ربات تلگرامی اطلاعات 533 میلیون کاربر فیس بوک را می فروشد

به گزارش مجله 90 جعبه، به گزارش خبرنگاران به نقل از گیزمودو، شماره تماس و نام کاربری حدود 500 میلیون کاربر فیس بوک در وب تاریک برای فروش عرضه شده است.

ربات تلگرامی اطلاعات 533 میلیون کاربر فیس بوک را می فروشد

به طور دقیق تر یک گروه از مجرمان سایبری رباتی در تلگرام ساخته اند که به عنوان جستجوگر اطلاعات عمل می کند. خریداران این اطلاعات می توانند با استفاده از ربات، اطلاعات سرقت شده را جستجو کنند و شماره موبایل فرد یا نام کاربری خود را بیابند. خریداران برای انجام جستجوی کامل در ربات تلگرامی باید مبلغی بپردازند که قیمت پایه برای یک بار جستجو 20 دلار است.

آلون گال یکی از مدیران ارشد فناوری در شرکت امنیت سایبری هادسون راک این بات تلگرامی را کشف و در حساب کاربری خود آن را فاش کرد.

به نظر می رسد یکی از سرورهای محافظت نشده فیس بوک حاوی اطلاعات میلیون ها کاربر، منبع اصلی این اقدام هکری است. هرچند که محققان در سال 2019 شکاف مذکور را رصد و فیس بوک آن را برطرف کرده بود.

این کارشناس فناوری ادعا می کند از این شکاف امنیتی برای ایجاد یک مخزن حاوی اطلاعات 533 میلیون کاربر فیس بوک از سراسر جهان استفاده شده است.او در این باره می گوید: وجود مخزن اطلاعاتی به این حجم در وب تاریک نگران کننده است و به حریم شخصی افراد خسارت می زند. فیس بوک باید درباره این شکاف امنیتی به کاربران خود هشدار دهد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 اسفند 1399 بروزرسانی: 19 اسفند 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1394

به "ربات تلگرامی اطلاعات 533 میلیون کاربر فیس بوک را می فروشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ربات تلگرامی اطلاعات 533 میلیون کاربر فیس بوک را می فروشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید