مبارزه با کرونا در گرمخانه های قزوین

به گزارش مجله 90 جعبه، گرمخانه شهرداری قزوین با در اختیار داشتن کلیه امکانات بهداشتی در این روزها که کرونا شیوع پیدا نموده، مکانی امن برای بی خانمان هاست. این گرمخانه به صورت شبانه روزی دایر است و در دو طبقه مجزا به بانوان و آقایان خدمات ارائه می دهد.

مبارزه با کرونا در گرمخانه های قزوین

جهت دریافت خدمات ساخت و ساز ویلا با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

مجله 90 جعبه-معصومه حق جو: مرتضی رحمانی، مدیر توسعه خدمات اجتماعی شهرداری قزوین گفت: از زمان شیوع کرونا تا به امروز همه افرادی که در گرمخانه مستقر بودند، برای انجام معاینه ادواری به بیمارستان بوعلی فرستاده ایم تا سلامت نسبی آنها کنترل گردد.

رحمانی اظهار کرد: با توجه به این که خودمراقبتی مهم ترین اقدام برای مبارزه با ویروس کروناست، در این گرمخانه اسپری ضدعفونی نماینده، دستکش و ماسک در اختیار کلیه افراد گذاشته شده است.

مدیر توسعه خدمات اجتماعی شهرداری قزوین ادامه داد: یک روز در میان این مکان با محلول های ضدعفونی نماینده گندزدایی می گردد تا انشاالله این دوره سخت را به سلامت پشت سر بگذاریم.

رحمانی گفت: در زمینه اقلام بهداشتی همچون ماسک و مواد ضدعفونی نماینده کمبودی نداریم. 200 ماسک، 200 اسپری ضدعفونی نماینده و 200 جفت دستکش تهیه شده است و مرکز ما از این لحاظ مسئله ای ندارد.

مدیر توسعه خدمات اجتماعی شهرداری قزوین بیان نمود: این گرمخانه که تحت پوشش شهرداری قزوین است به کارتن خواب ها، افراد آسیب پذیر و بی خانمان خدمات ارائه می دهد. بانوان و آقایان هر کدام در یک طبقه مجزا مستقر هستند و همه امکانات بهداشتی برایشان مهیاست.

او ادامه داد: اتاق ها، ملحفه ها و لباس ها هر روز شست وشو داده می شوند. از افراد مستقر هم خواسته ایم تا بهداشت فردی را بیشتر رعایت نمایند. دو سرپرست هم در نظر گرفته شده تا بر رعایت بهداشت توسط این افراد نظارت نمایند.

رحمانی گفت: خوشبختانه تا این لحظه هیچ موردی از ابتلا به ویروس کرونا یا فوت بر اثر این ویروس نداشته ایم. حتی فردی که دچار سرماخوردگی شده باشد هم در بین این افراد وجود نداشت.

مدیر توسعه خدمات اجتماعی شهرداری قزوین گفت: بعضی افراد حاضر در گرمخانه قبلا اعتیاد داشتند و با ارجاع به کمپ، ترک نموده اند. بنابراین در حال حاضر جزو افراد سالم و بهبودیافته اند و به عنوان مددجو می توانند در گرمخانه بمانند.

رحمانی اظهار کرد: افراد مستقر در گرمخانه از نظر این که اعتیاد نداشته باشند، به صورت رندوم چک می شوند. اگر مجدد به اعتیاد برگشته باشند، در گرمخانه نگهداری نخواهند شد.

مدیر توسعه خدمات اجتماعی شهرداری قزوین اضافه نمود: گرمخانه فقط سرپناهی برای افراد بی خانمان و سالمی است که گرفتار اعتیاد نباشند. بنابراین طبق وظیفه ای که داریم فرد مصرف نماینده را به کمپ می فرستیم.

او ادامه داد: تعداد افراد مستقر در گرمخانه در بخش مردان، 40 نفر و در بخش زنان زیر 10 نفر است. کارتن خواب ها و افراد بی خانمان می توانند بدون هیچ محدودیتی به این مکان مراجعه نمایند.

رحمانی اظهار کرد: با زحمات شبانه روزی پرسنل و رعایت همه نکات بهداشتی تا به امروز توانسته ایم ساکنان گرمخانه را از کرونا مصون نگه داریم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 26 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 630

به "مبارزه با کرونا در گرمخانه های قزوین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مبارزه با کرونا در گرمخانه های قزوین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید