راهنمای سفر

کدام سینماگران مشمول حمایت های بین المللی فارابی می شوند؟

دبیر شورای بین الملل سازمان سینمایی و معاون بین الملل بنیاد سینمایی فارابی مطرح نمود حمایت از حضور فعالان سینمای ایران در رویدادهای جهانی، جنبه حمایتی دارد.

11 مهر 1399

ورود به چشمه های باداب سورت ممنوع شد

شورای تامین شهرستان ساری، ورود به چشمه های باداب سورت را ممنوع خاطرنشان کرد.

28 اسفند 1398

در رم کجا هتل بگیرم؟

در سفر به رم بی شک شما هیجان زده خواهید شد و چیزهای زیادی را کشف خواهید کرد. ما خوشحالیم که بهترین نکات مربوط به سفر را برای گذراندن یک هفته در رم با شما به اشتراک می گذاریم.

16 اسفند 1398

سفرنامه آببر-مزکده (بخش اول)

بهترین زمان برای گذر از کوهپایه های جنوبی به شمالی البرز اواخر فصل بهار اواسط خرداد ماهه. در این روزهای فصل بهار که دیگه خبری از سوز و سرمای ماه های قبل و هنوز گرمای داغ تابستون خودنمایی نکرده، دشت ها همچنان پر گل و طبیعت زیباتر و مهربان تر از هر زمانیه....

18 بهمن 1398

معرفی ایلام در جشنواره ملی فرهنگ اقوام لرستان

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام از حضور فعال ایلام برای معرفی جاذبه های گردشگری و محصولات صنایع دستی و سوغات محلی و همچنین آیین و فرهنگ این استان در جشنواره ملی فرهنگ اقوام در لرستان خبر داد.

4 دی 1398

تجربه اقامتی شاهانه در هتل کاخ تاج محل، بمبئی

دروازه هندوستان از معدود آثار تاریخی ای است که به مناسبت یک رویداد واحد، برای پذیرایی از میهمان ساخته شده است. دروازه هندوستان یک طاق باشکوهی است که به مناسبت دیدار شاه جرج پنجم و شهبانو مری بریتانیا از هند ساخته شده بود.

8 آذر 1398

پاتایا در یک نگاه (سفرنامه)

سلام برهمه خبرنگارانیهای عزیز. یکی از روشهای جمع آوری اطلاعات در خصوص جایی که قراره بریم خوندن سفرنامه دیگران و آشنا شدن با تجربیاتشون هستش. من خودم بارها و بارها اینکارو کردم و بهم خیلی یاری نموده. اما میخوام کمی متفاوت تر سفرنامه بنویسم و نکاتی کلیدی...

21 آبان 1398

فرار از ازدحام گردشگران در پوکت با چند راه حل ساده

پوکت یک مقصد گردشگری شلوغ و محبوب در تایلند است. با چند راه چاره می توانید سفری آرام تر در پوکت داشته باشید.

6 آبان 1398

هوشی مین در یک نگاه

هوشی مین بزرگ ترین شهر ویتنام است که در استان هوشی مین در جنوب شرقی این کشور قرار گرفته است و جاذبه های دیدنی متعددی را پیشکش گردشگران خود می نماید.

29 مهر 1398

توریستی ترین شهرهای مالزی که کمتر کسی از آن ها خبر دارد!

مالزی را باید یکی از پرتوریستی ترین کشورهای آسیا دانست. تنها 25.83 میلیون گردشگر در سال 2018 از این کشور بازدید داشته اند. اگر بخواهیم توریستی ترین شهرهای مالزی را نام ببریم، قطعا به 10 شهر خواهیم رسید. 10 شهر در اطراف سواحل جزایر مالزی که هر گردشگری می تواند...

21 مهر 1398

سفرنامه چین، به قلم جهانگرد، رضا علمداری ، قسمت سوم

صبح پروازم در شهر چندو نشست و بعد از دریافت اتاقم راه افتادم به سمت روستای لشان که حدود دو ساعت با شهر چندو، محل اقامت من، فاصله داشت. راننده برای اولین بار بود که به این منطقه می اومد و کمی چرخید تا ورودی رو پیدا کنه. بلیط رو گرفتم و وارد پارکی شدم که بودا...

19 مهر 1398

گرانی های جگرسوز

بنیامین شریعتی اشرفی- گرگان - خبرنگار:در گلستان کمتر کسی است که از ماه رمضان گرگان نام ببرد و در کنارش به سنت و عادت عمومی گرگانی ها به جگرخوری های بعد از افطار و پیش از سحر اشاره نکند.

7 مرداد 1398

کره زمین چه زمانی می میرد؟

به گفته کارشناسان کره زمین می تواند دراثر پدیده های آب و هوایی یا اثر سیاره و سیارک های روی آن نابود شده و حیاتش را از دست بدهد.

24 تیر 1398

برگزاری دوره های آموزشی آشپزی سنتی و بومی آذربایجان شرقی

اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی در آستانه ماه مبارک رمضان دوره های آموزشی آشپزی سنتی و بومی استان برگزار می کند.

23 تیر 1398

حفظ منظر روستا به صیانت از بافت تاریخی آن و جذب گردشگر یاری می نماید

به مناسبت فرا رسیدن 29 فروردین، روز جهانی بناها و محوطه های تاریخی، نشست مناظر روستایی به مثابه میراث امروز چهارشنبه 28 فروردین 98 در محل دفتر معاونت میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی برگزار گردید.

17 تیر 1398

ظرفیت های جذاب گردشگری در کهیگلویه و بویراحمد به خوبی برای گردشگران معرفی شود

معاون گردشگری کشور و رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر گفت: کهگیلویه و بویراحمد یک مقصد بسیار زیبا برای سفر است که این جاذبه های زیبا باید به خوبی به گردشگران معرفی شود.

11 تیر 1398