نوروز سال جاری را چگونه با کرونا بگذرانیم؟

به گزارش مجله 90 جعبه، نوروز 99 به علت شیوع بیماری واگیردار کروناویروس به شکلی متفاوت برگزار خواهد شد.

نوروز سال جاری را چگونه با کرونا بگذرانیم؟

به گزارش، با بروز پدیده ای به نام کرونا ویروس که سبب تغییر عمده در زندگی ما شده، لازم است روش برخورد با این تغییر و راهکار های نحوه صحیح استفاده از تعطیلات پیش رو آنالیز گردد.

شیوع کروناویروس اولین تاثیر خود را بر سبک زندگی افراد گذاشته است از این رو لازم است با توجه به شرایط، امکانات و احتیاج های افراد خانواده برنامه ریزی های متفاوتی انجام گردد. استرس و اضطرابی که اکنون مردم دارند، می تواند از ویروس کرونا، مضررتر عمل کند. استرس باعث بروز ترس و اضطراب شده و در این شرایط بیشترین گروهی که در معرض خطر هستند بچه ها، نوجوانان و افراد دارای بیماری زمینه ای هستند.

اولین تغییری که به دنبال کروناویروس بر زندگی ایرانیان سایه انداخت، تغییر در حال و هوای عید نوروز بود. کمرنگ شدن رسم و رسومات عید، نهی از انجام دید و بازدید و... همگی از نشانه های تغییر در آیین نوروز 99 است. البته نکات دیگری نیز وجود دارد که با رعایت آن ها می توانیم به قطع شدن زنجیره کروناویروس یاری کنیم. پس توجه به نکات ذیل لازم است:

ـ به دید و بازدید نوروزی نروید و از دیگران هم بخواهید به منزل شما نیایند.

ـ مسافرت های نوروزی را حذف کنید، زیرا هر شهر با توجه به ظرفیت اماکن و کادر درمانی خود می تواند پذیرای بیماران باشد و نباید فشار کاری مضاعف به آن ها وارد کنیم.

ـ از حضور در اماکن تاریخی و تفریحی خودداری کنید.

ـ با تنظیم برنامه های مطالعاتی در خانواده استرس و اضطراب را از خود و خانواده دور کنید. مطالعه کردن و نوشتن خاطرات روزانه می تواند شما را سرگرم نموده و به شما روحیه بخشد.

ـ فعالیت های ورزشی را متوقف ننموده و در منزل با امکانات موجود اقدام به ورزش و تحرک کنید. به طور معول ورزش های هوازی می توانند ورزش های مناسبی برای منازل باشد.

ـ بچه ها و نوجوانان را در برنامه ریزی ها مورد مشورت قرار دهید تا توافق بیشتری بین اعضای خانواده ایجاد گردد. بگذارید فرزندانتان در خانه صحبت نمایند و نظرات و نقدها خود را مطرح نمایند تا در شرایط فعلی چالشی متوجه اعضای خانواده نگردد.

ـ در صورتی که در خانواده شما فرد سالمندی زندگی می نماید از او مراقبت کنید چراکه آنان می توانند نسبت به جوان تر ها شنمایندگی هایی داشته باشند.

بنابر اعلام سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور، با رعایت نکات فوق و مثبت اندیشی و عدم توجه به شایعات بی اساس می توانید در ایام نوروز روز های خوبی را با خانواده خود سپری کنید.

منبع: ایسنا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 19 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 780

به "نوروز سال جاری را چگونه با کرونا بگذرانیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوروز سال جاری را چگونه با کرونا بگذرانیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید