غریبه ها هستند، رخ دهند. در واقع امکان دارد غریبه ها با استفاده دزدکی از پهنای باند شما باعث کاهش سرعت وای فای شوند. اما چه راهکارهایی برای افزایش سرعت وای فای وجود دارد؟

خودداری از به روز رسانی گجت یا ابزارک ها

اگر تماس کاری مهمی دارید یا می دانید که باید سیگنال وای فای (Wi-Fi) شما در یک زمان خاص قوی باشد، ممکن است بخواهید از به روزرسانی دستگاه خودداری کنید. برخی از دستگاه ها، مانند کنسول های بازی، ممکن است در صورت به روزرسانی بزرگ، سرعت Wi-Fi شما را کاهش دهند.

این به روز رسانی های بزرگ پهنای باند شما را می خورند. اگر نیاز به دانلود یک به روزرسانی بزرگ دارید، بهتر است آن را برای شب برنامه ریزی کنید. سعی کنید زمانی را انتخاب کنید که فکر می کنید بیشتر افرادی که از شبکه Wi-Fi شما استفاده می کنند خواب هستند.

غریبه های یواشکی

فقط وسایل خانه شما نیستند که باید خاموش کنید. همچنین باید دسترسی افراد غریبه را ببندید تا دستگاه های آن ها شبکه شما را تخلیه نکنند. بسیاری از دستگاه هایی که از یک روتر Wi-Fi استفاده می کنند می توانند سرعت را کاهش دهند، بنابراین مطمئن شوید که فقط ابزارهای شما متصل هستند. صفحه تنظیمات روتر شما باید تمام ترافیک اینترنتی موجود در خانه شما را نشان دهد.

بسیاری از روترها فهرستی از دستگاه هایی که از شبکه استفاده می کنند و مقدار داده ای که هر کدام از آن ها استفاده می کنند را به شما ارائه می دهند. سپس، می توانید هر دستگاهی را که نمی شناسید، خاموش کنید. دسترسی به صفحه تنظیمات روتر بسته به دستگاهی که دارید می تواند متفاوت باشد.

به طور کلی، شما باید آدرس IP روتر خود را تعیین کرده و سپس آن را در یک مرورگر وب تایپ کنید تا به صفحه مدیریت دسترسی پیدا کنید. پس از آن وارد شوید و سپس تنظیمات مورد نظر خود را انتخاب کنید.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 30 تیر 1402 بروزرسانی: 30 تیر 1402 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 2191

به "راهکارهای افزایش سرعت اینترنت وای فای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهکارهای افزایش سرعت اینترنت وای فای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید