زمان تصمیم گیری درباره بازگشایی مدارس اعلام شد

به گزارش مجله 90 جعبه، وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: درباره شرایط بازگشایی مدارس فردا یکشنبه 21 اردیبهشت در ستاد مقابله با کرونا تصمیم گیری می گردد.

زمان تصمیم گیری درباره بازگشایی مدارس اعلام شد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از تسنیم، محسن حاجی میرزایی تاکید نمود: یکی از نگرانی های اصلی خانواده ها بازگشایی مدارس است. به آنها اطمینان می دهم اصل برای ما سلامت دانش آموزان است و کاری نمی کنیم که با پروتکل های بهداشتی سازگار نباشد.

وی اضافه کرد: مجموعه افرادی که در آموزش و پرورش حضور دارند، کوشش می نمایند سرانجام شیرینی برای سال تحصیلی رقم بخورد و نه اعتبار سال تحصیلی لطمه ببیند و نه سلامت دانش آموزان.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه نگرانی دیگر خانواده ها درباره امتحانات است، ادامه داد: تأکید ما این است از همه محتوای آموزشی آزمون بگیریم. به معلمان و دانش آموزان فرصت دادیم کار آموزش را تمام نمایند و تا هر زمان لازم باشد، فرایند آموزش استمرار پیدا می نماید. درباره امتحانات هم اگر بتوانیم آن را به صورت حضوری برگزاری می کنیم و اگر نتوانیم امتحانات غیرحضوری خواهد بود.

وی بیان نمود: مهم ترین سوال و نگرانی درباره کنکور است. امتحانات نهایی دانش آموزان پایه 12 به صورت حضوری از 17 خرداد شروع می گردد و تا هفته اول تیر ادامه دارد. پس از آن 3 هفته برای کنکور فرصت داریم. یعنی داوطلبان در دهه اول مرداد باید منتظر برگزاری کنکور باشند.

حاجی میرزایی اضافه کرد: در 17 خرداد که امتحانات نهایی برگزار می گردد با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و افزایش تعداد حوزه های امتحان است. ما به این دلیل اصرار به برگزاری امتحانات به صورت حضوری داریم چون به نفع دانش آموزان است و نمرات امتحانات نهایی در کنکور آنها سهیم است.

وزیر آموزش وپرورش با اشاره به اینکه نگرانیم در پاییز آینده باز هم با کرونا روبرو شویم و این احتمال حتی اگر اندک هم باشد، باید راه چاره های متنوعی را برای پاسخگویی به احتیاج آموزشی دانش آموزان طراحی کنیم، گفت: یکی از راه چاره های مهم ما استفاده از پیغام رسان شاد است که البته مسائل و مشکلاتی هم دارد و به سرعت آنها را حل می کنیم.

  • هر دانش آموز، یک مهارت

حاجی میرزایی اضافه کرد: در سال تحصیلی آینده طرح هر دانش آموز یک مهارت را اجرا می کنیم. هر دانش آموز باید یک مهارت متناسب با محل زندگی خود را کسب کند. طرح مدرسه خوانا در دوره ابتدایی نیز برای تقویت مهارت خواندن، نوشتن و حساب کردن از سال آینده در دوره ابتدایی اجرا می گردد.

وی با بیان اینکه تعلیم و تربیت، ماموریت خانواده است و با شکل گیری آموزش رسمی، خانواده امر تربیت را به نظام رسمی واگذار کرد و خودش کنار نشست، اضافه کرد: در ایام خانه نشینی کرونا این پیوند بین اعضای خانواده برقرار شد و باید در دوران بعد از کرونا نیز تداوم پیدا کند. معلمان هم کاری کارستان کردند. آنها کارهای بزرگی انجام دادند، از امکانات شخصی خود برای آموزش استفاده کردند، از روی تخت بیمارستان تدریس کردند. در این ایام پیوند دانش آموز با آموزش قطع نشد.

  • شروع اجرای طرح آجر به آجر

وزیر آموزش وپرورش در ادامه بیان کرد: قبل از حادثه کرونا در اجتماع خیران مدرسه ساز در شهر مشهد بودم، به یقین در چند نوبت در این جلسه غبطه خوردم که این افراد عاشقانه درباره کارشان صحبت می کردند. ما حدود 30 هزار خیر حقیقی و حقوقی داریم. در مورد مدرسه سازی با اشتیاق ملی و یاری های خرد روبرو هستیم و در این راستا طرح آجر به آجر را طراحی کردیم که هر کسی که سرمایه خرد دارد هم بتواند مشارکت کند یعنی حتی هر کسی با یک آجر در ساخت مدرسه مشارکت کند و برای ما بیش از ساخت مدرسه، این فرهنگ اهمیت دارد.

حاجی میرزایی با تأکید بر اینکه 30 درصد فضای آموزشی را خیرین تأمین کردند، گفت: کشور گسترده ای داریم و جابه جایی نیز زیاد داریم بر همین دلیل بعضی مدارس خالی از دانش آموز و در جایی کلاس با 35 تا 40 دانش آموز است و دولت تمام کوشش خود را می نماید؛ هر خیری که 50 درصد سرمایه ساخت پروژه را بگذارد، دولت مابقی را تأمین می نماید و اختصاص اعتبار در این راستا 4 برابر شده است. البته حتی اگر مدرسه کافی داشته باشیم، منت دار حضور گرم خیران هستیم.

وی درباره مرحوم حافظی اظهار کرد: مرحوم حافظی در سال 77 بنیان این کار را گذاشتند و نهال کوچک به درخت تناوری تبدیل شده است چون با فرهنگ و علایق جامعه ما هماهنگ است و پیش می رود؛ در حالی که مرحوم حافظی در بستر بیماری بود، در کار خیر حاضر می شد و وقت می گذاشت؛ هر سفری که بنده برای مدرسه سازی داشتم، جمعی از خیرین همکاری می نمایند؛ یاد خیر برای مرحوم حافظی می کنم و آرزوی علو درجات دارم و امیدوارم این راه پرثمرتر گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 16 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 903

به "زمان تصمیم گیری درباره بازگشایی مدارس اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمان تصمیم گیری درباره بازگشایی مدارس اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید