راز رها کردن مسابقه کشتی گیر فرنگی در نیمه نهایی قهرمانی آسیا فاش شد

به گزارش مجله 90 جعبه، فدراسیون کشتی پاسخ مثبت آزمایش دوپینگ ملی پوش کشورمان در رقابت های قهرمانی آسیا را تایید و توضیحاتی را درباره کناره گیری این فرنگی کار ارائه کرد.

راز رها کردن مسابقه کشتی گیر فرنگی در نیمه نهایی قهرمانی آسیا فاش شد

از سفر با قیمت تور پاتایا پاییز 99 لذت ببرید و سواحل شگفت انگیز تایلند و مراکز خرید بسیار ارزان پاتایا را از دست ندهید.

به گزارش خبرنگاران انلاین به نقل از فدراسیون کشتی در پی به وجود آمدن سوالات بسیار زیادی در خصوص ملاقات نیمه نهایی بهروز راهنمایی نماینده وزن 87 کیلوگرم کشورمان در رقابت های کشتی فرنگی بزرگسالان قهرمانی آسیا دکتر مهرشاد پورسعید اصفهانی رئیس کمیته پزشکی فدراسیون کشتی توضیحاتی را به توضیح زیر ارائه داد:

نخست آنکه فدراسیون کشتی از زمان استقرار مدیریت جدید برای هر مسابقه در سطح ملی و کشوری به منظور ریشه کن سازی معضل دوپینگ از سازمان مبارزه با دوپینگ ایران (نادو) طی نامه رسمی برای انجام تست دوپینگ دعوت به عمل می آورد و در رقابت های بین المللی کشتی جام تختی در شیراز هم این امر انجام شد.

با توجه به همکاری نزدیک نادو با مربیان تیم ملی بعضی نفرات انتخاب و از آن ها آزمایش دوپینگ گرفته شده، البته افسران کنترل دوپینگ نادو هم از روش های معمول نیز برای انتخاب نفرات یاری می گیرند که در مسابقات کشتی فرنگی جام تختی آقای بهروز راهنمایی نیز به پیشنهاد مربیان تیم ملی انتخاب شد و در ادامه ایشان با افسران کنترل دوپینگ همکاری نموده و آزمایش دادند.

با توجه به ضرورت انجام سریع تست های دوپینگ ورزشکاران بواسطه اعزام به رقابت های قهرمانی آسیا در هندوستان و پیگیری مستمر فدراسیون در این خصوص، نادو طی نامه ای از آزمایشگاه کلن آلمان خواست که پاسخ ها را سریع و اورژانسی ارسال نمایند که در پاسخ به درخواست نادو، آزمایشگاه کلن طی نامه ای بیان کرد به واسطه ترافیک کاری امکان پاسخگویی سریع نمی باشد.

در ادامه نادو طی نامه ای، فدراسیون کشتی را از این امر مطلع کرد و در جلسه فنی که توسط کادر فنی تیم ملی برگزار گردید به علت آنکه نمی شد بدون مدرک و مستندات فردی را از اعزام به مسابقات حذف کرد، ضمن ارشادات لازم کشتی گیران، همه افراد منتخب اعزام شدند.

در زمانی که مسابقات قهرمانی آسیا در کشتی فرنگی در حال برگزاری بود و قبل از انجام مسابقات نیمه نهایی آزمایشگاه کلن بیان کرد که یکی از آزمایشات راهنماییی مثبت شده و برای آزمایشات تکمیلی قرار است آزمایش های نهایی نیز انجام گردد.

با توجه به این نامه اگر ورزشکاری پیروز به کسب مدال گردد، مدال ها از وی گرفته خواهد شد و اگر ورزشکار ما پیروز به کسب مدال می شد باید آزمایش دوپینگ دیگری می داد که این مورد شامل جریمه جدیدی برای او می شد و از طرف دیگر اینکار به دور از اخلاق و رفتار حرفه ای نیز بود.

بنابرین به بهروز راهنمایی اطلاع داده شد که از انجام کشتی انصراف دهد و نهایتا وی هم از ادامه مسابقات کنار گذاشته شد.

به طور خلاصه موارد زیر قابل ذکر است:

1- تست دوپینگ از ورزشکار گرفته شده است و نامبرده همکاری لازم را داشته است.

2- ادامه فرایند مسابقه بعد از معین شدن آزمایش، جرایم اقتصادی بیشتری درپی داشت.

3- تداوم مسابقه باعث حذف ورزشکاران توسط کشتی گیر ما و خارج از اخلاق بود.

4- فرایند حذف ورزشکار ما سریعا و بلافاصله بعد از اعلام نتایج از سوی آزمایشگاه کلن صورت گرفت.

5- با توجه به مشکوک بودن مربیان به ورزشکاران نامه نگاری از سوی فدراسیون کشتی و فدراسیون پزشکی ورزشی در اسرع وقت انجام شد.

6- بعلت ترافیک کاری آزمایشگاه کلن نتایج دیر اعلام شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 2 اسفند 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 570

به "راز رها کردن مسابقه کشتی گیر فرنگی در نیمه نهایی قهرمانی آسیا فاش شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راز رها کردن مسابقه کشتی گیر فرنگی در نیمه نهایی قهرمانی آسیا فاش شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید