خبرنگاران پمپئو: کرونا از آزمایشگاهی در چین آمده است

به گزارش مجله 90 جعبه، تهران- خبرنگاران- مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا مدعی شد؛ شواهد قابل توجهی وجود دارد که حاکی است ویروس کرونا از آزمایشگاهی در چین آمده است.

خبرنگاران پمپئو: کرونا از آزمایشگاهی در چین آمده است

پمپئو یکشنبه (به وقت محلی) در مصاحبه ­ای با شبکه ای. بی. سی آمریکا گفت: شواهد قابل توجهی وجود دارد که نشان می­ دهد کرونا از آزمایشگاهی در ووهان چین آمده است.

این ادعای پمپئو در حالی است که جامعه اطلاعاتی آمریکا نتیجه گیری نموده که کرونا ساخته دست بشر نیست.

اداره مدیریت اطلاعات ملی آمریکا پنجشنبه گذشته گفت که اجماع علمی گسترده ­ای وجود دارد که نشان می­ دهد این ویروس ساخته دست بشر نیست.

وزیر خارجه آمریکا در این باره گفت: نتیجه گیری جامعه اطلاعاتی را دیده­ ام. دلیلی وجود ندارد که فکر کنم آنها اشتباه نموده اند.

مقام های آمریکایی آگاه از تحلیل­ ها و گزارش ­های اطلاعاتی در هفته­ های اخیر اعلام نموده ­اند که معتقد نیستند که دانشمندان ویروس کرونا را به وجود آورده­ اند.

آنها گفته اند که به نظر می رسد این ویروس به وسیله تماس انسان با حیوانات وحشی در یک بازار فروش این حیوانات در ووهان یا از یکی از آزمایشگاه­ های دولتی چین در ووهان آمده است.

پمپئو پنجشنبه گذشته گفته بود که هنوز معین نیست که کرونا از مؤسسه ویروس­ شناسی ووهان آمده است یا از بازار فروش گوشت حیوانات وحشی یا از جایی دیگر.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در همان روز مدعی شد که یقین دارد کرونا از یک آزمایشگاه ویروس­ شناسی در چین آمده، اما سندی برای اظهارات خود ارائه نکرد.

منبع: ایرنا
انتشار: 11 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 893

به "خبرنگاران پمپئو: کرونا از آزمایشگاهی در چین آمده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پمپئو: کرونا از آزمایشگاهی در چین آمده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید