هنوز دلیل منطقی برای تعطیلی مدارس را احساس نکرده ایم، بچه ها به ندرت دچار این بیماری می شوند

به گزارش مجله 90 جعبه، خبرنگاران/کرمان رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان در خصوص تعطیلی مراکز آموزشی گفت: هنوز دلیلی منطقی برای ما احساس نشده که جایی را تعطیل کنیم، فرایند عادی زندگی باید طی گردد اما در عین حال توجه جدی به این موضوع باید داشته باشیم تا دچار بحران نشویم.

هنوز دلیل منطقی برای تعطیلی مدارس را احساس نکرده ایم، بچه ها به ندرت دچار این بیماری می شوند

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ادامه تحصیل در کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

دکتر حمیدرضا رشیدی نژاد در جلسه ستاد استانی مدیریت پیشگیری از آلودگی به ویروس کرونا، ضمن تشریح فرایند گسترش کرونا ویروس در دنیا و ایران، مهمترین عامل موثر در پیشگیری و جلوگیری از ابتلا به این بیماری را رعایت بهداشت فردی دانست و گفت: اقداماتی از جمله شست شوی دست ها با آب و صابون، پرهیز از دست دادن و روبوسی کردن و پوشاندن جلوی بینی و دهان هنگام عطسه و سرفه با گودی آرنج در انتقال بیماری جلوگیری می نماید.

وی هدف اصلی تشکیل این ستاد را آمادگی برای مقابله با وقوع اپیدمی کرونا ویروس جدید و کاهش موارد ابتلا، عوارض و مرگ و میر ناشی از این بیماری مطرح نمود و ادامه داد: بیماری کرونا ویروس از چین آغاز شد و دیگر کشور ها نیز آلوده شده اند یا احتمالاً خواهند شد اما مهم این است که آمادگی مقابله و پیشگیری را داشته باشیم و برنامه ریزی مناسب کنیم.

رشیدی نژاد با تاکید بر اینکه بیماری کرونا ویروس نسبت به دو اپیدمی گذشته بیماری های سارس و مرس، درصد مرگ و میر کمتری دارد گفت: 80 درصد بیمارانی که به کرونا مبتلا می شوند بیماریشان خفیف است، 20 درصد ممکن است شدید باشد و احتیاج به توجه ویژه پزشکی داشته باشند 5 درصد شدیدتر است که دچار عوارض جدی می شوند و زیر دو درصد ممکن است مرگ و میری رخ دهد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان ادامه داد: خوشبختانه بر اساس تجارب کشور چین این ویروس بسیار به ندرت بچه ها را دچار بیماری جدی و احتیاجمند بستری می نماید و در گزارش بیماران بستری شده در ووهان چین نیز دامنه سنی افراد بستری بین 22 تا 92 سال بوده است.

رشیدی نژاد آموزش شهفرایندان و افزایش آگاهی جامعه را نسبت به راه های انتقال این بیماری یکی از راه های مهم مبارزه با شایعات دانست و گفت: کمیته تخصصی فنی دانشگاه علوم کرمان مرتب تشکیل و توصیه های بهداشتی و آموزشی متعددی در این زمینه تهیه شده است.

وی با اشاره به جو روانی ایجاد شده در جامعه و نگرانی مردم راجع به این بیماری، گفت: ضروری است جو روانی را آرام کرد و برای جلوگیری از انتشار این بیماری از تجمعات و همایش ها و مسافرت های غیر ضروری باید تا حد ممکن پرهیز گردد.

رشیدی نژاد تقویت نظام مراقبت بیمارستانی، حفاظت های فردی در بخش عمومی و بهداشتی درمانی، پشتیبانی و تدارک لوازم و اقلام حفاظتی را از دیگر اقدامات اجرا شده برای مقابله با این بیماری دانست و تاکید نمود: مردم اخبار و اطلاعات علمی را از مراجع موثق و رسمی دریافت نمایند و به راحتی به هر مطلب منتشر شده در شبکه های مجازی اعتماد ننمایند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان در خصوص تعطیلی مراکز آموزشی گفت: هنوز دلیلی منطقی برای ما احساس نشده که جایی را تعطیل کنیم، فرایند عادی زندگی باید طی گردد اما در عین حال توجه جدی به این موضوع باید داشته باشیم تا دچار بحران نشویم.

وی ادامه داد: بخش عفونی بیمارستان افضلی پور کرمان به عنوان محل بیماران ارجاعی که احتیاج به مراقبت ویژه داشته باشند در نظر گرفته شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با این توصیه که مردم بهتر است شست و شوی دست به مدت 20 ثانیه، فاصله دریافت از بیماران مبتلا و پاکسازی اشیاء آلوده با مواد ضد عفونی نماینده و الکل را مورد توجه قرار دهند در خصوص استفاده از ماسک گفت: استفاده از ماسک فقط برای فرد بیمار و کسانی که با وی در تماس می باشند هست و استفاده برای مردم عادی اثر ندارد و صرفا هدر دادن پول است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 701

به "هنوز دلیل منطقی برای تعطیلی مدارس را احساس نکرده ایم، بچه ها به ندرت دچار این بیماری می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هنوز دلیل منطقی برای تعطیلی مدارس را احساس نکرده ایم، بچه ها به ندرت دچار این بیماری می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید