سامانه بارشی در راه است، شرایط ناسالم جوی برای تمام گروه های سنی

به گزارش مجله 90 جعبه، سازمان هواشناسی از شرایط ناسالم جوی برای تمامی گروه های سنی، افزایش تا 12 درجه ای دما، سقوط بهمن در جاده های کوهستانی و ورود سامانه بارشی به کشور اطلاع داد.

سامانه بارشی در راه است، شرایط ناسالم جوی برای تمام گروه های سنی

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تسنیم، بر اساس نقشه های همدیدی و آینده نگری سازمان هواشناسی طی 5 روز آینده در بیشتر مناطق کشور جو پایدار و آرامی حاکم است و این شرایط در شهرهای صنعتی و پرجمعیت همراه با افزایش غلظت آلاینده های جوی و کاهش کییفیت هوا پیش بینی می گردد. در صورت عدم کاهش منابع آلاینده های جوی امکان رشد شاخص آلودگی در شرایط ناسالم برای تمامی گروه های سنی طی امروز و فردا را به دنبال خواهد داشت.

طی روزهای آینده به دلیل افزایش دما در ارتفاعات و جاده های کوهستانی البرز احتمال سقوط بهمن وجود دارد و طی روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و آدینه با توجه به افزایش محسوس دما و وزش باد گرم شدید شرایط برای این رخداد در جاده های کوهستانی البرز مهیاتر است. از چهارشنبه تا آدینه افزایش محسوس دما برای سواحل دریای خزر 8 تا 12 درجه پیش بینی شده است.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی طی سه روز آینده سرعت باد در خراسان شمالی افزایش می یابد. از بعدازظهر پنجشنبه و طی روز آدینه در شمال غرب، غرب و سواحل دریای خزر وزش باد شدید روی می دهد، این شرایط برای روز آدینه در مناطق مرکزی، دامنه های جنوبی البرز و شمال شرق کشور پیش بینی می گردد.

همچنین آدینه آینده سامانه بارشی از شمال غرب وارد کشور خواهد شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 26 بهمن 1399 بروزرسانی: 26 بهمن 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1348

به "سامانه بارشی در راه است، شرایط ناسالم جوی برای تمام گروه های سنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه بارشی در راه است، شرایط ناسالم جوی برای تمام گروه های سنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید