کارگران و کارمندان کارت اعتباری خرید کالا می گیرند

به گزارش مجله 90 جعبه، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با تاکید بر حمایت از کالای ایرانی، گفت: در نظر داریم کارت اعتباری برای خرید تولید داخلی برای کارگران، کارمندان و افرادی که کد بیمه ای دارند، صادر کنیم.

کارگران و کارمندان کارت اعتباری خرید کالا می گیرند

حمایت از کالای ایرانی یکی از محورهای مهم اقتصاد مقاومتی و شعار سال محسوب می شود و بر این اساس آحاد جامعه اعم از مسوولان، تولیدکنندگان، کارگران و مردم به عنوان مصرف کنندگان در قبال تحقق شعار جهش تولید مسوولند. از سوی دیگر با توجه به پاندومی کرونا که معیشت مردم را تحت تاثیر قرار داده است، برنامه های مختلفی برای حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه در نظر گرفته شده است.

صندوق کارآفرینی امید به عنوان یک نهاد مالی تخصصی که در زمینه تامین مالی خُرد و حمایت از کسب و کارهای خُرد فعالیت می کند در نظر دارد در سال جهش تولید برای حمایت از خرید کالای ایرانی یک هزار میلیارد تومان تسهیلات برای حمایت از خرید کالای ایرانی پرداخت کند.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید درباره جزییات این طرح گفت: در گذشته به صورت آزمایشی طرح فروش کالای ایرانی به صورت اقساطی همچون فرش را اجرا کردیم که مورد استقبال قرار گرفت.

اصغر نورالله زاده اضافه کرد: در دور جدید نیز با یکی از نرم افزارهای پرداخت کشور که سهم به سزایی در نظام پرداخت دارد، قراردادی منعقد کردیم تا افراد به صورت اقساط خریداری کنند و صندوق کارآفرینی امید نیز تامین مالی فروشگاه ها را انجام دهد.

وی توضیح داد: نحوه کار به این صورت است که با برخی فروشگاه های معتبر که آمادگی داشته باشند محصولات خود را به صورت اقساط عرضه کنند، قرارداد امضا کردیم و تضمین می کنیم که وصول اقساط را انجام دهیم.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید اظهارکرد: هم اکنون در حال آماده کردن زیرساخت های لازم برای نرم افزار پرداخت مربوطه هستیم.

وی بیان نمود: در اجرای این طرح اولویت با کارگران، کارمندان و افرادی است که کد بیمه ای دارند، زیرا دریافت استعلام این افراد برای بازپرداخت اقساط امکان پذیر است و در گام بعدی افراد عادی هم می توانند در این طرح خرید کالای ایرانی شرکت کنند.

نورالله زاده گفت: تنها تضمین برای پرداخت اقساط دریافت یک فقره چک از متقاضیان است و در مرحله اول اعتبار 2 میلیون تومان برای خرید نیازهای ضروری از فروشگاه های مواد غذایی است و در مراحل بعد سقف 40 میلیون تومان برای خرید لوازم خانگی پرداخت شد.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید مجموع اعتبار در نظر گرفته شده برای طرح حمایت از کالای ایرانی را یک هزار میلیارد تومان گفت.

اعتبار یکصد میلیارد تومانی حمایت از کسب و کارهای آسیب دیده کرونا

وی در مورد برنامه های صندوق کارآفرینی امید در دوران کرونا گفت: براساس مصوبه دولت و بانک مرکزی پرداخت اقساط افراد، سه ماه به تعویق افتاد.

نورالله زاده اضافه کرد: علاوه بر تعویق پرداخت اقساط، برای کارگاه های تولیدی که اقدام به تولید شوینده و لوازم بهداشتی می کردند نیز خط اعتباری یکصد میلیارد تومانی در نظر گرفتیم که 50 میلیارد آن از منابع صندوق کارآفرینی امید و بقیه از منابع بانک توسعه تعاون است.

وی ادامه داد: اعتبار یکصد میلیارد تومان به عنوان سرمایه در گردش بنگاه های تولیدکننده مواد بهداشتی و افزایش ظرفیت تولید این بنگاه هاست.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گفت: همچنین 23 میلیارد تومان نیز به کارگاه های کوچک پرداخت کردیم تا بتوانند ظرفیت سرمایه خود را به یکصد میلیون تومان افزایش دهند.

وی درباره دیگر اقدامات صندوق در پرداخت تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده گفت: پیش از این یک هزار و 200 باشگاه ورزشی و یک هزار و 800 مرکز بوم گردی توسط صندوق کارآفرینی امید تامین مالی شده بودند که با شیوع بیماری کرونا و تعطیلی این واحدها آسیب جدی دیدند که با هماهنگی که انجام دادیم زمینه ای فراهم کردیم تا بتوانند اقساط خود را به تدریج پرداخت کنند.

منبع: ایرنا

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 24 آبان 1399 بروزرسانی: 24 آبان 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1168

به "کارگران و کارمندان کارت اعتباری خرید کالا می گیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارگران و کارمندان کارت اعتباری خرید کالا می گیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید