واکنش آمریکا به اقدام چین: تحمل نخواهیم کرد

به گزارش مجله 90 جعبه، ایسنا نوشت: وزیر بازرگانی ایالات متحده در پی اعمال ممنوعیت از سوی چین برای خرید تراشه های شرکت آمریکایی میکرون گفت که واشنگتن این اقدام را تحمل نخواهد کرد.

واکنش آمریکا به اقدام چین: تحمل نخواهیم کرد

خبرگزاری رویترز، جینا ریموندو در یک کنفرانس خبری پس از نشست وزرای تجارت در مذاکرات چارچوب مالی هند و اقیانوسیه به رهبری ایالات متحده گفت که واشنگتن قاطعانه با اقدامات چین علیه شرکت میکرون مخالف است.

وزیر بازرگانی آمریکا در این کنفرانس خبری مدعی شد که این اقدام ها بدون هیچ مبنایی فقط یک شرکت آمریکایی را هدف قرار داده و به عنوان اجبار مالی در نظر گرفته می شود. وی افزود که واشنگتن آن را تحمل نخواهد کرد و همچنین به باور آمریکا این اقدام موفقیت آمیز نخواهد بود.

رگولاتور فضای سایبری چین در 21 مه (31 اردیبهشت) اظهار داشت که میکرون، بزرگترین سازنده تراشه های حافظه آمریکا، در بررسی امنیتی شبکه خود ناکام مانده و به همین دلیل اپراتورهای زیرساخت های مهم از خرید از این شرکت منع می شوند که این امر به کاهش درآمد این شرکت منجر خواهد شد.

این تصمیم در پی آن گرفته شد که اعضای گروه 7 با ابتکارهای جدیدی برای مقابله با آنچه اجبار مالی چین عنوان شده، توافق کردند.

ریموندو خاطر نشان کرد: همانطور که در (نشست هیروشیما) گروه 7 اظهار داشتیم و همانطور که همیشه گفته ایم، ما با شرکایی که به این چالش مخصوص و چالش های مرتبط با روش های غیر بازاری چین رسیدگی می کنند، تعامل نزدیک داریم.

وی همچنین مساله شرکت میکرون را در ملاقات روز پنجشنبه با وانگ ونتائو همتای چینی خود مطرح کرده است.

وزیر بازرگانی آمریکا ابراز داشت که توافقنامه چارچوب مالی هند و اقیانوسیه در زمینه زنجیره های تامین و دیگر محورهای مذاکرات با سرمایه گذاری های آمریکا در قانون 52 میلیارد دلاری تراشه ها بمنظور تقویت تولید نیمه هادی در کشور سازگار است.

ریموندو ادامه داد که سرمایه گذاری ها در قانون تراشه ها بمنظور تقویت و افزایش تولید بومی نیمه هادی ها است.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 10 خرداد 1402 بروزرسانی: 10 خرداد 1402 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 2170

به "واکنش آمریکا به اقدام چین: تحمل نخواهیم کرد" امتیاز دهید

1 کاربر به "واکنش آمریکا به اقدام چین: تحمل نخواهیم کرد" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش آمریکا به اقدام چین: تحمل نخواهیم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید