فرامرزیان: حداقل درآمد ورزش و فوتبال از حق پخش باید سالیانه 200 میلیارد تومان باشد

به گزارش مجله 90 جعبه، ژاله فرامرزیان، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش گفت: اتفاق بسیار خوبی برای ورزش کشور در قانون بودجه 99 به همت دولت و وزارت ورزش و مجلس رخ داده است.

فرامرزیان: حداقل درآمد ورزش و فوتبال از حق پخش باید سالیانه 200 میلیارد تومان باشد

به گزارش مجله 90 جعبه، ژاله فرامرزیان، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش در گفت وگو به پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان گفت: تقسیم درآمد تلویزیونی بین صدا وسیما و وزارت ورزش و جوانان در ابتدا به نسبت پنجاه - پنجاه در قانون بودجه سال 1399 بود که در کمیسیون تلفیق به نسبت سی به هفتاد رسید و امیدوارم با رای و نظر مردم در صحن مجلس دوباره به همان نسبت مساوی بازشود چرا که درآمد بیشتری برای رشد و کمک به فدراسیون های ورزشی و توسعه ورزش کشور است.

ژاله فرامرزیان افزود: در صورت تقسیم مساوی درآمدها تبلیغاتی تلویزیون، پیش بینی ما از محل سهم ورزش از درآمدهای تبلیغاتی صداو سیما حداقل سالیانه دویست میلیارد تومان است و تمامی درآمد تبلیغاتی صدا وسیما از زیرنویس تا سایر موارد قبل، حین و بعد از بازی ها و مسابقات شامل حق پخش می شود و بایستی مبالغ دریافتی آن به حساب دولت و خزانه واریز شود.

وی ادامه داد : حساب مشخصی را سازمان برنامه و بودجه معرفی می کند و صدا وسیما تمامی درآمدهای حاصل از تبلیغات را به آن واریز می کند و سپس وزارتخانه بر اساس تفاهم نامه و روشن کردن راستا هزینه کرد آن در ورزش مبالغ را از ردیف دولت و سازمان برنامه دریافت می کند.

فرامرزیان گفت: این درآمدها برای کل ورزش است و تنها اختصاص به فوتبال ندارد و تمامی ورزش کشور از آن بهره مند می شوند.

معاون وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد: با اینکار شفافیت خوبی در درآمدهای تبلیغی به عنوان سهم ورزش کشور ایجاد شده است و نهادهای نظارتی بر قراردادها و اعداد و درآمدها کاملا نظارت دارند و مطابق قانون بودجه 99 عمل خواهد شد.

وی افزود: متاسفانه پیشنهاد تقسیم مساوی حق پخش که از سوی دولت در لایحه ارسال شد با کاهش قابل توجه و ناگواری به صحن آمده است که امیدواریم نمایندگان محترم با توجه به اهمیتی که برای سلامت و ورزش جامعه قائلند احقاق حق نمایند و سهم ورزش و فوتبال کشور به همان نسبت تساوی پنجاه - پنجاه بازشود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 599

به "فرامرزیان: حداقل درآمد ورزش و فوتبال از حق پخش باید سالیانه 200 میلیارد تومان باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرامرزیان: حداقل درآمد ورزش و فوتبال از حق پخش باید سالیانه 200 میلیارد تومان باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید