موثرترین روش برای درمان کمردرد

به گزارش مجله 90 جعبه، تحقیقات نشان می دهد کانابیدیول می تواند کمردرد را تسکین و التیام دهد.

موثرترین روش برای درمان کمردرد

به گزارش خبرنگاران از خبرنگاران، کمردرد یکی از بیماری هایی است که امروزه بسیاری از مردم از آن رنج می برند. سبک زندگی، نوع فعالیت و نیز شرایط جسمانی مانند چاقی و اضافه وزن می تواند در بروز کمردرد تاثیرگذار باشد. با این حال، راه چاره های متعددی برای درمان و یا دستکم التیام این درد وجود دارد. متخصصان انگلیسی در این زمینه یک درمان گیاهی را پیشنهاد می نمایند.

بر این اساس، کانابیدیول (CBD) یکی از 113 کانابینوئید کشف شده در گیاه شاه دانه است. تحقیقات متعدد خاصیت شفابخشی این ماده را برای بیماری های مختلف تایید نموده است. یکی از بیماری هایی که کانابیدیول می تواند التیام دهد، کمردرد است.

تحقیقات دانشمندان لهستانی نشان می دهد کانابیدیول باعث درمان درد و التهاب می گردد. یافته های محققان دانشگاه بیالستوک لهستان موید آن است که کانابیدیول دارای سطح بالایی از خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است. محققان می گویند استفاده از این ماده باعث تسکین کمردرد افراد شده است.

دانشمندان اسپانیایی نیز در تحقیقات خود مشاهده کردند ژل یا پماد حاوی این ماده دارای خواص ضدالتهابی بوده و می تواند مرهمی برای کمردرد باشد. اگرچه کانابیدیول بهترین گزینه برای کمردرد و درد گردن است، اما تحقیقات بیشتری باید انجام گردد تا از عوارض جانبی بلند مدت آن اطمینان حاصل کرد.

متخصصان می گویند تنها خواص کانابیدیول در تسکین کمردرد نیست. تحقیقات متعدد نشان داده است این گیاه می تواند به طور موثر باعث کاهش التهاب گردد. همچنین این ماده با اضطراب و نگرانی مبارزه نموده و به افراد برای داشتن خوابی آرام و نیز داشتن احساس آرامش یاری می نماید.

تحقیقات نشان داده است به طور عمومی کانابیدیول حتی در دوز های بالا نیز بی خطر است. با این حال، عوارض جانبی آن می تواند شامل: خواب آلودگی، سرگیجه، خشکی دهان و کاهش فشار خون باشد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 18 دی 1399 بروزرسانی: 18 دی 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1283

به "موثرترین روش برای درمان کمردرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موثرترین روش برای درمان کمردرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید