جان ویک 4 در راه است

به گزارش مجله 90 جعبه، مجموعه سینمایی جان ویک در سال های اخیر به یکی از محبوب ترین و پیروز ترین مجموعه های اکشن سینما تبدیل شده است؛ یک مجموعه سراسر هیجان با صحنه های اکشن خالص و درگیری های نفس گیر که می تواند بیننده را پای نمایشگر میخکوب کند

جان ویک 4 در راه است

خبرنگاران| برای فیلمبازان حرفه ای و مخصوصا علاقمندان به ژانر اکشن چه خبری هیجان انگیزتر از خبر ساخت و اکران قسمت چهارم از مجموعه پیروز جان ویک؟

به گزارش خبرنگاران؛ مجموعه سینمایی جان ویک در سال های اخیر به یکی از محبوب ترین و پیروز ترین مجموعه های اکشن سینما تبدیل شده است؛ یک مجموعه سراسر هیجان با صحنه های اکشن خالص و درگیری های نفس گیر که می تواند بیننده را پای نمایشگر میخکوب کند. داستان این مجموعه در سال 2014 و با پخش قسمت نخست آن شروع شد؛ فیلمی که با بودجه بسیار کمی معادل 20 میلیون دلار ساخته شد، ولی کیفیت ساخت و اکشن هیجان انگیر موجود در آن باعث گشت تا به محبوبیت بسیار زیادی در سراسر جهان دست پیدا کند. ساخته چاد استاهلسکی به قدری خوب بود که او را به فکر ساخت قسمت های بعدی این مجموعه انداخت؛ فیلم John Wick: Chapter 2 و فیلم John Wick: Chapter 3 - Parabellum به ترتیب در سال های 2017 و 2019 به عنوان قسمت های دوم و سوم این مجموعه اکران شدند. بدون شک یکی از مهم ترین دلایل محبوبیت و پیروزیت های فیلم های این مجموعه، بازی هنرمندانه کیانو ریوز، بازیگر نقش اصلی فیلم یعنی جان ویک به شمار می رود.

محبوبیت این مجموعه باعث شد تا مقدار کل فروش آن در سراسر جهان تقریبا به عدد 600 میلیون دلار برسد. پس از اکران قسمت سوم جان ویک که با رضایت 90 درصدی منتقدین همراه شد، طرفداران ژانر اکشن و به خصوص طرفداران این مجموعه منتظر جان ویک 4 هستند؛ قسمتی که قرار است در سال 2022 اکران شود. به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا در این مقاله نگاهی کنیم تمام اطلاعات فیلم جان ویک 4؛ فیلمی که باید دید آیا می تواند پیروزیت قسمت های قبلی را تکرار کند و به یکی از بهترین فیلم های اکشن تبدیل شود یا خیر.

اگر از طرفداران سرسخت فیلم های این مجموعه سینمایی باشید به طورحتم اطلاع دارید که فاصله زمانی بین قسمت های آن هیچوقت از سه سال بیشتر نشده است؛ فیلم John Wick: Chapter 2 در زمانی اکران شد که تنها مدت کمی تا سومین سالگرد پخش نخست آن باقی مانده بود و همچنین قسمت سوم این مجموعه یعنی فیلم John Wick: Chapter 3 - Parabellum هم کمی بیشتر از 2 سال پس از انتشار قسمت دوم آن روی پرده سینما ها رفت. پس با این حساب طرفداران این مجموعه نیازی نیست که زمان زیادی را برای جان ویک 4 صبر کنند.

درابتدا قرار بود که این فیلم در تاریخ 31 اردیبهشت 1400 (21 مه 2021) اکران شود؛ برنامه ریزی دقیق این موضوع بستگی زیادی به دیگر فیلم کیانو ریوز یعنی فیلم Matrix 4 داشت و از آن جایی که قرار بود او بلافاصله بعد از فیلم برداری فیلم جدید ماتریکس در محل فیلم برداری فیلم جدید جان ویک حاضر شود به دلیل انتشار ویروس کرونا مراحل ساخت فیلم جان ویک در آن زمان به طور کامل تعطیل شد. به دلیل این وقفه تیم سازنده این فیلم تاریخ جدیدی را برای اکران این فیلم درنظر گرفتند تا پس از شروع دوباره مراحل ساخت فیلم جان ویک 4، این فیلم را برای آن تاریخ آماده پخش کنند؛ آن ها تاریخ 6 خرداد 1401 (27 مه 2022) را به عنوان تاریخ جدید اکران این فیلم گفتند. کیانو ریوز، بازیگر اصلی این دو فیلم تمرینات خود را از ماه ها پیش برای شروع فیلم برداری فیلم های جان ویک و ماتریکس شروع کرده تا با آمادگی بدنی کامل بتواند در مراحل ساخت هر دوی آن ها بدون مشکل حاضر شود.

به این دلیل که فیلم جان ویک 4 در ابتدایی ترین مراحل ساخت خود به سر می برد، درحال حاضر حضور هیچ بازیگری در این فیلم به صورت رسمی تایید نشده است؛ هنوز خبری رسمی از اتمام فیلم نامه های فیلم نیز منتشر نشده است و ممکن است که انتها نوشتن آن ها مقدار بیشتری طول بکشد. بااین حال به هیچ وجه نمی توان فیلم جان ویک را بدون حضور کیانو ریوز تجسم کرد؛ او در بیانیه ای در هفته های شروعین پخش قسمت سوم جان ویک گفت که درصورت پیروزیت آن فیلم خشنود خواهد شد که در قسمت های بعدی این مجموعه سینمایی نیز حضور داشته باشد. خوشبختانه قسمت سوم این مجموعه فیلمی پیروز از آب درآمد و به همین دلیل می توان از حضور کیانو ریوز در فیلم جدید جان ویک مطمئن باشیم.

همان طور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم مجموعه سینمایی جان ویک در سال های اخیر به یکی از محبوب ترین و پیروز ترین مجموعه های اکشن سینما تبدیل شده است؛ این فیلم از یک محصول 20 میلیون دلاری به یکی از پرهزینه ترین و روبه رشدترین مجموعه های اکشن سینما تبدیل شده است. طرفداران سبک فیلم های اکشن و به خصوص طرفداران فیلم های جان ویک با تماشای هر قسمت آن لذت بسیار زیادی را تجربه کردند و بدون شک از ساخت قسمت های بعدی آن استقبال خواهند کرد. بااین حال استودیو لاینزگیت در بیانیه ای اعلام کرده است که قسمت پنجم جان ویک نیز همزمان با مراحل ساخت جان ویک 4، مراحل ساخت خود را طی خواهد کرد، ولی شروع فیلم برداری هرکدام از آن ها بستگی بسیار زیادی به تاریخ اتمام مراحل ساخت فیلم ماتریکس 4 خواهد داشت. اگر این موضوع صددرصد حقیقت داشته باشد، ما در فاصله زمانی تنها یک سال شاهد دو فیلم از مجموعه سینمایی جان ویک خواهیم بود. درکنار این موضوع مصاحبه چاد استاهلسکی درباره آینده این مجموعه را نباید فراموش کنیم؛ او درباره این موضوع توضیحات کاملی ارائه داد و گفت:

من و کیانو ریوز در هر قدم تنها به ساخت یک قسمت از این مجموعه سینمایی فکر می کنیم و اصلا قصد نداریم درباره آینده ای دور از الان تصمیم بگیریم. مردم مدام از من این سؤال را می پرسند که آیا قسمت های بعدی این مجموعه را خواهیم ساخت؟ آیا بازهم شاهد یک کلیف هنگر خواهیم بود که قسمت بعدی را تایید کند؟ من و ریوز پس از اکران قسمت اول درباره قسمت دوم آن، پس از اکران قسمت دوم درباره قسمت سوم و پس از انتها قسمت سوم درباره جان ویک 4 صحبت کردیم، ما هیچوقت درباره دو یا سه قسمت بعدی صحبت نکرده ایم و درحال حاضر هم چنین قصدی نداریم. شخصیت جان شاید از تمام اتفاقات فیلم های گذشته جان سالم به در برده باشد، ولی درنهایت او یک انتهای خواهد داشت، او نمی تواند صد ها نفر را بکشد و باخیال راحت به سوی غروب آفتاب قدم بزند، او بلاخره در جایی توقف خواهد کرد. پس بنابراین درحال حاضر تنها باید صبر کنیم تا ببینیم آینده این مجموعه و شخصیت جان به کجا خواهد رسید.

باتوجه به تمام این گفته ها و اخبار پیرامون این مجموعه، قسمت پنجم جان ویک به احتمال فراوان در دست ساخت قرار خواهد گرفت؛ همان طور که چاد استاهلسکی در سال 2018 گفت که دوست دارد این مجموعه را برای همیشه ادامه دهد؛ بنابراین می توانیم این جمع بندی را انجام دهیم که استاهلسکی، ریوز و سایر تیم سازنده این فیلم درحال حاضر برنامه ای برای کم کردن سرعت خود نخواهند داشت.

درحالی که جزییات خط داستانی قسمت چهارم جان ویک توسط سازندگان آن سربسته باقی مانده است، ولی به طورحتم موضوع اصلی برای فرایند داستانی جان ویک 4، مانند قسمت های قبلی این مجموعه سینمایی شخصیت جان ویک و توانایی های خارق العاده او در مبارزات اکشن خواهد بود. همان طور که پیش تر اشاره کردیم، انتها بندی قسمت سوم جان ویک به احتمال بسیار زیاد شروع داستان قسمت جدید آن خواهد بود. پس از درگیری بسیار شدید برای محافظت از هتل کانتیننتال، شخصیت وینستون به جان شلیک کرد و ظاهرا جان ویک را به قتل رساند تا جایگاه خود در High Table را حفظ کند. جان که پس از این اتفاق زنده مانده است نزد رئیس Bowery برده می شود؛ شخصی که قصد دارد به کمک جان از آن ها انتقام بگیرد.

منبع: فرادید
انتشار: 23 آذر 1399 بروزرسانی: 23 آذر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1229

به "جان ویک 4 در راه است" امتیاز دهید

3 کاربر به "جان ویک 4 در راه است" امتیاز داده اند | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جان ویک 4 در راه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید