نمایش فیلم مولن روژ در سینما مولن روژ

به گزارش مجله 90 جعبه، آگهی بالا در یکی از شماره های مجله سپید و سیاه در سال 1335 منتشر شده بود.

نمایش فیلم مولن روژ در سینما مولن روژ

سپید و سیاه نام مجله ای بود که از سال 1332 با مدیریت علی بهزادی، فعالیت خود را شروع کرد. این مجله در حوالی مرداد 1332 منتشر شد.

بیشتر ما با شنیدن نام فیلم مولن روژ Moulin Rouge به یاد فیلم 2001 مولن روژ به کارگردانی باز لورمن و با بازی ایوان مک گرگور و نیکول کیدمن می افتیم، اما فیلم های دیگری هم به نام مولن روژ ساخته شده اند.

در خصوصی که در آگهی قدیمی بالا مشاهده کنید، صحبت از فیلم مولن روژ جان هیوستون است که در آن بازیگرانی مانند خوزه فرر، ژاژا گابور، کولت مرشان، سوزان فلون، کریستوفر لی، کلود نولیه و دیان کیلنتو بازی می کردند.

داستان فیلم در اواخر قرن نوزدهم می گذرد و در خصوص داستان زندگی هنرمندی به نام آنری دو تولوز-لوترک که که به همراه گوگن، سزان، و ون گوگ از جمله پیشروان سبک پست امپرسیونیسم به شمار می رفت.

این هنرمند بیماری ژنتیکی پیکنودیسوستوز داشت. بیماری ای که منجر به کوتاه شدن زیاد اندام ها، افزایش کلی تراکم استخوان و تحلیل آن در انتهاهای دست و پا می گردد.

در نوجوانی استخوان ران پای راست و چپ او شکست و هیچ وقت کامل خوب نشد. رشد پاهای او متوقف شد به طوری که او به عنوان یک بزرگ سال تنها یک متر و پنجاه و چهار سانت قد داشت. بالاتنهٔ او به مقدارٔ یک بزرگ سال بود درحالی که او دارای پاهایی به مقدار یک کودک بود.

چون از لحاظ فیزیکی قادر به انجام بسیاری از فعالیت های عادی مردان همسن خود نبود، تولوز خود را در هنر غوطه ور کرد و بعدها به الکل پناه برد و الکلی قهاری شد.

او در 36 سالگی به خاطر عوارض الکل و نیز ظاهرا بیماری سیفیلیس درگذشت.

فیلم داستان زندگی او در سال 1952 ساخته شد و به طوری که می بینید آگهی نمایش فیلم مولن روژ در سینما مولن روژ در سال 1335 در نشریه سپید و سیاه چاپ شده است.

منبع: یک پزشک
انتشار: 4 بهمن 1400 بروزرسانی: 4 بهمن 1400 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1854

به "نمایش فیلم مولن روژ در سینما مولن روژ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایش فیلم مولن روژ در سینما مولن روژ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید