نخستین نشست خبری بایدن، واکنش عجیب درباره ایران

به گزارش مجله 90 جعبه، به گزارش خبرنگاران، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در نخستین نشست خبری خود از زمان ورود به کاخ سفید گفت قصد ندارد نیروهای آمریکا را برای مدت طولانی در افغانستان نگه دارد.

نخستین نشست خبری بایدن، واکنش عجیب درباره ایران

رئیس جمهور آمریکا با وجود این توضیح داد رعایت ضرب الاجل یک ماه مه برای خروج نیروهای آمریکایی سخت خواهد بود.

او در پاسخ به سئوالی درباره شلیک موشک از سوی کره شمالی گفت: کره شمالی با شلیک موشک، قطعنامه شورای امنیت را نقض نموده است. در حال رایزنی با متحدانمان هستیم که در صورت اقدام آنها در تشدید تنش ها به آن پاسخ دهیم. اما من برای دیپلماسی هم آماده هستم.

جو بایدن در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا فکر می نماید در انتخابات سال 2024 با ترامپ رقابت خواهد نمود گفت: نمی دانم! نمی دانم اصلاً سال 2024 حزب جمهوری خواهی وجود خواهد داشت یا خیر.

رئیس جمهور آمریکا در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا برای انتخابات 2024 نامزد خواهد شد گفت: برنامه ام این است در این انتخابات نامزد شوم. انتظارم این است.

او در حالی این اظهارات را عنوان نمود که مسن ترین رئیس جمهور تاریخ آمریکا است و اخیراً شائبه هایی درباره سلامت او مطرح شده. بایدن 78 ساله چند روز پیش هنگام بالا رفتن از هواپیمای شخصی رئیس جمهور آمریکا سه بار زمین خورد.

پیش از این در ماه نوامبر گذشته پای رئیس جمهور آمریکا هنگام بازی کردن با یکی از سگ هایش دچار شکستگی شد و او مجبور شد برای چند هفته از آتل های مخصوص ارتوپدی استفاده کند.

بایدن بعد از آن شکستگی گفته برای حفظ سلامت بدنی با دوچرخه های ثابت پلوتون تمرین می نماید. او اغلب، هنگام حضور در سخنرانی های عمومی برای نشان دادن سلامتش با حالت دوی آرام روی صحنه ظاهر می گردد.

با این حال چنین اقداماتی نتوانسته اند از شکل گیری شائبه ها درباره سلامت بدنی و ذهنی او جلوگیری نمایند. بایدن، پنجشنبه گذشته تصادفاً کاملا هریس، معاون خود را به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده خطاب کرد. او چند وقت پیش هم نام خواهرش را به جای همسرش گفت.

او همچنین در مصاحبه ای با شبکه ان بی سی نیوز به اشتباه به جای استفاده از کلمه شوهر برای همسر کامالا هریس، از کلمه زن استفاده کرد. بایدن در یک نطقی تلویزیونی نیز به اشتباه نام کوچک دونالد ترامپ را جورج گفته بود.

یکی از معروف ترین گاف های بایدن که با واکنش ترامپ نیز همراه شد زمانی بود که او به اشتباه به جای رقابت برای ریاست جمهوری از رقابت برای سنا گفت. ترامپ با تمسخر بایدن گفته بود او حتی نمی داند برای چه مقامی رقابت می نماید.

بایدن در این کنفرانس خبری درباره رقابت آمریکا با چین نیز اظهارنظر کرد و گفت: چین می خواهد قوی ترین، پرنفوذترین و ثروتمندترین کشور جهان گردد. این اتفاق، در زمانی که من در قدرت هستم رخ نخواهد داد. آمریکا به رشد خود ادامه خواهد داد.

جو بایدن همچنین توضیح داد مهم ترین اولویت او را در حال حاضر حل و فصل مسائل مربوط به بیماری همه گیر کووید-19 و تبعات مالی آن تشکیل می دهد. وی توضیح داد: می خواهم وقتی مردم شبها می خوابند نگران از دست دادن عضوی از خانواده یا ناتوانی در پرداخت اجاره بها نباشند.

منبع:فارس

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 2 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 2 اردیبهشت 1400 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1484

به "نخستین نشست خبری بایدن، واکنش عجیب درباره ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین نشست خبری بایدن، واکنش عجیب درباره ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید