وزیر بهداشت: جزو 6 کشور سازنده واکسن کرونا هستیم

به گزارش مجله 90 جعبه، خبرنگاران : نمکی گفت: به نظرم در آینده ای نزدیک خواهید دید که در این دوران تحریم با شکستن تابوی سیاسی که برای ما در دنیا ایجاد کرده اند، جمهوری اسلامی ایران راه صد ساله را طی کرده و بسیاری از محصولات پزشکی را صادر خواهد کرد.

وزیر بهداشت: جزو 6 کشور سازنده واکسن کرونا هستیم

به گزارش به نقل از فارس، وزیر بهداشت گفت: در حوزه واکسن ششمین کشور مطرح جهان قلمداد می شویم که خودمان می توانیم از نقطه صفر واکسن کووید بسازیم.

سعید نمکی، وزیر بهداشت و سورنا ستاری معاون علمی و فن آوری ریاست جمهوری امروز از خانه نوآوری و فن آوری ایران در نمایشگاه بین المللی تهران بازدید کردند.

برای احترام به مردم، ضروری است که کمترین آسیب را حین آموزش به بیمار وارد کنیم

نمکی با بیان اینکه مدت ها بود که چگونگی آموزش پزشکی به صورت مجازی از رؤیاهای ما به تعداد می رفت، بیان نمود: این امر به خصوص در ایام کرونا بیشتر احساس می شد که با همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت های دانش بنیان محقق شد.

وزیر بهداشت شرح داد: با همت، نیت پاک و فکر ناب عزیزانمان در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و همدلی که بین همکاران ما در وزارت بهداشت با این عزیزان بود و همت شرکت های دانش بنیان به لطف خدا امروز شاهد به کارگیری ابزاری هستیم که در آموزش مجازی به دانش آموزان و دانشجویان، رزیدنت ها در رشته های مختلف و همچنین اساتید در اجرای عمل های جراحی کمک خواهد کرد.

وی با بیان اینکه مدت ها نگران بودیم که برای آموزش پزشکی دچار کمبود و نقصان نشویم و همین طور برای کاهش اذیت و آزار بیماران در بیمارستان های آموزشی نگرانی داشتیم، شرح داد: برای احترام به مردم و حقوق بیمار، ضروری است که کمترین آسیب را حین آموزش به بیمار وارد کنیم که خوشبختانه این ابزار می تواند در این راستا کمک کننده باشد. همین طور رباتی طراحی شده برای جراحی های بسیار ظریف، بدون کمترین و کوچکترین خطای پزشکی که مورد استفاده قرار می گیرد.

نقش آفرینی ایران به نام یکی از بزرگترین مراکز تکنولوژی، دانش علوم پزشکی و رشته های وابسته در جهان

وزیر بهداشت گفت: از همه طراحان، سازندگان و شرکت های دانش بنیان به خصوص دکتر ستاری که این حرکت را راهنمایی و کمک کردند، تشکر می کنم. همچنین از همکارانم که با اعتقاد و ایمان به این حرکت بزرگ ملی کمک کردند، ممنونم.

نمکی ادامه داد: به نظرم در آینده ای نزدیک خواهید دید که در این دوران تحریم با شکستن تابوی سیاسی که برای ما در جهان ایجاد کرده اند، جمهوری اسلامی ایران راه صد ساله را طی کرده و بسکمک از محصولات پزشکی را صادر خواهد کرد.

وی یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران در حوزه واکسن به خصوص واکسن کووید که دانشمندان در 6 پلتفرم گسترده در حال کار روی آن هستند اثبات کرده، در کنار این عظمت هایی که از طریق این عزیزان خلق شده، می تواند به نام یکی از بزرگترین مراکز تکنولوژی، دانش علوم پزشکی و رشته های وابسته در جهان نقش آفرینی کند. ما در حوزه واکسن ششمین کشور مطرح جهان قلمداد می شویم که خودمان می توانیم از نقطه صفر واکسن کووید بسازیم.

وزیر بهداشت نام کرد: در حوزه تولید تجهیزاتی که امروز مشاهده کردیم ما جزو 4 تا 5 کشور اول جهان هستیم. با قیمت هایی که ما این ابزار را تولید می کنیم بازار بسیار خوبی در آینده نزدیک خواهیم داشت.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 21 مرداد 1400 بروزرسانی: 21 مرداد 1400 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1670

به "وزیر بهداشت: جزو 6 کشور سازنده واکسن کرونا هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر بهداشت: جزو 6 کشور سازنده واکسن کرونا هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید