پیشنهاد ونزوئلا برای عرضه نفت در ازای دریافت واکسن کرونا

به گزارش مجله 90 جعبه، رئیس جمهور ونزوئلا اعلام نمود میخواهد هزینه خرید واکسن از کواکس را به وسیله منابع اقتصادی اش که در حساب های خارجی به خاطر تحریم ها مسدود شده و همچنین به وسیله ارسال نفت پرداخت کند.

پیشنهاد ونزوئلا برای عرضه نفت در ازای دریافت واکسن کرونا

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تسنیم، نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا، در روز یکشنبه پیشنهاد داد هزینه خرید واکسن کرونا را با نفت پرداخت کند.

صادرات نفت ونزوئلا که عضوی از اوپک است، به خاطر تحریم های آمریکا علیه شرکت نفت دولتی این کشور، به پایین ترین رقم طی دهه های گذشته رسیده است. صادرات نفت ونزوئلا به آمریکا در 2019 متوقف شد و بسیاری از کشورها از ترس تحریم های آمریکا از خرید نفت این کشور سرباز زدند.

مادورو اعلام نمود میخواهد هزینه خرید واکسن از کواکس را به وسیله منابع اقتصادی اش که در حساب های خارجی به خاطر تحریم ها مسدود شده و همچنین به وسیله ارسال نفت پرداخت کند. کواکس ساز و کاری تحت نظر سازمان جهانی بهداشت جهت تامین واکسن برای کشورهای فقیر است.

مادورو در تلویزیون دولتی ونزوئلا اعلام نمود:ونزوئلا نفتکش های مورد احتیاج و مشتریان خود را برای خرید نفت دارد. ما آماده عرضه نفت در ازای واکسن هستیم ولی آن را از هیچکس گدایی نمی کنیم.

ونزوئلا از کشورهای متحد خود یعنی روسیه و چین واکسن دریافت نموده است. دولت این کشور و همچنین مخالفان دولت در حال مذاکره با سازمان بهداشت پان امریکن (PAHO) در خصوص دسترسی ونزوئلا به واکسن به وسیله کواکس هستند ولی دولت هفته گذشته اعلام نمود واکسن آسترازنکا را که یکی از واکسن های اصلی مورد استفاده کواکس در آمریکای لاتین است نمی خواهد.

واشنگتن مادورو را یک دیکتاتور می داند که در انتخابات مجدد 2018 تقلب نموده و حقوق بشر را زیر پا می گذارد، ولی مادورو می گوید واشنگتن به دنبال سرنگونی او و کنترل ذخایر نفتی ونزوئلاست که بزرگترین ذخایر جهان هستند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 9 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1400 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1495

به "پیشنهاد ونزوئلا برای عرضه نفت در ازای دریافت واکسن کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد ونزوئلا برای عرضه نفت در ازای دریافت واکسن کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید