خبرنگاران انتقاد مجلس اروپا از خودخواهی آلمان و فرانسه در مواجهه با کرونا

به گزارش مجله 90 جعبه، تهران- خبرنگاران- نمایندگان مجلس اروپا اقدام دولت های آلمان و فرانسه در ممانعت از صادرات اقلام مورد احتیاج برای مقابله با کرونا از جمله ماسک تنفسی را به منزله خودخواهی دانستند.

خبرنگاران انتقاد مجلس اروپا از خودخواهی آلمان و فرانسه در مواجهه با کرونا

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

نمایندگان مجلس اروپا امروز (سه شنبه) بدون حضور رییس مجلس در بروکسل تشکیل جلسه دادند تا در مورد تدابیر ویژه برای مقابله با گسترس ویروس کرونا بحث و گفتگو نمایند.

به گزارش خبرگزاری د. پ. آ. آلمان، در حالی که دیوید ساسولی رییس مجلس اروپا پس از بازگشت از سفر ایتالیا در قرنطینه 14 روزه به سر می برد، نمایندگان مجلس با تشکیل جسله اضطراری خواهان اتخاذ تدابیر وِیژه برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا شدند.

نمایندگان از اعضای اتحادیه اروپا خواهان انعطاف پذیری بیشتر برای اجرای سیاست های مشترک شدند.

یانس لنارسیس کمیسر بحران اتحادیه اروپا در این رابطه گفت: ما می دانیم که در وضعیتی غیرعادی قرار داریم و برای مقابله با آن نیز باید دست به اقدامات غیرعادی بزنیم.

این در حالی است که بسیاری از نمایندگان، اقدام فرانسه و آلمان در توقف صادرات اقلام بهداشتی و ماسک تنفسی را حاکی از خودخواهی دانسته و هشدار دادند که این اقدامات تاثیرات سلسله واری در تمام اروپا می گذارد.

همچنین استلا کریاکیدس کمیسر سلامت اتحادیه اروپا از اعضای این اتحادیه خواست در این شرایط تجهیزات و داشته های خود را میان هم تقسیم نمایند.

سیلویا ساردونه نماینده حزب راستگرای لیگ ایتالیا با خجالت آور خواندن اینگونه اقدامات گفت در حالی که سرنوشت بعضی کشورها مانند ایتالیا به خطر افتاده بعضی کشورها در اروپا چنین اقدامات شرم آوری انجام می دهند.

از سوی دیگر مانون آوبری از حزب چپ های فرانسه وابستگی اروپا به دارو را به باد انتقاد گرفت و گفت چرا باید بسیاری از داروهای مورد احتیاج برای معالجه کرونا در خارج از اروپا فراوری گردد.

هنوز آلودگی ساسولی رییس مجلس اروپا به کرونا تایید نشده است، با این حال بیماری کرونا در میان تعدادی از کارکنان اتحادیه از جمله کارمندان شورای اروپا و آژانس دفاعی اروپا مشاهده و تایید شده است.

مقر سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در حومه بروکسل نیز اولین مورد ابتلا به کرونا را مورد تائید قرار داده است. مجلس اروپا روز سه شنبه به دلیل نگرانی از کرونا، برخلاف معمول، جلسه خود را به جای شهر استراسبورگ فرانسه در بروکسل برگزار کرد.

ویروس کرونا برای اولین بار در 12 دسامبر (آذر - دی) در شهر ووهان چین شیوع پیدا کرد اما پکن به طور رسمی در اواسط ژانویه (دی- بهمن) آن را بیان کرد.

سازمان بهداشت دنیای چندی پیش برای مقابله با انتشار ویروس کرونا در سطح دنیا آماده باش عمومی بیان کرد.

منبع: ایرنا
انتشار: 31 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 735

به "خبرنگاران انتقاد مجلس اروپا از خودخواهی آلمان و فرانسه در مواجهه با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران انتقاد مجلس اروپا از خودخواهی آلمان و فرانسه در مواجهه با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید