قوانین تازه فیلمسازی در زمانه کرونا ، صحنه عاشقانه ممنوع!

به گزارش مجله 90 جعبه، مسئولان صنعت سینما در تایلند از گروه های فیلمسازی خواسته اند برای کاهش احتمال سرایت ویروس کرونا از دریافت صحنه های عاشقانه و درگیری بپرهیزند،

قوانین تازه فیلمسازی در زمانه کرونا ، صحنه عاشقانه ممنوع!

به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین، با آغاز دوباره تولید پروژه های سینمایی در تایلند، آیین نامه فعالیت در دوران شیوع کرونا هم تدوین شد و بر این اساس، هر گونه نزدیک شدن بازیگران به یکدیگر ممنوع است. حالا این صحنه ها می تواند یک نمای عاشقانه باشد یا ماجرای درگیری و زد و خورد با هم. ضمن اینکه همه اعضای گروه تولید و بازیگران باید مدام دست خود را بشویند و ضدعفونی کنند. مواد بهداشتی باید به اندازه کافی سر صحنه وجود داشته باشد.

از دیگر قوانین فعالیت سینمایی در زمانه کرونا می توان به کاهش تعداد اعضای گروه به 50 نفر اشاره کرد. صحنه ها باید در فضای گسترده و باز گرفته شود تا افراد پشت و جلوی دوربین بتوانند به اندازه لازم از هم فاصله بگیرند و احتمال ابتلا به کرونا کاهش یابد. عوامل پشت دوربین باید همه ماسک بر چهره داشته باشند و برای نشان دادن صحنه های نزدیک شدن بازیگران به یکدیگر می توان از جلوه های ویژه بصری بهره برد.

قوانین قرنطینه کرونا پس از چند هفته سختگیری از اوایل هفته در تایلند برداشته شد و گروه های فیلمسازی هم جزو افرادی بودند که فعالیت خود را از سر گرفتند. در این کشور در مجموع حدود سه هزار نفر به کرونا مبتلا شدند و فقط 55 نفر جان خپد را از دیت دادند. با این حال اقتصاد تایلند که وابسته به گردشگری است، بسیار آسیب دید و زیان کرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 922

به "قوانین تازه فیلمسازی در زمانه کرونا ، صحنه عاشقانه ممنوع!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قوانین تازه فیلمسازی در زمانه کرونا ، صحنه عاشقانه ممنوع!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید