چگونه یک دستگاه تصفیه آب مناسب انتخاب کنیم؟

به گزارش مجله 90 جعبه، خرید دستگاه تصفیه آب نیز مانند خرید هر وسیله کاربردی خانه، سختی ها خود را دارد و اگر ندانید که چگونه باید این وسیله را برای خانه خود انتخاب کنید، امکان هدر رفت سرمایه شما وجود دارد. مهم ترین نکته در زمان خرید این است که شما با انبوهی از گزینه های موجود در بازار روبرو می شوید که همین امر موجب دچار سردرگمی می گردد. خرید دستگاه تصفیه آب یک تصمیم مهم است، زیرا تضمین کننده سلامت و رفاه خانواده های ما است و به همین دلیل باید برترین را انتخاب کرد. پس چگونه برترین دستگاه تصفیه آب را برای خانه خود انتخاب می کنید؟ در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا این کار را در پنج مرحله ساده آنالیز کنیم.

چگونه یک دستگاه تصفیه آب مناسب انتخاب کنیم؟

1- آنالیز کیفیت آب

منبع آب لوله کشی خود را پیدا کنید و آن را از نظر سختی، شوری و سطوح TDS (کل مواد جامد محلول) آزمایش کنید. اگر سطح TDS کمتر از 500 ppm باشد، آب قابل مصرف است. اما اگر سطح جامدات محلول بیش از 1000 ppm باشد، آب خطرناک و ناسالم است. شناسایی منبع آب لوله کشی اولین قدم در انتخاب برترین دستگاه تصفیه آب برای خانه شماست. جدول زیر به شما یاری می نماید تا اندازه سختی آب را آنالیز کنید و سپس برای خرید تصمیم گیری کنید.

قسمت در میلیون (PPM)سختی آب
0 - 50نرم است.
51 - 100نسبتاً نرم است.
101 - 150کمی سخت است.
151 - 200نسبتاً سخت است.
201 - 275سخت است.
276 - 350بسیار سخت است.
350 +به شدت سخت است.

2- فناوری تصفیه

بسته به کیفیت و منبع آب، می توانید از بین طیف وسیعی از دستگاه های تصفیه آب، یکی را انتخاب کنید. برترین برندهای دستگاه تصفیه آب موجود در بازار ایران طبق مقاله بلاگ مینروا فیلتر، از فناوری تصفیه اسمز معکوس (RO) بهره می برند و این سیستم تصفیه برای آبی با سطوح TDS بالاتر یعنی بیش از 500ppm برترین کارایی را دارد. فناوری اسمز معکوس فلزات سنگین، ذرات و مواد معدنی را به وسیله غشاهای نفوذپذیر فیلتر ممبران عبور نمی دهد و به اصطلاح این مواد را از آب حذف می نماید.

اگر TDS کمتر از 200ppm باشد، می توانید فناوری فیلتراسیون یو وی (Ultra-Violet)را انتخاب کنید که می تواند ناخالصی ها را با حفظ مواد معدنی کلیدی حذف کند. برای سطح TDS بین 200-500ppm، توصیه می کنیم از دستگاه یو وی و اسمز معکوس RO + UV بهره ببرید که می تواند مواد معدنی ضروری مانند کلسیم و منیزیم را دوباره به آب تصفیه شده بازگرداند.

3- ظرفیت ذخیره سازی

مصرف روزانه آب خانواده خود را تجزیه و تحلیل کنید تا ظرفیت مورد احتیاج دستگاه تصفیه آب خود را به دست آورید. در مکان هایی که نوسانات برق به صورت مکرر وجود دارد، دستگاه های تصفیه آب با ذخیره آب بالا به خوبی به کار می آیند. انواع دستگاه های تصفیه آب برای منزل میتوان تهیه کرد، اندازه ذخیره متفاوتی دارند؛ به عنوان مثال، دستگاه های رومیزی و بعلاوه پارچ های تصفیه تنها برای مصرف آب آشامیدنی روزانه در اندازه کم ذخیره آب دارند و این در حالی است که مدل های زیرسینکی منبع ذخیره بسیار بزرگتری دارد که برای خانواده های پرجمعیت این مدل توصیه می گردد. توصیه های زیر برای تعداد افراد خانوار است:

  • برای 2-4 عضو، ظرفیت ذخیره سازی 5-8 لیتر را توصیه می کنیم.
  • برای 4-6 عضو، ظرفیت ذخیره سازی 8-10 لیتر را توصیه می کنیم.
  • برای بیش از 6 عضو، ظرفیت ذخیره سازی 10 لیتر توصیه می گردد.

4- ویژگی های ایمنی اضافی

هنگام انتخاب یک دستگاه تصفیه آب، در پی ویژگی ها و عملکردهای پیشرفته تر باشید. به عنوان مثال، فیلترها بخش مهمی از تصفیه آب هستند، اما ما اغلب از آنها بیش از حد استفاده می کنیم و در نهایت آب ناخالص می نوشیم. از این رو، تغییر آنها در زمان انقضای آنها بسیار مهم است. برای این منظور می توانید سراغ برند و فروشگاهی بروید که به شما زمان تعویض فیلتر را اعلام کند و هشدار دهد و در صورت تعویض نشدن فیلتر علیرغم هشدار، باید عنوان کنیم که دستگاه آسیب می بیند و برای تعمیر آن باید هزینه بالایی پرداخت کنید.

5- سرویس و نگهداری

آب به وسیله فیلترهای مختلفی که احتیاج به نگهداری در فواصل زمانی تعیین دارند، تصفیه می گردد. هنگام خرید یک دستگاه تصفیه آب، همواره باید سرعت سرویس دهی و هزینه کلی نگهداری را در نظر بگیرید. در این مرحله علاوه بر مشاهده و آنالیز قیمت انواع دستگاه های تصفیه آب، باید این مورد را آنالیز کنید که برای سرویس و نگهداری دستگاه چقدر باید هزینه کنید. باز هم هستند برندها و فروشگاه هایی که برای مشتریان خود امکانات بسیار زیادی در نظر می گیرند و به عنوان مثال هزینه ارسال کالا و نصب را برای آنها به صورت رایگان انجام می دهند.

5 مرحله فوق به شما یاری می نماید تا برترین دستگاه تصفیه آب را برای خانه خود انتخاب کنید تا از سلامت و تندرستی خانواده خود اطمینان حاصل کنید.

منبع: مینروا فیلتر - minervafilter.com

منبع: اتاق
انتشار: 8 بهمن 1400 بروزرسانی: 8 بهمن 1400 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1858

به "چگونه یک دستگاه تصفیه آب مناسب انتخاب کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه یک دستگاه تصفیه آب مناسب انتخاب کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید