لزوم شفاف سازی از سوی فدراسیون کشتی، امیدواریم دوپینگ نباشد!

به گزارش مجله 90 جعبه، به گزارش خبرنگاران، نخستین روز از رقابتهای کشتی فرنگی قهرمانی آسیا در حالی برای نمایندگان ایران به انتها رسید که نتیجه آن دو مدال طلا، یک نقره و یک برنز در پنج وزن نخست بود. البته یک اتفاق عجیب و بحث برانگیز هم رخ داد که یک مدال را از ایران گرفت و شایعات فراوانی را بوجود آورد.

لزوم شفاف سازی از سوی فدراسیون کشتی، امیدواریم دوپینگ نباشد!

بهروز هدایت ملی پوش وزن 87 کیلوگرم بود روز گذشته در اقدامی عجیب و سوال برانگیز در دیدار نیمه نهایی در حالی که تا 6 ثانیه انتهای کشتی 7 امتیاز از حریف پیش بود به بهانه مصدومیت زانو از ادامه مبارزه امتناع کرد و تن به شکست داد. او با این کار نه تنها به فینال نرسید بلکه در اقدامی عجیب تر به بهانه همان مصدومیت عجیب در دیدار رده بندی هم به میدان نرفت تا همچنان پیچیدگی و شایعات را بیشتر و بیشتر کند.

رحیم علی آبادی نایب قهرمان کشتی فرنگی المپیک 1972 مونیخ در واکنش به این اتفاق عجیب به خبرنگاران گفت: من هم مثل تمامی اهالی کشتی از این موضوع متعجب شدم. به خصوص اینکه این فرنگی کار بلافاصله بعد از تایید داور مبنی بر قطع کشتی و باخت او، از جا بلند شد و بدون مشکل ایستاد و از تشک خارج شد. این اتفاقات نشان داد گویا مساله دیگری به جز مصدومیت دلیل و باعث باخت عجیب این فرنگی کار ملی پوش شده است.

وی با تاکید بر لزوم پاسخگویی کادر فنی و فدراسیون کشتی در این خصوص گفت: دلیل این مساله هر چه هست باید از سوی فدراسیون کشتی و کادر فنی به خوبی تشریح و بررسی شود. ضمن اینکه باید به اهالی کشتی هم پاسخ قانع کننده ای داد که واقعا این فرنگی کار به چه دلیل در چنین سطحی از مسابقات رسمی چنین تصمیمی را گرفته است.

پیشکسوت کشتی ایران در پاسخ به این سوال که به نظر او دلیل این اقدام عجیب چه بوده، گفت: این موضوع را از هر جنبه ای که مورد نقد و بررسی قرار دهیم باز به یک پاسخ و توجیه تاسف برانگیز می رسیم. باید صراحتا گفت امیدوارم دلیل این اقدام عجیب هر چه که بوده، ربطی به تست دوپینگ و این مسایل نداشته باشد. البته من در جایگاهی نیستم که این شایعه را تایید یا تکذیب کنم. به همین دلیل فدراسیون کشتی باید واکنش و برخورد منطقی با این موضوع داشته باشد.

علی آبادی در انتها خاطر نشان کرد: متاسفانه دوپینگ مثل یک ویروس در اردوهای تیم ملی رشد می کند و اگر به خوبی با آن برخورد نشود معین نیست چه بلایی بر سر ورزش خواهد آورد. محمد بنا جزو آن دسته از مربیانی است که با همین معضل روبرو شده و ضربه خورده و سالها پیش برخی از شاگردانش در اردوی تیم ملی قربانی همین اتفاقات شدند. در نتیجه امیدواریم دقت نظر و جدیت زیادی در این بحث به خرج داده شود و شفاف سازی مناسبی از سوی متولیان امر صورت گیرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 676

به "لزوم شفاف سازی از سوی فدراسیون کشتی، امیدواریم دوپینگ نباشد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم شفاف سازی از سوی فدراسیون کشتی، امیدواریم دوپینگ نباشد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید