نشست هم اندیشی سمن های افراد دارای معلولیت در استان گلستان با موضوع گردشگری برگزار گردید

به گزارش مجله 90 جعبه، مدیران انجمن حمایت از بیماران آسیب نخاعی استان اصفهان، انجمن فرهنگی، ورزشی و گردشگری معلولان پارس (دفتر شمال) و انجمن امید گردشگری گلستان نشستی را با موضوع گردشگری افراد دارای معلولیت برگزار کردند.

نشست هم اندیشی سمن های افراد دارای معلولیت در استان گلستان با موضوع گردشگری برگزار گردید

به گزارش خبرنگاران به نقل از اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، مدیران انجمن حمایت از بیماران آسیب نخاعی استان اصفهان، انجمن فرهنگی، ورزشی و گردشگری معلولان پارس (دفتر شمال) و امید گردشگری گلستان نشستی را با موضوع گردشگری افراد دارای معلولیت برگزار کردند.

رضا شاه حسینی مشاور فرهنگی و رسانه ای مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان در این نشست با اشاره به اهمیت موضوع گردشگری در الحاق اجتماعی و ایجاد شور و شوق در افراد دارای معلولیت اضافه کرد: ایجاد ساختارهای مناسب در گردشگری افراد دارای معلولیت از جمله اهداف انجمن فرهنگی، ورزشی و گردشگری معلولان پارس است که رایزنی با سایر ذینفعان از جمله راهکارهای ما در این حوزه است.

او با بیان اهمیت موضوع دسترس پذیری و مناسب سازی محیط برای اقشار ویژه گفت: کسب و کارهای حوزه گردشگری در صورت مناسب سازی می توانند سهم بیشتری از بازار گردشگری را کسب نمایند چراکه جمعیت سالمندان، افراد دارای معلولیت و جانبازان، بچه ها، بانوان باردار، مصدومین موقت و بیماران خاص و خانواده های آنان، بر اساس آمار سازمان جهانی گردشگری می تواند حداقل بیست درصد به افزایش سهم این بازار یاری کند.

غلامرضا پسته ای مدیر عامل مجمع تشکل های معلولان استان اصفهان و مدیر عامل کانون سراسری تشکل های معلولان کشور نیز در این دیدار ضمن تشریح فعالیت های ارزشمند انجمن حمایت از بیماران آسیب نخاعی اصفهان، بر لزوم همگرایی سازمان های مردم نهاد در این حوزه تاکید نمود.

پسته ای اضافه کرد: افراد دارای معلولیت در گردشگری نیازهای ویژه ای دارند که این گونه نشست ها می تواند در تبادل اطلاعات و تجربیات بسیار مؤثر باشد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 15 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 201

به "نشست هم اندیشی سمن های افراد دارای معلولیت در استان گلستان با موضوع گردشگری برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست هم اندیشی سمن های افراد دارای معلولیت در استان گلستان با موضوع گردشگری برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید